Фан Клуб: Арсенал

Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
Абе до играчите е што не можат повеќе од 2 пати да шутнат :pos:

Играчите ќе ти се криви ако на добри акции промашуваат во стил на Вернер. Имаш ти тренер што треба да го користи мозокот и да ја планира играта од почеток до крај, со план А,Б,Ц... Артета освен да игра претпазливо, никако не му се ризикува да нападне, по цена и резултатот да остане ист и да се елиминираме.
Брат го правевме овој муабет пред да го отпуштат Емери, ти беше убеден дека 100% е вина на Емери и дека се ќе е подобро само ако си замине Емери, јас ти реков дека ако само Емери се смени и ништо друго не, нема шанси да тргнат работите на подобро.

Јас те разбирам зошто си револтиран, поради дефанзивниот пристап, како ние да браниме резултат, се сложувам дека трагедија е нашава игра и срамен е ваков пристап, ама сметам дека тоа што ние го сакаме и го бараме не може да се спроведе со овие играчи, посочив и зошто. Затоа и кажав дека ремонт треба во тимот, а не да правиме паралели како тимов бил истиот како тој со на Емери и да се однесуваме како добар да е тимов само затоа што играчите биле звучни имиња. Тимов ти е добар за некој германски клуб што се бори за ЛШ место и игра во лига каде што не поставуваат противничките тимови бункер и може отворен фудбал да се игра, па ќе се даде некој гол на индивидуален квалитет или ќе улета некој вишок кој противниците ќе го заборават.

Ама размисли, средината е клучен фактор за еден тим да функционира, ние бараме игра и шанси како што сме навикнати во средина со Казорла-Росицки-Ремзи-Вилшер, сега средината ти ја сочинуваат играчи како Парти-Џака-Елнени-Себаљос, кои играчи да ги стаивш, која креативност да ја најдеш? Едноставно играчите не можат да врзуваат пасови на прва, да утрчуваат и да се движат добро без топка.

И Артета ли е крив што Парти промашува цела топка на раб на шеснаесетник и губи топка, што пушта пас на трибини од кур кејф, и секоја топка на 20 метри од противнички гол шутира иако 100 натпревари видовме дека не му оди шутот, без да размисли дали има подобри решенија. Артета ли е крив што играчите се тромави, им треба многу време за прием и пас и што се премногу статични. Сигурно не очекувал ваков камен да е играч ко Парти кој треба да е столб и да ги смени работите во средината, исто како што не си очекувал ни ти, дали имаме некаков избор во средина друг?

Дај да го кривиме за усраниот пристап во натпреварот, да го кривиме што го утепа во лет Мартинели со тоа што нитуеднаш не го стави центрафор и го закова за клупа цела сезона. Ама ако пак викаш дека се е Артета крив и дека од играчиве во средниот ред може да се очекуваат 30 шанси на натпревар, тогаш истата грешка ко со Емери ја правиш. Треба да лета, ама треба и 80% од играчите да летаат и нов тим со нова филозофија, дури и прилично сум сигурен дека убавината на фудбал се изгуби со донесувањето на Џака во Арсенал значи таа 2016 година.
 
Член од
4 мај 2012
Мислења
671
Поени од реакции
522
Година и пол...доста е!
Не му го простувам пичкарскиот пристап во овие две утакмици со Виљареал. Настарана тоа што општо немаме игра цела сезона.

Полуфинале... со најлесната можна група некогаш видена во оваа лига...против екипи од треторазредни првенства(ај освен Бенфика) во нокаут фаза...
10то место или кое и да сме во првенство...

На почеток на сезона ми делуваше како да добиваме некаква стабилност и дека офанзивата ќе се подобри со тек на време....ама колку се еднолични во играта дури е неверојатно.
Ништо нема подобро да видиме и наредна сезона.

Кај го купија од Евертон тој последен ден од преоден рок...кај се запустија :pos:
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.016
Поени од реакции
6.670
Брат го правевме овој муабет пред да го отпуштат Емери, ти беше убеден дека 100% е вина на Емери и дека се ќе е подобро само ако си замине Емери, јас ти реков дека ако само Емери се смени и ништо друго не, нема шанси да тргнат работите на подобро.

Јас те разбирам зошто си револтиран, поради дефанзивниот пристап, како ние да браниме резултат, се сложувам дека трагедија е нашава игра и срамен е ваков пристап, ама сметам дека тоа што ние го сакаме и го бараме не може да се спроведе со овие играчи, посочив и зошто. Затоа и кажав дека ремонт треба во тимот, а не да правиме паралели како тимов бил истиот како тој со на Емери и да се однесуваме како добар да е тимов само затоа што играчите биле звучни имиња. Тимов ти е добар за некој германски клуб што се бори за ЛШ место и игра во лига каде што не поставуваат противничките тимови бункер и може отворен фудбал да се игра, па ќе се даде некој гол на индивидуален квалитет или ќе улета некој вишок кој противниците ќе го заборават.

Ама размисли, средината е клучен фактор за еден тим да функционира, ние бараме игра и шанси како што сме навикнати во средина со Казорла-Росицки-Ремзи-Вилшер, сега средината ти ја сочинуваат играчи како Парти-Џака-Елнени-Себаљос, кои играчи да ги стаивш, која креативност да ја најдеш? Едноставно играчие не можат да врзуваат пасови на прва, да утрчуваат и да се движат добро без топка.

И Артета ли е крив што Парти промашува цела топка на раб на шеснаесетник и губи топка, што пушта пас на трибини од кур кејф, и секоја топка на 20 метри од противнички гол шутира иако 100 натпревари видовме дека не му оди шутот, без да размисли дали има подобри решенија. Артета ли е крив што играчите се тромави, им треба многу време за прием и пас и што се премногу статични.

Дај да го кривиме за усраниот пристап во натпреварот, да го кривиме што го утепа во лет Мартинели со тоа што нитуеднаш не го стави центрафор и го закова за клупа цела сезона. Ама ако пак викаш дека се е Артета крив и дека од играчиве во средниот ред може да се очекуваат 30 шанси на натпревар, тогаш истата грешка ко со Емери ја правиш. Треба да лета, ама треба и 80% од играчите да летаат и нов тим со нова филозофија, дури и прилично сум сигурен дека убавината на фудбал се изгуби со донесувањето на Џака во Арсенал значи таа 2016 година.
Без да читам цело четиво, ќе ти кажам само дека играчите беа летаргични, млитави и исплашени од ебан Виљареал, кој треба да им всади психа да не бидат такви???
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Брат го правевме овој муабет пред да го отпуштат Емери, ти беше убеден дека 100% е вина на Емери и дека се ќе е подобро само ако си замине Емери, јас ти реков дека ако само Емери се смени и ништо друго не, нема шанси да тргнат работите на подобро.

Јас те разбирам зошто си револтиран, поради дефанзивниот пристап, како ние да браниме резултат, се сложувам дека трагедија е нашава игра и срамен е ваков пристап, ама сметам дека тоа што ние го сакаме и го бараме не може да се спроведе со овие играчи, посочив и зошто. Затоа и кажав дека ремонт треба во тимот, а не да правиме паралели како тимов бил истиот како тој со на Емери и да се однесуваме како добар да е тимов само затоа што играчите биле звучни имиња. Тимов ти е добар за некој германски клуб што се бори за ЛШ место и игра во лига каде што не поставуваат противничките тимови бункер и може отворен фудбал да се игра, па ќе се даде некој гол на индивидуален квалитет или ќе улета некој вишок кој противниците ќе го заборават.

Ама размисли, средината е клучен фактор за еден тим да функционира, ние бараме игра и шанси како што сме навикнати во средина со Казорла-Росицки-Ремзи-Вилшер, сега средината ти ја сочинуваат играчи како Парти-Џака-Елнени-Себаљос, кои играчи да ги стаивш, која креативност да ја најдеш? Едноставно играчие не можат да врзуваат пасови на прва, да утрчуваат и да се движат добро без топка.

И Артета ли е крив што Парти промашува цела топка на раб на шеснаесетник и губи топка, што пушта пас на трибини од кур кејф, и секоја топка на 20 метри од противнички гол шутира иако 100 натпревари видовме дека не му оди шутот, без да размисли дали има подобри решенија. Артета ли е крив што играчите се тромави, им треба многу време за прием и пас и што се премногу статични.

Дај да го кривиме за усраниот пристап во натпреварот, да го кривиме што го утепа во лет Мартинели со тоа што нитуеднаш не го стави центрафор и го закова за клупа цела сезона. Ама ако пак викаш дека се е Артета крив и дека од играчиве во средниот ред може да се очекуваат 30 шанси на натпревар, тогаш истата грешка ко со Емери ја правиш. Треба да лета, ама треба и 80% од играчите да летаат и нов тим со нова филозофија, дури и прилично сум сигурен дека убавината на фудбал се изгуби со донесувањето на Џака во Арсенал значи таа 2016 година.
Почни да гледаш други екипи. Ако го пратиш само Арсенал, веројатно си заборавил што значи да се наметне победнички менталитет и спартовска борба.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
Без да читам цело четиво, ќе ти кажам само дека играчите беа летаргични, млитави и исплашени од ебан Виљареал, кој треба да им всади психа да не бидат такви???
Па прочитај го четивото, писмен си, одговорено ти е прашањето:

“Дај да го кривиме за усраниот пристап во натпреварот, да го кривиме што го утепа во лет Мартинели со тоа што нитуеднаш не го стави центрафор и го закова за клупа цела сезона.“
“Јас те разбирам зошто си револтиран, поради дефанзивниот пристап, како ние да браниме резултат, се сложувам дека трагедија е нашава игра и срамен е ваков пристап“
“Треба да лета“

Ама ако мислиме дека со смена на тренер, со истиве играчи би имале топ4 и фудбалот би бил тика - така, би доминирале на терен посед 90 минути (со играчи што 15 минути им е доволно да се издишат, а после 30 минути шлеп служба ги собира), тогаш повторно сте грешка дел 3 (Венгер->Емери, Емери->Артета, Артета -> X).
 
Член од
4 мај 2012
Мислења
671
Поени од реакции
522
Играчите можеби не се преквалитетни, ама не се ни на рангот на ова што се покажува на терен. Не може никој да ме убеди дека не можеме да сме многу подобри...многу поефикасни од ова што го гледаме цела сезона.

Во некои периоди Сонг и Денилсон ни беа во средината па пак имавме побрз проток од ова сега што го гледаме.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.279
Поени од реакции
12.631
Колку и да сум Артета фанбој, доста му е, нека се учи на друго место.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.016
Поени од реакции
6.670
Од ова што е на располаѓање моментално, само Бенитез ми фаќа око. Ако веќе се планира Сари,Алегри, Потери, Хармони и Волдемори поарно со Артета.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Па прочитај го четивото, писмен си, одговорено ти е прашањето:

“Дај да го кривиме за усраниот пристап во натпреварот, да го кривиме што го утепа во лет Мартинели со тоа што нитуеднаш не го стави центрафор и го закова за клупа цела сезона.“
“Јас те разбирам зошто си револтиран, поради дефанзивниот пристап, како ние да браниме резултат, се сложувам дека трагедија е нашава игра и срамен е ваков пристап“
“Треба да лета“

Ама ако мислиме дека со смена на тренер, со истиве играчи би имале топ4 и фудбалот би бил тика - така, би доминирале на терен посед 90 минути (со играчи што 15 минути им е доволно да се издишат, а после 30 минути шлеп служба ги собира), тогаш повторно сте грешка дел 3 (Венгер->Емери, Емери->Артета, Артета -> X).
Лампард -> Тухел

Ист тим, друг пристап, други резултати.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.016
Поени од реакции
6.670
Лампард -> Тухел

Ист тим, друг пристап, други резултати.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Добро престанете со споредбиве со Челзи, за мене пред да почне сезоната беа едни од фаворитите за титула, не е дека Тухел наследи дрводелци. 250+ милиона лето имаа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom