Фан Клуб: Арсенал

Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Холдинг не игра и нема да игра само и само заради незнаењето да додаде топка, дали на 10 дали на 50 метри

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Да Џака Накот заспа :pos:

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Тренинзите сигурно им се потешки на играчите Ливерпул отколку оваа утакмица против нас.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Таман викам утакмицава ќе ме одвлече од дебативе за изборите, ама...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.402
Поени од реакции
6.022
Хахаха ливерпул е или дедо мраз со поклониве :pos:
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Ова не е црвен, ОК

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Дечки мене натпреваров не ми беше реален дека се случил и малку ми е “срамна“ победава. Но, не е дека не сум задоволен од играчите, туку едноставно не можам да кажам “еј го победивме Ливерпул“, колку и да го покажува резултатот тоа. Нема да коментирам играта т.е. неиграта, ниту пак статистиката со шанси што беше до сам крај 21-2, или поседот статистика што се појави при крај од последни 10 минути дека е 90%-10%, сум се навикнал Арсенал да е на другата страна и да има такви статистики во негова полза, но не и обратното. Можам збор два да коментирам и да дадам пофалба на 2 места иако после примениот гол дефанзивно со исклучок на некои конфузии, сите беа доста посконцентрирани, што е за колективна пофалба, се можело ако се сака.

Мартинез - Последнава интервенција во 95 минута беше негова најдобра одбрана досега, не знам, свака му част, цел натпревар беше одличен, ама и немаше пресериозни интервенции, ама ова последново беше нереално добро. Само нека продолжи вака, кај голманот годините не значат ништо, ќе му претстои одлична кариера.
Лаказет - Колку и да е критикуван, денес беше за секоја пофалба. Точно грешки беа на Ливерпул, ама некој треба будно да прати за да ги искористи тие грешки, да ги пресече топките, а и не е дека не постапи исклучително паметно во двете ситуации. Прво се одбра да дрибла за првиот гол, бидејќи виде дека добро затвори, втора ситуација асистенцијата беше одлична со точна силина топката беше упатена, за ниту да отскокне многу кога ја прими Нелсон, ниту да е преспора па да ја пресече некој или кога ќе стигне веќе да нема агол. Си го обработи своето за сите пофалби, браво мајсторе.

Второ полувреме, немам што да кажам, сме играле против Баерн и Барса, ама до волку не било. :D
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.185
Поени од реакции
14.456
Холдинг не игра и нема да игра само и само заради незнаењето да додаде топка, дали на 10 дали на 50 метри

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Хех, а на крај Холдинг еден од подобрите у одбрана.

Мене само не ми е јасно зашто игра Колашинац а не Холдинг кога играат со тројца позади. Полош од Колашинац како централен неможе да биде

Тирни искина денес.

Тепавме на среќа :D
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Па шо ако е ваква победата, се коцкавме бааѓи и имавме среќа, и мене ми е нестварна победата, и знам дека да значеа овие три бодови нешто немаше шанси да ги освоиме, ама за морал, за самодоверба, за чист сери ако ништо друго, слатка е победава.

Лака, на сите критики што сум ги дал, овие три утакмици стварно покажува дека може и не требаше Нкетиа да стартува пред него, не сум уште на чисто дали да го продадеме или не, но фер е да се каже дека играч одлично во последно време.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.185
Поени од реакции
14.456
Дечки мене натпреваров не ми беше реален дека се случил и малку ми е “срамна“ победава. Но, не е дека не сум задоволен од играчите, туку едноставно не можам да кажам “еј го победивме Ливерпул“, колку и да го покажува резултатот тоа. Нема да коментирам играта т.е. неиграта, ниту пак статистиката со шанси што беше до сам крај 21-2, или поседот статистика што се појави при крај од последни 10 минути дека е 90%-10%, сум се навикнал Арсенал да е на другата страна и да има такви статистики во негова полза, но не и обратното. Можам збор два да коментирам и да дадам пофалба на 2 места иако после примениот гол дефанзивно со исклучок на некои конфузии, сите беа доста посконцентрирани, што е за колективна пофалба, се можело ако се сака.

Мартинез - Последнава интервенција во 95 минута беше негова најдобра одбрана досега, не знам, свака му част, цел натпревар беше одличен, ама и немаше пресериозни интервенции, ама ова последново беше нереално добро. Само нека продолжи вака, кај голманот годините не значат ништо, ќе му претстои одлична кариера.
Лаказет - Колку и да е критикуван, денес беше за секоја пофалба. Точно грешки беа на Ливерпул, ама некој треба будно да прати за да ги искористи тие грешки, да ги пресече топките, а и не е дека не постапи исклучително паметно во двете ситуации. Прво се одбра да дрибла за првиот гол, бидејќи виде дека добро затвори, втора ситуација асистенцијата беше одлична со точна силина топката беше упатена, за ниту да отскокне многу кога ја прими Нелсон, ниту да е преспора па да ја пресече некој или кога ќе стигне веќе да нема агол. Си го обработи своето за сите пофалби, браво мајсторе.
Второ полувреме, немам што да кажам, сме играле против Баерн и Барса, ама до волку не било. :D

Expected Goals Arsenal 0.9 Liverpool 2.4

Emiliano Martinez had 56 touches against Liverpool, more than any other Arsenal player & also made eight saves to help Arsenal to a 2-1 win tonight

Liverpool have won just two of their 17 games at the Emirates Stadium in all competitions (12%) - their lowest win rate at a stadium they have played at 10+ times.

Tonight's possession figure of 31% is the lowest recorded by any Arsenal team in the Premier League in our database.

Arsenal completed just 61% of their attempted passes against Liverpool
Their lowest ever return in a Premier League match since we started receiving Opta data for the 2009/10 season

Since 2003-04 when we have full shot data available, this was Arsenal's fewest number of shots attempted in a Premier League victory (3), and the largest difference between shots taken and faced in a Gunners win (21: 3 to 24). Snatched.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom