Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Точни се шпекулациите дека Нико го сакал Ракитич за прв трансфер у Баерн? Ако е точно давајте го Тиаго назад :)
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Де Лигт од Ајакс исто
Мене не ми е јасно штооо чекаме за де Лигт...требаше да е земен до сега. Оној Брацо работи ли нешто дечкото еден играч нема земено. Де Лигт има 18 години а игра ко 28 да има. Страшен талент кој веќе има искуство солидно за 18 годишен играч.

Он и Суле и сме ја решиле одбраната за наредни 10 години.

Кој е овој Паулињо?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.275
Мене не ми е јасно штооо чекаме за де Лигт...требаше да е земен до сега. Оној Брацо работи ли нешто дечкото еден играч нема земено. Де Лигт има 18 години а игра ко 28 да има. Страшен талент кој веќе има искуство солидно за 18 годишен играч.

Он и Суле и сме ја решиле одбраната за наредни 10 години.

Кој е овој Паулињо?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Да не се заебаваме. Не е тоа толку едноставно да се потпише играч за кој многу клубови се заинтересирани, особено и Барса. Башка што сигурно и му треба време малку да размисли дали и каде да продолжи или да остане уште една сезона во Ајакс. Инаку денеска дебитираше 18-годишниот централен дефанзивец Ларс Лукас Маи кој е и капитен на тимот до 19 години.

Loan watch | Serge Gnabry has now scored 7 goals in his last 7 matches for Hoffenheim!

Гнабри откако стана фит повторно растура
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
841
Поени од реакции
1.292
Глас никаков на темава.Очекував барем нешто објективно од Ченто.

Нече среча поштеног "човека" , мада има и многу други работи кои ке го опишат натпреварот вчера.

Летово без купување на 2 крила ич нека не ни го почнуваат :D

Се игра сеа на Бернабе у вторник , таму шанси скоро никакви
Според тоа вчера мислам дека у Мадрид ке почнеме со Толисо Тиаго и Родригез
Милер Рибс и Лева напред
Некое инфо за Алаба , Ноер и Робен неможев да најдам, да напише некој повеќе за ова..
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.275
Робен не отпатувал за Мадрид. Алаба би требало да игра.
Верувам дека ќе дадат се од себе и утревечер, но мислам дека пак за ситници нема да успееме да ги поминеме Реал нормално и таа потребна среќа што треба и да го прати тој еден тим за да направи голем успех.

Инаку за Жером Боатенг можеби прочитавте изјавата дека размислува за промена на клубот и за нов предизвик за тоа како што вели дека се има освоено со Баерн и дека почнал да се запрашува дека можеби му треба нешто ново. Поради повреда заврши сезоната за него, а можеби и толку од него со Баерн, ќе видиме. Поради СП ќе имаме неизвесности подолго време, не само со него туку и со Тиаго, Видал па и Левандовски можеби.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Глас никаков на темава.Очекував барем нешто објективно од Ченто.

Нече среча поштеног "човека" , мада има и многу други работи кои ке го опишат натпреварот вчера.

Летово без купување на 2 крила ич нека не ни го почнуваат :D

Се игра сеа на Бернабе у вторник , таму шанси скоро никакви
Според тоа вчера мислам дека у Мадрид ке почнеме со Толисо Тиаго и Родригез
Милер Рибс и Лева напред
Некое инфо за Алаба , Ноер и Робен неможев да најдам, да напише некој повеќе за ова..
Реалноста е дека недостасува квалитет а тој недостаток Јуп до сега успешно го сокриваше со добра тактичка поставеност на играчите, нивно играње на права позиција, дефанзивна стабилност и слично. Али кога дојде моментот да се соочиме со екипа од калибарот на Реал потфрливме офанзивно.

Видете ја утакмицата у Минхен. 2 шанси за нив, 2 гола. И тоа првиот гол не беше ни шанса, тоа беше третина шанса, шутна на шашма и погоди. Али тоа ти треба у ЛШ. Рибери изигра страшна утакмица али се уби од промашување. Такви промашувања те елиминираат. За Лева ич да не зборам. Па и Милер ако знаеше што сака да направи у 30 секунда ко смотаница некоја се спетља пред гол. Без ладнокрвност у ЛШ нема пролаз у финале. Генерацијата Робен и Рибери заврши едноставно и тоа е тоа. Ни требаат неки нови клинци.

За утре не се надевајте за џабе. Подобро е така. Пошто ќе ни треба совршена утакмица за пролаз.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.401
После Јуве - се е можно на Бернабе.
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
841
Поени од реакции
1.292
Реалноста е дека недостасува квалитет а тој недостаток Јуп до сега успешно го сокриваше со добра тактичка поставеност на играчите, нивно играње на права позиција, дефанзивна стабилност и слично. Али кога дојде моментот да се соочиме со екипа од калибарот на Реал потфрливме офанзивно.

Видете ја утакмицата у Минхен. 2 шанси за нив, 2 гола. И тоа првиот гол не беше ни шанса, тоа беше третина шанса, шутна на шашма и погоди. Али тоа ти треба у ЛШ. Рибери изигра страшна утакмица али се уби од промашување. Такви промашувања те елиминираат. За Лева ич да не зборам. Па и Милер ако знаеше што сака да направи у 30 секунда ко смотаница некоја се спетља пред гол. Без ладнокрвност у ЛШ нема пролаз у финале. Генерацијата Робен и Рибери заврши едноставно и тоа е тоа. Ни требаат неки нови клинци.

За утре не се надевајте за џабе. Подобро е така. Пошто ќе ни треба совршена утакмица за пролаз.
Кажав ја , шанси скоро ич
Со таква помисла ке почнам да го гледам натпреварот , ама со бело знаме никако.
Или со достоинствен резултат да испаднеме , или слава среде Мадрид, трето несмее да има.
 
Член од
30 март 2015
Мислења
2
Поени од реакции
5
Ova e vekje dosadno za komentiranje..Nekolku godini po red glupost do glupost vo polufinalinjata.

Davaat gol i site igraci se vratija na 40 metri.Koj kur be?Marcelo uzasno go branea na dvata natprevari.
Ulreich branese prva stativa..(y)

Timskata igra plus minus dobra,duri i predobra za na gosti bez nekolku igraci.

Čakir (y).

Teska bruka,teska sramota e da primis onakvi golovi,kako sto primija denes i na prethodniot natprevar.2 gola poklon :facepalm:.

Posle ovaa sezona neka mu se zablagodarat na Thiago.Izigra sto izigra,dovolno bese.Ajt gitla

Za Lewa ne sum siguren,ama kako nekoj peder igra koga najvekje treba.Predobar igrac,ama potfrla strasno koga se ocekuva od nego.

Boa neka si odi,so onie cesti povredi sto gi ima,ne e potreben.Süle (y)(y)

Ubavo rece Klopp,Hummels e tezok kikser.Koga e kaj nego topkata,zdivot mi se odzema.

Coman da bese,partal ke gi napravea.Ubedlivo najdobar dodeka bese fit.Neka mu ja mislat za levo krilo,zosto Ribery si go odraboti svoeto.

Za rezerva e top,podobra nema.

Deneska izigra poslabo,no na prviot natprevar izgina.

Ako pravat jak remont,treba i Vidal da se prodade.Nema vekje leb so ovie igraci,predobri se ama se povreduvaat i v son.

Čakir da te pratat samo na eden den vo turski zatvor,peder eden nizaeden.:mad::гомце:

Se nadevam nema da mu dozvolat na Niko da donese nekoj od Modric ili Rakitic.Neka stavat kluc ako mu dozvolat.
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
841
Поени од реакции
1.292
Ova e vekje dosadno za komentiranje..Nekolku godini po red glupost do glupost vo polufinalinjata.

Davaat gol i site igraci se vratija na 40 metri.Koj kur be?Marcelo uzasno go branea na dvata natprevari.
Ulreich branese prva stativa..(y)

Timskata igra plus minus dobra,duri i predobra za na gosti bez nekolku igraci.

Čakir (y).

Teska bruka,teska sramota e da primis onakvi golovi,kako sto primija denes i na prethodniot natprevar.2 gola poklon :facepalm:.

Posle ovaa sezona neka mu se zablagodarat na Thiago.Izigra sto izigra,dovolno bese.Ajt gitla

Za Lewa ne sum siguren,ama kako nekoj peder igra koga najvekje treba.Predobar igrac,ama potfrla strasno koga se ocekuva od nego.

Boa neka si odi,so onie cesti povredi sto gi ima,ne e potreben.Süle (y)(y)

Ubavo rece Klopp,Hummels e tezok kikser.Koga e kaj nego topkata,zdivot mi se odzema.

Coman da bese,partal ke gi napravea.Ubedlivo najdobar dodeka bese fit.Neka mu ja mislat za levo krilo,zosto Ribery si go odraboti svoeto.

Za rezerva e top,podobra nema.

Deneska izigra poslabo,no na prviot natprevar izgina.

Ako pravat jak remont,treba i Vidal da se prodade.Nema vekje leb so ovie igraci,predobri se ama se povreduvaat i v son.

Čakir da te pratat samo na eden den vo turski zatvor,peder eden nizaeden.:mad::гомце:

Se nadevam nema da mu dozvolat na Niko da donese nekoj od Modric ili Rakitic.Neka stavat kluc ako mu dozvolat.
Не си сериозен со Видал и Тиаго..
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.113
Поени од реакции
20.955
@Uli Hoeneß некои најави/шпекулации за заминување на Тиаго низ германските медиуми блиски до Баерн? Пошо на твитер напнаа дека можно е на лето да се врати во Барселона.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.401
@Uli Hoeneß некои најави/шпекулации за заминување на Тиаго низ германските медиуми блиски до Баерн? Пошо на твитер напнаа дека можно е на лето да се врати во Барселона.
Нема шанси, не го пуштаат. Посебно не по утакмицата неќна.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.275
@Uli Hoeneß некои најави/шпекулации за заминување на Тиаго низ германските медиуми блиски до Баерн? Пошо на твитер напнаа дека можно е на лето да се врати во Барселона.
Нема уште ништо, но можно е да си замине.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom