Фан Клуб: Арсенал

Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Чисто сумњам и да фатиме ЛШ, ако нејќе да потпише барем да извадеме некој денар, знам дека ќе не кошта многу пари ама Кавани е краткотрајна опција, за 2/3години, или нека земат перспективен млад играч со потенцијал, доста имиња се вртат, пример Edouard(celtic), Johnatan David(gent), Inaki Williams(Bilbao)
Многу појќе пари ќе добиеме ако хо задрѓат до крај и да не потпише, самиот (потенцијален) пласман во ЛШ за наредна 2021/22 вреди повеќе од мочани 50м (прашање) што можат да ги земат

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.401
Поени од реакции
6.021
Неможам да се сетам кој беше последниот играч на кого успеавме да му продолжиме договор? Озил пред 2 и пол години?
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.180
Поени од реакции
14.434
Неможам да се сетам кој беше последниот играч на кого успеавме да му продолжиме договор? Озил пред 2 и пол години?
Баш за тој што не требаше :icon_lol::icon_lol:
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.377
Поени од реакции
5.838
Ауу Најлс средина, интересно, ако заслужи шанса на тренинзите сигурно ќе добие минутажа на посакуваната позиција, има добри карактеристики, може да биде солиден буст за средниот ред.

Нкетија, не очекував од детево да се пробие до ова ниво, откако се врати од позајмица чекор по чекор си се наметнува во прв тим.

Тирни изгледа спремен да гази.

Нелсон како еден од поталентираните младинци што се пробија од Хејл Енд, делува разочарувачки сезонава, се надевам нема да испадне уште еден од низата Енглески хајпнати играчи што пропаднаа.

Дефинитивно не се спремни, при крај на видеото Пепе зе бореше за здив, гостуваме кај Сити за 10 дена, се надевам дека нема да се вратеме со ептен демотивирачки исход...

Артета изгледа правиот човек да ја изведе оваа талентирана млада генерација што ја имаме моментално, уште да имаше саглм подршка од Кронки, и Раул багабонтот со Киа мафијашот да не му носат отпадо...
Кој тоа и каде во овој универзум го хајпнал Нелсон, може да видиме, да чуеме, да се изначудиме?
Автоматски споено мислење:

Чисто сумњам и да фатиме ЛШ, ако нејќе да потпише барем да извадеме некој денар, знам дека ќе не кошта многу пари ама Кавани е краткотрајна опција, за 2/3години, или нека земат перспективен млад играч со потенцијал, доста имиња се вртат, пример Edouard(celtic), Johnatan David(gent), Inaki Williams(Bilbao)
Ги пратам Селтик по Олд Фирм утакмиците и финалиња на купови и во ЛЕ, Одсон Едуар би бил сосема солидно засилување за релативно мали пари.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.907
Поени од реакции
16.217
Не сте свесни каков играч ќе соберете ако испадни веста за Томас точна.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.016
Поени од реакции
6.670
Не сте свесни каков играч ќе соберете ако испадни веста за Томас точна.
Не знам дали има еден што не е свесен хахаха, не знам дали постои еден фан што не би се посрал од среќа ако го потпишеме :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.907
Поени од реакции
16.217
Не знам дали има еден што не е свесен хахаха, не знам дали постои еден фан што не би се посрал од среќа ако го потпишеме :D
Најсериозно, грамада е црното, физикус, визија, пасот му е перфекција, има силен шут од далечина, организира игра, пишав и во темата за трансфери буквално цела средина ја држи во Атлетико, не знам колку го имате гледано.
Како кец на десетка ќе ви легни во тимот,се надевам нема да се оствари :)
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.377
Поени од реакции
5.838
Артета ќе го опне Кавани да игра крило :D , без навреда ама Микел не делува нешто посебно бистро, си стаи Арсенал трн во нога, али шта је ту је :(
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.016
Поени од реакции
6.670
Артета ќе го опне Кавани да игра крило :D , без навреда ама Микел не делува нешто посебно бистро, си стаи Арсенал трн во нога, али шта је ту је :(
Артета ако не делува бистро не знам кој делува бистро
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.857
Поени од реакции
7.073
Артета ќе биде суден на крајот од наредната сезона, треба да му се даде време.
Еве за Обамејанг

Arteta: "We have some really talented young boys that are asking for chances... We will be forced to use some of them with the amount of games we'll be playing."
 
Последно уредено:
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.377
Поени од реакции
5.838
Артета ако не делува бистро не знам кој делува бистро
Ок, малку налукува на вампир во фацата :D , тоа му е плус, ама играње на Обамејанг на крило е потег на ниво на тренер на ФК Работник Кравари.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.016
Поени од реакции
6.670
Mikel Arteta has introduced the 'wheel of fortune'. If a player commits a minor indiscretion, such as being late for a team meeting, they must spin the wheel - ranging from a modest fine to cleaning the dressing room, or even having to polish the captain’s car.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Vecer posle pustete strim poso gi zaboraviv stranite kaj so gi gleav :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom