Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Ех сега се кажа и ти
Незнам,таков осеќај имам некако....Треба малце да се размрда екипата...

У одбрана поготово.Централен е обавезно да се донесе!
 
Последно уредено:

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.401
Па мора да се има пари, Лева и Роде без пари дојдоа, се продадоа 2 играча за 52 милки... Зависи ако си оди Шаќири очекувам мега-трансфер во средина.
Ако не - мега-супер-гига-тера трансфер во одбрана, мада Бадштубер е скоро како нов играч после толку време... А и Мартинез знаеме Пеп каде го играше кога треба.

Aјдe и плачково деф таму

Bayern Munich's Swiss international Xherdan Shaqiri has agreed personal terms with AS Roma - fee still to be agreed. (Source: Il Tempo)

2:21 PM - 18 Jul 2014
Добра анализа за централен

I'd like the security of one more major signing for central defence. Van Buyten is probably gone. Boateng's game has gradually improved to the point that he almost certainly deserves to be a starter, but he doesn't take a leading role in the defence - say, like Hummels does. Dante didn't perform nearly as well last season as he did the previous season, and he had that confidence shattering 1-7 playing for Brazil against Germany. I would be reluctant to rely too heavily on him this season. Martinez has never really shone as a central defender, except when Bayern played three at the back. I hope we see more of that next season, and Martinez has the central role in the three. He does show some leadership too, which I'd hope he develops. Badstuber has been out for two seasons. I'd hope he returns to improve seamlessly as a central defender - not least because his passing accuracy and deadball delivery were comparable with that of Kroos. And he's a leader. But few players return to their former peak after such long absences, and Bayern need to cover for the possibility that Badstuber doesn't make it. And all this ignores the possibility of (further) injuries to these central defenders. I'd love to see a Boateng-Badstuber partnership when Bayern play four at the back against weaker teams, and a Boateng-Martinez-Badstuber partnership when Bayern play three at the back against stronger teams. But, even with Dante on the bench, Bayern haven't enough cover for injuries, suspensions and losses of form. At its best, the defence could be world class, but it wouldn't take much for it to become a vulnerable defence that can't challenge at the top levels in Europe. So, I'd like to see the signing of another central defender - not a talent or a squad player, but a top, established player.
 
Последно уредено:

TutiMkD

Right is Left!
Член од
16 јули 2014
Мислења
13
Поени од реакции
8
Супер што се врати Бадштубер, само дали ќе може после повредата да се врати во форма брзо... тој е врвен дефанзивец... под ИТНО треба да се разгледувва за одбраната!
п.с. не ми е за друго ќе треба Ноер да игра и за дефанзивците :))))[DOUBLEPOST=1405720325][/DOUBLEPOST]
Толку од репрезентативната кариера на Лам, а?
Толку толку... а и фала му! Филип ЛАМ Е ЦАР!!! И ЌЕ ОСТАНЕ!!!
 
Член од
5 април 2009
Мислења
874
Поени од реакции
75
Немој да ме разберете во смисла дека ви ставам сол на раната, ова е од пресот на Крос во врска со тоа зошто го напушти Баерн.

Зошто заминавте од Баерн Минхен?
- „Бев доста време таму и освоив се. Беше време да заминам и ми се укажа шанса да потпишам за Реал Мадрид, екипа од врвот на светскиот фудбал“.

Гвардиола?
- „Реал Мадрид е причината што сум тука. Немам никаков проблем со Пеп. Напротив. Се разбирам многу добро со него и немам што да го критикувам.Неговиот стил на игра ми беше од корист“.
 

Jaqen H'ghar

Faceless man
Член од
25 март 2009
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.271
Немој да ме разберете во смисла дека ви ставам сол на раната, ова е од пресот на Крос во врска со тоа зошто го напушти Баерн.

Зошто заминавте од Баерн Минхен?
- „Бев доста време таму и освоив се. Беше време да заминам и ми се укажа шанса да потпишам за Реал Мадрид, екипа од врвот на светскиот фудбал“.

Гвардиола?
- „Реал Мадрид е причината што сум тука. Немам никаков проблем со Пеп. Напротив. Се разбирам многу добро со него и немам што да го критикувам.Неговиот стил на игра ми беше од корист“.
 
Член од
5 мај 2013
Мислења
1.239
Поени од реакции
1.440
Немој да ме разберете во смисла дека ви ставам сол на раната, ова е од пресот на Крос во врска со тоа зошто го напушти Баерн.

Зошто заминавте од Баерн Минхен?
- „Бев доста време таму и освоив се. Беше време да заминам и ми се укажа шанса да потпишам за Реал Мадрид, екипа од врвот на светскиот фудбал“.

Гвардиола?
- „Реал Мадрид е причината што сум тука. Немам никаков проблем со Пеп. Напротив. Се разбирам многу добро со него и немам што да го критикувам.Неговиот стил на игра ми беше од корист“.
Во ред е. Со среќа нека му е и фала за сè што направи за Баерн. Тоа му е од цел фан клуб. Иако тој несоодветно реагираше со фановите апропо неговото заминување, фан клубот и покрај тоа поштено му посакува сè најдобро и благодарност.

П.С. До моиве... Немојте толку остро да одите бе, нека си кажат сите што имаат. :LOL:
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.401
Не е остро, ете колегата со Сунѓерот Боб меме си кажал :D
 

Jaqen H'ghar

Faceless man
Член од
25 март 2009
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.271
Ееее ќе се нервирам за продавање на Тони Крос. Не навивам за Крос туку за Баерн. Ако сака да оди нека си оди шо тука има да се прави.
Се нервирав кога Елбер го продадоа за да има место на помладите Пизаро, Санта Круз и Макај. Ама Елбер беше Елбер еден од легендите на клубот.

Како што пиша некој навистина му посакувам многу титули и среќа само не против Баерн. Како и да е си даде и тој придонес за најсупешната сезона на Баерн 2013.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.401
Die Roten have money to spend following the sales of Toni Kroos and Mario Mandzukic to Real and Atletico Madrid respectively, but the Bayern chief insisted that Pep Guardiola would not necessarily look to make big changes.

"I'm not sure if we will buy someone," he continued.

"It would be nice if we can end up with a plus of €42 million but our salary for the players is expensive too. Quality costs money.

"Pep Guardiola is happy with the team right now. We need to be careful that the competition between the players is not getting too bad."

Што значи Бернат коштал 10 мил
 
Член од
5 мај 2013
Мислења
1.239
Поени од реакции
1.440
Пеп си знае, ако не му треба играч тогаш нека не земаат. Џабе ќе се пренатрупа тимот и сите ќе бараат да играат, а и плати ќе треба да се даваат додатни. Па можда и е во право човекот, времето ќе покаже.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom