Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Edna stvar mora jasno da se kaze kolku i da bese neverojatna utakmicata vcera.

Igrata do prviot gol na Lewa bese OCAJ...Odbranata bese BEDA I SRAM kakov sto go neam videno od vremeto na Demikelis Breno i Van Bajten...

Site do eden od Alaba Benatia Kimmich do Lam.

Lam vcera bese SRAM za gledanje,kako amater nekoj a ne svetski sampion.

Takasto ova treba jasno da se kaze.

A MiaSanMia brat so muabetot deka Kosta bil tapa vcera odi legni si...Ja nosese ekipava zaedno so Vidal Ribery.Napra klucna asistencija za preokret na utakmicata i postojano se trudese ne zastana.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Cento druze citaj malce,do 70-ta minuta poocaen bese i od Xabi.Potoa ja napravi klucnata asistencija i posle samo sutirase ko divjak.Znaci pak nisto ne napravi.

Za 120 minuti ne napravi skoro nisto kako sto treba.Da e ziv i zdrav Coman sto ja spasi topkata koja za malce ke izlezese.Da ne ja spasese,Xabi i Costa prvi na gilotina ke bea od strana na mediumite.

Ofanziven igrac koj imase 100 sansi da napravi nesto,a toj ne napravi nisto.Covekot e divjak,se gleda po taa buldog facata.


Ti dali sakas da priznaes ili ne,ama Costa e duplo poslab od toa sto go igrase vo prvata polusezona.

A za trudenje site se trudea,ja ne vidov nekoj da se predade.

Eden duel ne dobi na krilo,toa dovolno govori za negovata ocajno katastrofalna igra.

Vnesuvnjeto na Coman go donese presvrtot.Da bese do Costa nisto.Samo ke se trudese i ke trcase na prazno kako divo kuce.


Inaku mladinskiot trener na Schalke od 2018 najverojatno stiga vo Baern.Vo Germanija bil ubedlivo najdobriot,a i posiroko.Schalke vadat talenti non stop.
 

Shockwave

Decepticon
Член од
12 октомври 2011
Мислења
24
Поени од реакции
35
Заслужено-Незаслужено. Само тоа че кажам, честитки за Јувентус одиграа одлично и неочекувано браво.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.963
Поени од реакции
25.276



Good morning,
What a game. What a dramatic. What a sensational feeling! smile emoticonyesterday's 4:2 against Juventus was one of the games of my career elsewhere. ‪#‎Miasanmia‬
The night was short, but I'm woke up with a smile and am so looking forward to the UEFA Champions League quarter finals!
Have a nice day wishes, your Thomas
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Cento druze citaj malce,do 70-ta minuta poocaen bese i od Xabi.Potoa ja napravi klucnata asistencija i posle samo sutirase ko divjak.Znaci pak nisto ne napravi.

Za 120 minuti ne napravi skoro nisto kako sto treba.Da e ziv i zdrav Coman sto ja spasi topkata koja za malce ke izlezese.Da ne ja spasese,Xabi i Costa prvi na gilotina ke bea od strana na mediumite.

Ofanziven igrac koj imase 100 sansi da napravi nesto,a toj ne napravi nisto.Covekot e divjak,se gleda po taa buldog facata.


Ti dali sakas da priznaes ili ne,ama Costa e duplo poslab od toa sto go igrase vo prvata polusezona.

A za trudenje site se trudea,ja ne vidov nekoj da se predade.

Eden duel ne dobi na krilo,toa dovolno govori za negovata ocajno katastrofalna igra.

Vnesuvnjeto na Coman go donese presvrtot.Da bese do Costa nisto.Samo ke se trudese i ke trcase na prazno kako divo kuce.


Inaku mladinskiot trener na Schalke od 2018 najverojatno stiga vo Baern.Vo Germanija bil ubedlivo najdobriot,a i posiroko.Schalke vadat talenti non stop.
Една ствар мора да сфатиш....

После таков катаклизмичен старт на така важна утакмица,после гол поклон даден на противникот со аматерски потег и после такво кршење на кичма од страна на Мората и Квадрао врз Бенатиа и Алаба ондак нема играч што може да го задржи разумот,самодовоербата во себе и екипата и без разлика на тоа да продолжи да гази напред...

Значи после тој дебакл на почетокот ЦЕЛАТА екипа,целиот концепт беше растурен и немоеж да очекуваш дека Коста ќе земе сам на себе да ги победи.Башка што Јуве доби таква самодоверба да немаше дуел што не го добиваа.

Е сеа од кога се стабилизираа малце,кога дојдо при себе Коста беше еден од ретките заедно со Видал и Рибери кои ги превземаа работите и напраија се да го вратат резултатот.Коста и Лева го имаа клучниот момент кој ја отвори утакмциата за нас буквално во последни моменти у задњата четвртина.[DOUBLEPOST=1458248216][/DOUBLEPOST]L'Equipe | Bayern officials will meet Rennes officials this month to negotiate the transfer of Ousmane Dembélé

 
Последно уредено:
Член од
4 ноември 2013
Мислења
843
Поени од реакции
1.298
Стигнавме до четвртфинале тоа е најбитно..

Да се надоврзам само , без Мартинез и Боа Барса ке не измаршира.Посебно првоспоменатиот , тој МОРА да игра , играч кој се лепи до тебе и те нервира , еден од малкумината во денешницава со таков карактер.Со него и Боа позади, Видал пред нив и те како ке бидеме во предност против Барса.Тие немаат одбрана да го издржат нападот на Баерн , тоа и на суд би го докажал.


Сега за утакмицата...

70 минути очобол , ми се плачеше од тактиката , го колнев Гвардиола затоа што Тиаго е на клупа..
Што уствари Алегри направи? Пресинг на задњи везни и удвојување(во одредени ситуации имаше и 3ца играчи) на страничните позиции(најсилното оружје на Баерн) и секако во прилог му беше "брзоногиот" Алонсо кој неможе да пробие по средина.Момент на натпреварот дефинитивно замената Алонсо - Коман.3 пати поопасни на крила , во одредени моменти по 3-4ца имаше по страна и кога нападнаа како оси знаев дека ке се вратат.Нека ми каже еден дека очекувал таква замена ке си го исечам одма.Шлаг на тортата Рибери - Тиаго.Колку само ја смири Тиаго играта , МАЕСТРО.
Буквално ова би го опишал како враќањето на отпишаните.

NEVER GIVE UP - затоа сме толку ГОЛЕМИ.

Кој падне во 1/4 нека падне само ваков трилер не би издржал пак.
 
Последно уредено:

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.843
Поени од реакции
8.691
Беше ли некој од вас во ресторан Москва? :)
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839


:bravobe::bravobe::bravobe::bravobe::bravobe::bravobe::bravobe::bravobe::bravobe:

Good omen! #FCBayern have reached the final on each of 3 occasions they've been drawn against Benfica

Pep Guardiola: "Javi Martinez is fit for Köln!"



:vozbud:[DOUBLEPOST=1458340523][/DOUBLEPOST]Со ждрепкава против Бенфика мислам дека полека ни се отвара патот према финале...

Многу беше битно у овој круг да добиеме полесен противник сооглед на тоа дека Јуве не начека во мнооогу многу кризен и тежок период највеќе ради повреди каде мораше да се праат милион експерименти поготово у одбрана со играчи кои не се уиграни меѓу себе.

Вака е подруго.Мартинез ќе е сигурно вратен,Боатенг со тимски тренинг се враќа почеток на Април и за полуфинале ќе е топ спремен...Без него да не се лажеме нема реална можност за финале.Заедно со Мартинез у одбрана тоа ќе е друга приказна.Мартинез е исто многу битен и за на средина сооглед дека е страшен ДМ.

Бенатиа исто се надевам малку од малку ќе си дојде на себе,ќе фати ритам.
 
Последно уредено:

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.963
Поени од реакции
25.276
Pep: "Arjen is not badly injured, but he won't play tomorrow"

Most Champions League assists this season
K. Coman (5)
T. Alcântara (4)
A. Sánchez (5)
Neymar (4)
H. Çalhanoğlu (4)
Hulk (4)
C. Ronaldo (4)
 
Последно уредено:

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.057
Поени од реакции
17.751
Со мало задоцнување (добро не толку мало :D) честитки за пласманот понатаму, сосема заслужено не толку според прикажаната игра на теренот, колку што според покажаната желба, вербата до крај дека може да се успее и оној менталитет дури и кога се изгледа лошо да не се крене "ногата од педалите". Овој натпревар ќе го паметам можеби како мечот каде што последниот атом нерви ми отиде онака низбрдо што се вели и сега три пати по ред во 90та да ни израмнуваат ќе ми биде онака... мех.

И во толку негатива сепак ќе се извлече и нешто добро, а тоа е дека ни од најдалеку не си претпоставував дека вака ќе му се спротиставиме на Баерн, реално очекував доста полесно да го загубиме двомечот. Ако ви се враќаат повредените од одбрана тогаш шансите за трофеј ви се многу поголеми, бидејќи вака во Европа има доста квалитетни тимови кои можат да ве изложат доста. Од Бенатија и јас сум разочаран, ама ако има шанса да дојде во Јуве со широки раце би го прифатил, оти сигурен сум дека ќе почне да игра како што знае.

Поздрав па до некое наредно среќавање (кое се надевам дека нема да биде наредните неколку сезони кога ќе ве води Карло :icon_mrgr:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom