Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување
Член од
4 ноември 2013
Мислења
834
Поени од реакции
1.280
Јирген Клоп :D
Баерн и Клоп , тоа е торнадо што нема да се запре.
Само ропаци има во управа.. па ке си седиме со ковач
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.956
Поени од реакции
25.270
Јирген Клоп :D
Баерн и Клоп , тоа е торнадо што нема да се запре.
Само ропаци има во управа.. па ке си седиме со ковач
Bidejki taka lesno i ednostavno e da go ubedis Klopp da gi ostavi Liverpool i da pocne da gi vodi Bayern. Kolku se mutavi od upravata na Bayern ama stvarno epten.

 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Го следам Баерн Минхен на фејсбук, како и Бундеслига и админите им се врв. Добар хумор имаат германците, глупости се тоа дека немаат хумор.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.956
Поени од реакции
25.270
Баш би се израдувал да е точно да Сане сака да се врати во Германија, во Баерн каде што ќе има и сигурен првотимски статус, но не ми се верува да го продадат Сити.

Данкан имал точни вести за и околу Ман.Сити?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.308
80-90% од вестите околу клубовите од Манчестер му се точни. Прв пиша за Ерера во ПСЖ.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Баш би се израдувал да е точно да Сане сака да се врати во Германија, во Баерн каде што ќе има и сигурен првотимски статус, но не ми се верува да го продадат Сити.

Данкан имал точни вести за и околу Ман.Сити?
Има доста шпекулации дека Пеп не се трпи со Сане и Менди.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.181
Поени од реакции
21.305
Уште не ми е јасно како Баерн го испушти Сане. Али во тоа време и не беа спремни да дадат толкави пари, иако могле.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.308
Има доста шпекулации дека Пеп не се трпи со Сане и Менди.
Mислам дека Менди не го сака ради сега веќе стаклените колена. За Сане читав дека мајка му кочи многѕ работи околу новиот договор. Ми има ситуацијата налик на Рабио.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.956
Поени од реакции
25.270
Mehdi Benatia on his time at Bayern: "Bayern is a very big club. What an organization! Best dispositions and competent people to help you perform at your best. I never had a quality of training like at Bayern. I was shocked by the quality and intensify, very high level" [Yahoo]
Benatia: "The first time I wore the Bayern shirt, I felt something unbelievable. I felt the weight of a huge club. You feel the level of expectation: you are wearing the shirt of Bayern Munich! Not anyone can play for Bayern. To perform at this kind of club is very hard"
Benatia: After the end of my 1st year, I asked Mr Rummenigge to let me go back to Italy. He refused but promised that if things don't go well he'll do what's best for my family. The next summer, he could've sold me for more money to England, but he kept his word. He's a great man
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.956
Поени од реакции
25.270
Мартин Демикелис нов тренер на младинскиот тим до 19 години


 

Kajgana Shop

На врв Bottom