Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.194
Поени од реакции
21.343
Истото го пишува и ја ама не се признава нели. Можеби треба Баерн да се фокусира на топ таленти како Дортмунд, ете на пример Дебеле или Вајгл оти иде време по Рибери и Робен.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
на трансфермаркт форумот има еден член од Лион со некои инсајдерски информации колку е точно ова не се знае и самите членови не се сигурни али претходно ги погодил трансферите на Депај и уште некој играч уште пред да има некакви шпекулации. Според него сеа деновиве Толисо ќе потпишел за Баерн.

Суле20,Руди0,Толисо40,Гнабри8,Коман21 = 89 мил
Бенатија18,Коста40=58 мил

Негатива 31 мил а тимот според мене ама ни минимално нема да биде подобрен посебно не за освојување ЛШ.

Со овие трансфери некако нема да има место за нови играчи пошто тимот ќе биде фул квантитативно така да доколку би дошле да речеме некој од Санчез или Верати ќе мора некој да си оди дали средина Санчес за Верати или Рибери за Санчез.

Толисо многу лош трансфер за многу пари посебно што не не подобрува а кошта 40 мил а Горецка кој има многу сличности со Толисо и сличен потенцијал може да се земе без пари следната сезона.

Се се надевам дека ова со Толисо нема да биде вистина и дека после трансферов на Гнабри ќе фрлат јака сума за играч од средината или па ако дојде Толисо ќе си оди Санчес за исти пари па пак ќе се земе некој ѕвер а за крило ќе фрлат јака сума следната година коа ќе се пензионира Рибери.

Како и да е многу опции се во игра а Румениге пред кратко време изјави дека треба да бидеме стрпливи и дека работите иделе споро во другите земји(што би значело дека се заинтересирани за играчи од другиве лиги ваљда).
Толисо е добар трансфер, дефинитивно апгрејд од дедоно Алонсо кој фала богу нема више да го гледаме. За мене е подобар од Горецка и дефинитивно добро би ни дошол како освежуње на средина. Не треба да се забораи и дека Видал е 30 години и неможе да се очекува да игра на сите утакмици со пун капацитет.

Пре сум да се дадат тешки пари за офанзивец отколку за Верати, башка што минимални се шансите да си оди од ПСЖ.

Да почекаме да видиме како ќе се разивава летово. Ич не ми се свиѓа како тераат со трансфериве до сеа поготво со трансферов на Гнабри.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Толисо е добар трансфер, дефинитивно апгрејд од дедоно Алонсо кој фала богу нема више да го гледаме. За мене е подобар од Горецка и дефинитивно добро би ни дошол како освежуње на средина. Не треба да се забораи и дека Видал е 30 години и неможе да се очекува да игра на сите утакмици со пун капацитет.

Пре сум да се дадат тешки пари за офанзивец отколку за Верати, башка што минимални се шансите да си оди од ПСЖ.

Да почекаме да видиме како ќе се разивава летово. Ич не ми се свиѓа како тераат со трансфериве до сеа поготво со трансферов на Гнабри.
Tolisso mnogu go potcenija, mene iskreno mnogu me potsekja na Bastian Svajnstajger vo stilot na igra samo so e pobrz :D (normalno vo negov full kapacitet) ima silen shut, precizen pas, dobra tehnika, leadership, mozhi da ja zadrzhi topkata, opasen so glava.. taka da Tolliso i Sanches da delat minutazha edni na drugi konkurenti da si se mozhi mnogu da naprednat posho i dvata imaat golem potencijal. (Sanches da ne zaboreme 19 godini).
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.964
Поени од реакции
25.277
Kicker | Bayern in very advanced negotiations with Lyon over Corentin Tolisso (22).
Kicker | Serge Gnabry could go out on loan this summer. Hoffenheim an option
Bayern Munich are preparing a €100m package to sign Manchester City target Alexis Sanchez: €40m fee and €15m-a-year wages until 2021. [BILD]
Alexis Sanchez is demanding €23m-a-year in wages, €8m more than Bayern Munich want to pay him. [BILD]
40 мил.евра никогаш нема да прифатат Арсенал. 50 мил. минимум ќе треба. За платата многу тешко да се согласат нашите. Ако главна цел му се парите нека си се договори со Сити или нека си остане во Арсенал кои сигурно ќе му ја понудат таа плата.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.194
Поени од реакции
21.343
Баерн нуди 15м ЕУР плата (Лева зема 16м) а овој бара 25м. Оддалечени се 10м - не знам како би могле да се договорат. Ама тоа би бил трансфер кој стварно покажува дека Баерн и следните години да биде конкурентен во ЛШ. А тоа со Габри како што пишав, изгледа ја искористија ниската одкупна клаузула а се шушка дека Вердер со помош од Баерн го финансирал Гнабри. На крај ќе го продадат за некое милионче плус - ок, оти да не.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
25 milioni :eek:
Sto se zamisluva ovoj be,mislis pojak od Messi e ..Kako prvo i prvo ne e pojak od Lewandowski,a saka +- 10 milioni povisoka plata.

Kroos zamina poradi platata,a ovoj bara nerealna plata.Poveke od 15 ne zasluzuva.
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Абе сеа Толисо да не го и преценуваме бил Швајни само побрз сигурно. Толисо 35+ 15 бонуси и Санчес 35+ бонуси 75-90 мил. Верати 80 мил и Горецка без пари пак слична пара разлика огромна.

Сеа Барса коа ќе фрлат 80-90 мил за Верати и после неможеме да ги тепаме епа неможе бускец,иниеста,верати и мсн. Кај Верати барем платата не е толку проблем не бара колку Санчез. Ма да и за Санчез сеуште не верувам дека барал 23 не е и он толку глуп. Повеќе се ова шпекулации од германскиве медиуми кој поима немаат Гнабри пред три дена кажа дека ја активирал клаузулата па врска немаа дека ќе потпише за баерн се мислеа хофенхајм
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.194
Поени од реакции
21.343
Абе сеа Толисо да не го и преценуваме бил Швајни само побрз сигурно. Толисо 35+ 15 бонуси и Санчес 35+ бонуси 75-90 мил. Верати 80 мил и Горецка без пари пак слична пара разлика огромна.

Сеа Барса коа ќе фрлат 80-90 мил за Верати и после неможеме да ги тепаме епа неможе бускец,иниеста,верати и мсн. Кај Верати барем платата не е толку проблем не бара колку Санчез. Ма да и за Санчез сеуште не верувам дека барал 23 не е и он толку глуп. Повеќе се ова шпекулации од германскиве медиуми кој поима немаат Гнабри пред три дена кажа дека ја активирал клаузулата па врска немаа дека ќе потпише за баерн се мислеа хофенхајм
Ќе оди на позајмица таму сега. Така се шушка.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Абе сеа Толисо да не го и преценуваме бил Швајни само побрз сигурно. Толисо 35+ 15 бонуси и Санчес 35+ бонуси 75-90 мил. Верати 80 мил и Горецка без пари пак слична пара разлика огромна.

Сеа Барса коа ќе фрлат 80-90 мил за Верати и после неможеме да ги тепаме епа неможе бускец,иниеста,верати и мсн. Кај Верати барем платата не е толку проблем не бара колку Санчез. Ма да и за Санчез сеуште не верувам дека барал 23 не е и он толку глуп. Повеќе се ова шпекулации од германскиве медиуми кој поима немаат Гнабри пред три дена кажа дека ја активирал клаузулата па врска немаа дека ќе потпише за баерн се мислеа хофенхајм
Добро да бидеме реално Барса моментално на средина се тешка була, у суштина средината им е главен разлог зашо пролупаа сезонава. Кој Иниеста, Иниеста е 33 години брат. Бускец да, али со таа форма сезонава врска нема од тоа што беше. Едино Ракитиќ али и он сезонава се вклопи у сивилото.

Сакам да кажам кај нив има очајна потреба да се донесе светска класа везист како Верати. Поише него ли кај нас. Такашто и јас пре би ги дал тие пари за светска класа офанзивец како Алексис него ли за Верати.

Толисо е 22 години и е долгорочно решение. Он и Ренато се играчи за у иднина со светска класа потенцијал. Алонсо се пензионираше, Видал е 30 и знаеме дека игра само втор дел од сезона. Такада очајно ни треба подмладување, енергија на средина. Тиаго е лидерот, воџата моментално.

За Санчез и ја мислам дека не бара толку. Дека пари јака пара бара сигурно, али и медиумиве претеруваат. Мислам дека Арсенал ќе сака поише пари па би требало до кај 50-55 М да најдат договор. Последни шпекулации се дека они би блокирале негов трансфер кај Сити као директни ривали такада тоа не остава нас у игра.
 
Последно уредено:
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Има некаква шанса да се дојде до карта за некој од првите 2-3 домашни натпревари ако сум таму на лице место? Дали воопшто пуштаат карти на билетара или се оди онлајн? Знам дека Алианц е пун секоја утакмица, посебно претпоставувам првите кола, ама ако имал некој искуство, нека пише.
А да, и дали воопшто имам право да купам карта, пошто не сум член на фан клуб или слично.
 
Последно уредено:

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.194
Поени од реакции
21.343
Probaj na nekoj od portalite kako viagogo.

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Има некаква шанса да се дојде до карта за некој од првите 2-3 домашни натпревари ако сум таму на лице место? Дали воопшто пуштаат карти на билетара или се оди онлајн? Знам дека Алианц е пун секоја утакмица, посебно претпоставувам првите кола, ама ако имал некој искуство, нека пише.
А да, и дали воопшто имам право да купам карта, пошто не сум член на фан клуб или слично.
https://tickets.fcbayern.com/internetverkaufzweitmarkt/EventList.aspx

овдека имаш 2,3 недели пред утакмица продажба на билети од луѓе кој неможат да отидат и се препродаваат за истите пари како оригиналната цена. Е сеа први две три кола голема заинтересираност ќе има незнам колку ќе има карти. Многу зависи и кој се противниците ако се игра против Дортмунд или слично тешко да начекаш карта. Ја коа бев од zweitmarkt земав карта имаше за сите категории повеќе карти.

Исто така и таму на самата станица што се симиња кај алианц имаше луѓе продаваа.

Вака по други места и страни можеш да најдеш али рачунај нема да бидат по оригинална цена ќе бидат далеку поскапи
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.964
Поени од реакции
25.277
Player for the Future: @FCBayern is interested in @AFCAjax Matthijs de Ligt, only 17 years old, for the Defense @SPORTBILD
Нека поигра уште една-две сезони во Ајакс и може да дојде :misticen:


Corentin Tolisso's impending move to Bayern Munich is but "a question of hours," according to tomorrow's L'Équipe.

 
Последно уредено:
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Ако е точно ова со Даглас Коста за 40-50 мил значи парите за Толисо и повторно ќе бидеме само со 20 нет потрошено за Суле(а може и помалце зависи колку ќе зееме за Коста). Па ќе има пари за крило, според спортбилд Гнабри бил договорен со Хофенхајм за едногодишна позајмица се зависи од баерн сеа, ваљда ќе зависи од тоа дали ќе дојде уште едно крило(Санчез).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom