Фан Клуб: Арсенал

Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Пак дал гол Вилок

Не знам што да кажам, тоа ли му е нивото, Арсенал ли е проблемот, Артета ли е проблемот, подобар ли е Вилок од Себаљос (секакако од овој е) или од Одегард, веќе не знам што е точно.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Пак дал гол Вилок

Не знам што да кажам, тоа ли му е нивото, Арсенал ли е проблемот, Артета ли е проблемот, подобар ли е Вилок од Себаљос (секакако од овој е) или од Одегард, веќе не знам што е точно.
Мислам дека Стив Брус му ја погоди улогата во тимот и плус Вилок има желба да докаже дека неправедно е пратен на позајмица. Инаку мислам дека има влијание и добрата соработка со Максиман и Вилсон и дека тоа влијаеше да му се подобри играта и формата. Како и да е според мене Арсенал откако ќе го врати од позајмица, мислам дека треба да му даде шанса.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.644
Пак дал гол Вилок

Не знам што да кажам, тоа ли му е нивото, Арсенал ли е проблемот, Артета ли е проблемот, подобар ли е Вилок од Себаљос (секакако од овој е) или од Одегард, веќе не знам што е точно.
ко некоја црна дупка сме, кој и да дојде кај нас инстантно станува нуб.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
ко некоја црна дупка сме, кој и да дојде кај нас инстантно станува нуб.
Јас со оваа филозофија на Артета, освен штоперите и голманот, немам идеа како останатите позиции може да се истакнат. 90% од времето, топката е назад.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.644
Јас со оваа филозофија на Артета, освен штоперите и голманот, немам идеа како останатите позиции може да се истакнат. 90% од времето, топката е назад.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
тоа е следната фаза од проектот на Артета, одбраната горе доле ја среди, сега да се активира нападот наредна сезона. :D
Автоматски споено мислење:

лани цело лето ги бркавме Парти и Ауар од Лион, сезонава и двајцата пропаднаа.Ауар само што беше поврзан со нас инстантно пропадна во земја. :pos:
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
Леле какви глупости излупа Артета, еден куп изговори, празни ветувања, имагинарни фази на проекти и слично.
Кој црн проект немој да ме јебеш, со форсирање на пензионери не може да помине ваков изговор.
Знаеме дека Арсенал нема амбиции за голем клуб ама ако го остават Артета при вака бедна сезона само ќе го потврдат со печат mid table менталитетот на клубот.
Автоматски споено мислење:

Ајде барем нов дрес пуштија, да се тешеме со нешо :rolleyes:
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.029
Поени од реакции
6.691
Ај барем нешто добро да направи и он у последно време, става поголем притисок на Кронке
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.029
Поени од реакции
6.691
Верувам дека у неговата глава мисли уште дека имаме шанси за ЕЛ и затоа го игра Себаљос, ако не е тоа не му го сфаќам потегов ама баш ич. Го имаме Мигел Азиз, што е страшен талент и што игра на истата позиција со Себаљос. Кој му курац не знам.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Ме фрустрира многу фактот што минатите 2 недели владееше некое ретардирано гледиште дека само преку ЛЕ трофеј имаме шанси до Европа, па така ако не се заебававме на утакмиците со Фулам и Евертон, каде што нашите противници беа со гаѓите помочани и само чекаа ние да си дојдеме на натпреварот да ги победиме, ќе имавме +5 поени, ќе бевме 7мо место пред Тотенхем, со ист број бодови ко Ливерпул и на 1 негатива од 5то пласираниот Вест Хем кој убеден сум дека ќе го стигневме. Ама не, мораше да отпаднеме од ЛЕ за да почнеме тука да бркаме пласман во Европа. Настрана тоа што стварно не знам што е подобро за клубот, да игра или да не игра во Европа од наредна сезона, со оглед на се.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ме фрустрира многу фактот што минатите 2 недели владееше некое ретардирано гледиште дека само преку ЛЕ трофеј имаме шанси до Европа, па така ако не се заебававме на утакмиците со Фулам и Евертон, каде што нашите противници беа со гаѓите помочани и само чекаа ние да си дојдеме на натпреварот да ги победиме, ќе имавме +5 поени, ќе бевме 7мо место пред Тотенхем, со ист број бодови ко Ливерпул и на 1 негатива од 5то пласираниот Вест Хем кој убеден сум дека ќе го стигневме. Ама не, мораше да отпаднеме од ЛЕ за да почнеме тука да бркаме пласман во Европа. Настрана тоа што стварно не знам што е подобро за клубот, да игра или да не игра во Европа од наредна сезона, со оглед на се.
А замисли да не изгубевме ни една утакмица сезонава, ќе бевме шампиони сега.
Стварно и ја не знам како луѓево не сфаќаат дека не е само ЛЕ за да играме следна сезона пак во Европа, треба само една временска машина да се измисли, ништо страшно...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Член од
27 декември 2020
Мислења
550
Поени од реакции
1.016
Дај бе некој нека го повреди она говното себаљос да не стапне на терен повеќе. Говно шпањолско.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.029
Поени од реакции
6.691
Каков погодок од трансфер на Артета и Еду, masterclass.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom