Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување
M

Mario Gómez

Гостин
Еден јак коментар шо прочитав.

Gomez for 16m euros, what a bargain. :eek: Only his hair is worth 3m euros. :ROFLMAO:





BOSS!:нинџ: Ников не го менувам.
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.688
Поени од реакции
11.038
Некој пиша и тика-така да се игра ама само да се победува. Искрено за мене поголемо срање нема . Освен фановите на Барса не веруем друг да сака да гледа тој стил на игра.

Да гледам како ја пимлаат топката 5 минути на центар додека да пробат напред не фала. Минатата сезона со стил ја освоиме. Без автобуси паркирања, немаше бускет стилови,пенали за нас, ни па црвени. Единствено шо кењаа за тоа Данте што требало црвен да добие во финалето , од друга страна не требаше ни првиот жолт да го добие.

Во последни 5-6 години немаше тим што така убедливо стигна да освои титула. Да ги надигра сите, освен шо киксавме дома со Арсенал коа игравме без Рибери и Швајни другите ги исплескавме и дома и гости.
Како и да е до септември ќе видиме шо стил на игра ќе имаме.
Распоред до 1 август:

Суперкупот е овој месец прв сериозен тест за Пеп
Како Барса фан ќе ти реплицирам на ова бидејќи кога ова прват се играше во 2009 тогаш на цел свет му се допаѓаше овај фудбал и сите велеа дека убав за око,тика така врвот го достигна во 2011 кога Барса доста ефикасно се прошета во ЛШ.Но се што е убаво кратко трае,така ни тика така немаше вечно да опстојува и да му биде убава за сите љубители на фудбалот. Само најголемите хејтери нема да признаат дека фудбалот на Барса беше убав барем 3 години,а исто така само најголемите барса фанс(читај напалени осмооделенци или Филе)веруваат во тика таката сеуште.Еве мене ми се здосади тој фудбал(како и на повеќето љубители на фудбалот)бидејќи едноставно е прочитан,а и не е така ефикасен како што беше во 2009 или 2011,и сакам да гледам сменат(барем малце)фудбал од лани.


Гомез :cuc::cuc:играњето фудбал значи повеќе дури и кога тоа е цената да се оди во двојно послаб клуб и да се зема помала плата.


P.S извинете за оф топик муабетот.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Nro

Jaqen H'ghar

Faceless man
Член од
25 март 2009
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.272
Како Барса фан ќе ти реплицирам на ова бидејќи кога ова прват се играше во 2009 тогаш на цел свет му се допаѓаше овај фудбал и сите велеа дека убав за око,тика така врвот го достигна во 2011 кога Барса доста ефикасно се прошета во ЛШ.Но се што е убаво кратко трае,така ни тика така немаше вечно да опстојува и да му биде убава за сите љубители на фудбалот. Само најголемите хејтери нема да признаат дека фудбалот на Барса беше убав барем 3 години,а исто така само најголемите барса фанс(читај напалени осмооделенци или Филе)веруваат во тика таката сеуште.Еве мене ми се здосади тој фудбал(како и на повеќето љубители на фудбалот)бидејќи едноставно е прочитан,а и не е така ефикасен како што беше во 2009 или 2011,и сакам да гледам сменат(барем малце)фудбал од лани.


Гомез :cuc::cuc:играњето фудбал значи повеќе дури и кога тоа е цената да се оди во двојно послаб клуб и да се зема помала плата.


P.S извинете за оф топик муабетот.
Незнам која Барса ти гледаше во 2009та ама таа Барса јас што ја гледдав не играше толку тика така и не беше изразено. Со Анри , Гето и Меси во напад беа 10 пати поинтересни за гледање отколку таа 2011та и поатрактивна.

Не ги гледав пријателските зашто интернетот ми е од титово време, ама според тоа шо пишаа дека вчера почнал со тика-така стил едноставно ми се присра.
Баерн и Дортмунд играа финале затоа што играа страшен пресинг уште на противничките одбрандбени играчи, брза трансформација од одбрана во напад и каде сите се бранат заеднички(ко на пример оваа година што Рибери и Робен се враќаа назад за да бранат)

Тоа е иднината на фудбалот, еве на Баерн му требаше 2 години да сфати откако бевме понижувани од Дортмунд. Јуп уште веднаш кога дојде почна да го применува и еве оваа година врати со резултат.Убеден сум дека неможе Баерн да ја примени играта на Барса во целост зашто имаме 5 пати физички помоќни играчи од Барса , не играат таков стил уште од 10 години и го немаме Меси.

Инаку уште кога соопштија дека Пеп ќе биде тренер убеден бев дека тоа е за да се покаже дека Баерн не е веќе во сенка на Реал, Барса и МанЈу и дека може да донесат било кое име. После неколку интервјуа на Јуп, Ули и Кале каде изјавуваа дека Баерн не прави револуција(драстична промена) туку еволуција. Усовршување на тој систем на игра што го имаме.

Донекаде од друга страна па кога лани исто игравме убав фудбал изгубивме од најслабата екипа некад што освоила ЛШ , нека донесе Пеп 2 титули во ЛШ во следниве 3 години тогаш ќе му простам за тика - така коа ќе се видиме.:pos:
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.688
Поени од реакции
11.038
Незнам која Барса ти гледаше во 2009та ама таа Барса јас што ја гледдав не играше толку тика така и не беше изразено. Со Анри , Гето и Меси во напад беа 10 пати поинтересни за гледање отколку таа 2011та и поатрактивна.

Не ги гледав пријателските зашто интернетот ми е од титово време, ама според тоа шо пишаа дека вчера почнал со тика-така стил едноставно ми се присра.
Баерн и Дортмунд играа финале затоа што играа страшен пресинг уште на противничките одбрандбени играчи, брза трансформација од одбрана во напад и каде сите се бранат заеднички(ко на пример оваа година што Рибери и Робен се враќаа назад за да бранат)

Тоа е иднината на фудбалот, еве на Баерн му требаше 2 години да сфати откако бевме понижувани од Дортмунд. Јуп уште веднаш кога дојде почна да го применува и еве оваа година врати со резултат.Убеден сум дека неможе Баерн да ја примени играта на Барса во целост зашто имаме 5 пати физички помоќни играчи од Барса , не играат таков стил уште од 10 години и го немаме Меси.

Инаку уште кога соопштија дека Пеп ќе биде тренер убеден бев дека тоа е за да се покаже дека Баерн не е веќе во сенка на Реал, Барса и МанЈу и дека може да донесат било кое име. После неколку интервјуа на Јуп, Ули и Кале каде изјавуваа дека Баерн не прави револуција(драстична промена) туку еволуција. Усовршување на тој систем на игра што го имаме.

Донекаде од друга страна па кога лани исто игравме убав фудбал изгубивме од најслабата екипа некад што освоила ЛШ , нека донесе Пеп 2 титули во ЛШ во следниве 3 години тогаш ќе му простам за тика - така коа ќе се видиме.:pos:
Барса и тогаш играше тика така,ама тогаш имаја 3 класа напаѓачи и затоа беше далеку по атрактивна и ефикасна,сега со Тељо и Педро не може да очекуваш некоја ефикасност.
Тогаш тика така изгледа ефикасно бидејќи немаше потреба од многу пимплања,едноставно стигнува топката во 16 и одбраната да не знае од кого да се чува,а сега стај едно 3 играчи на Меси и топката мора назад,бидејќи Алексис,Тељо и Педро не се некој играчи што можат да го загрозат голот.

Уште еднаш извинете на оф топик,се надевам нема да јадам чотек :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Nro

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Барса и тогаш играше тика така,ама тогаш имаја 3 класа напаѓачи и затоа беше далеку по атрактивна и ефикасна,сега со Тељо и Педро не може да очекуваш некоја ефикасност.

Уште еднаш извинете на оф топик,се надевам нема да јадам чотек :)
Што се извинуваш па ти 100 пати,не е ова СИТЕЛ,кажи си што си мислиш....:D
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.688
Поени од реакции
11.038
Што се извинуваш па ти 100 пати,не е ова СИТЕЛ,кажи си што си мислиш....:D
сепак не е ова фан клуб на Барса,ама кога веќе ја спомнавте Барса и нејзината игра да се надоврзам на некои работи што ги знам(не сум некој запечен како Филе,и се надевам не ме свативте како таков)
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
А за тој до него со Најки патичиња? :icon_mrgr:
За него само две три воспитни.:icon_mrgr:

Инаку,Румениге и Лам жестоко го нападнаа Најк.Додуша,и Замер го јаде малце,бидејќи Румениге се прашувал како е можно тој да не ги забележи дека носат Најк маици...
Многу бил возбуден жути во тоа време сигурно.:LOL:
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Румениге кога го прашале нешто во врска со трансфери летово, одговорил: "We often surprise our fans with something unexpected".
Богами никој не очекуваше фејсбук апликација како засилување пред некоја година. :D
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.307
Поени од реакции
26.217
Румениге кога го прашале нешто во врска со трансфери летово, одговорил: "We often surprise our fans with something unexpected".
Богами никој не очекуваше фејсбук апликација како засилување пред некоја година. :D
Тоа идеја беше на Нерлингер. :pos:
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Румениге кога го прашале нешто во врска со трансфери летово, одговорил: "We often surprise our fans with something unexpected".
Богами никој не очекуваше фејсбук апликација како засилување пред некоја година. :D
Тој што му го дал отказот на Нерлингер,нека живее 100 години.:cuc:
Нерлингер е легенда на клубот,но за таа функција не го биваше џабе.Немам прочитано ништо за него,господ знае кај е сега.Колку што направи добри работи,толку и лоши.Тежок преговарач беше ,ми текнува кога не им попушташе на Херенвен кога сакаа да го купат Прањич.Прањич си додаде 700,000 евра самиот инаку немаше да дојде.:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom