Фан Клуб: Арсенал

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.612
Поени од реакции
12.410
ќе губиме ли? :D
Сезонава пошто иаме толку јак тим, пред почеток на сезона, се договориле да им даеме на сите тимови 10 бода предност. Чисто за поинтересно да е.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.027
Поени од реакции
6.690
Почиста двојка немало не памтам од кога
Автоматски споено мислење:

Колашинац стартува...
 
Последно уредено:
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.027
Поени од реакции
6.690
А што е со Пепе?
Можно е корона, не гледам друга причина да не е ни на клупа.
Автоматски споено мислење:

Автоматски споено мислење:

Од што ме ослепе Колашинац не ни приметив у 9 луѓе измени имаме два голмана...
 
Член од
27 декември 2020
Мислења
549
Поени од реакции
1.016
Секогаш е тука и можноста дека Артета сака да ни ги покаже своите менаџерски способности со тоа што нема да го стави Пепе во денешниот состав :)
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.027
Поени од реакции
6.690
Секогаш е тука и можноста дека Артета сака да ни ги покаже своите менаџерски способности со тоа што нема да го стави Пепе во денешниот состав :)
Баш над тебе е причината оти Пепе не игра :D
 
Член од
27 декември 2020
Мислења
549
Поени од реакции
1.016
Баш над тебе е причината оти Пепе не игра :D
Официјално никогаш нема да се каже пред јавност дека, ете во примеров Пепе, не се вклопува во тактиката за утакмицата и затоа не е во состав затоа што таква изјава е лоша за сите :)
Не велам воопшто дека не е возможно да не му е добро (бизарно ама се надевам дека стварно е тоа причината), ама многу поверојатно ми е Артета да изведува нешто и да води борби со ветерници.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.027
Поени од реакции
6.690
Официјално никогаш нема да се каже пред јавност дека, ете во примеров Пепе, не се вклопува во тактиката за утакмицата и затоа не е во состав затоа што таква изјава е лоша за сите :)
Не велам воопшто дека не е возможно да не му е добро (бизарно ама се надевам дека стварно е тоа причината), ама многу поверојатно ми е Артета да изведува нешто и да води борби со ветерници.
Не верувам дека тактиката на терен треба да значи и кој на клупа да седи :D
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Официјално никогаш нема да се каже пред јавност дека, ете во примеров Пепе, не се вклопува во тактиката за утакмицата и затоа не е во состав затоа што таква изјава е лоша за сите :)
Не велам воопшто дека не е возможно да не му е добро (бизарно ама се надевам дека стварно е тоа причината), ама многу поверојатно ми е Артета да изведува нешто и да води борби со ветерници.
Има опција да го седне на клупа. Вака клупата нема многу асални крилни опции. Баш и Пепе најдобри перформанси покажа овие 3 меча.
 
Член од
27 декември 2020
Мислења
549
Поени од реакции
1.016
Се сложувам целосно со двајцата, ама познавајќи го Артета, со огромна резерва ја земам таа изјава дека не му е добро па затоа го нема денес воопшто.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.495
Поени од реакции
62.255
Oвој Артета е тежок баксуз во поглед на болни и повредени играчи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom