Фан Клуб: Арсенал

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.606
Поени од реакции
12.390
Нека се кешира на Оба и Лака, нека им се дава шанса на Мартинели и Еди и евентуално еве уште некој ако се купи.
Нека ги кешираат дури сеуште држат некаква цена.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862

Ејми Лоренс е класа новинар и ова сигурно не се треторазредени шпекулации.

Ние сме најлошо воден клуб во европа, и онаа постава на Газидис и оваа на мафијашот Раул и овој лоповот Киа го уништуваат клубот се повеќе и повеќе.

На што личи бе ова, наводно немаме пари за трансфери, треба да се крпиме со позајмици и прават вакви зделки од кој некој убаво ќарува. Па не дека последниве години не трошиме на транфери, само што имаме еден куп утки кои не коштаат стотици милиони, а тоа дека најдобрите играчи за џабе ги дадовме ич муабет да не правам.

И од една страна го сфаќам Коренке, јас да им давам пари за буквално да ги фрлаат у ѓубре, нема да може, оваа управа не заслужува повеќе од 30 милиони за еден траснфер период, па нека научат да прават паметни траснфери.

Или што да очекуваме оваа лето, Вилиан како слободен агент за 170.000 неделно, Смолинг за 30 милиони евра трансфер и Кутињо што ќе ни го прикажуваат како мега засилување на позајмица за 400.000 неделно.

Ми се гади од клубот!
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.016
Поени од реакции
6.670
Да даваше пари Кронке немаше да се циганчиме за Луиз.
Ама ако така ти годи така нека е, Раул ги зема Пепе и Тирни на 50 рати оти Кронке му дал пари :D :D :D
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.857
Поени од реакции
7.072
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Само нека не ја прават истата грешка со Озил. Подобро нека го пуштат отколку да го претплатат до неговата 33-34 година.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.016
Поени од реакции
6.670
Само нека не ја прават истата грешка со Озил. Подобро нека го пуштат отколку да го претплатат до неговата 33-34 година.
А ти покажува тебе Оба дека ќе намали до 33-34 години? Па човекот на 30 години ко крило ора по цел терен напред назад, не е баш Озил тип на менталитет и сила :D
Ама ја секако не сум да го преплатат како и да е, со тие пари може да се закрпи колку-толку тимов.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Само нека не ја прават истата грешка со Озил. Подобро нека го пуштат отколку да го претплатат до неговата 33-34 година.
Ќе биде добар Оба и на 33 години, таков тип на играч е, сите најдобри напаѓачи моментално се над 30 години.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.857
Поени од реакции
7.072
Доста богат договор има Обамејанг, со оглед на ситуацијава на прсти се бројат клубовите што ќе можат подобри услови да му дадат, покрај вака добри бонуси за перформанс не ме загрижува тоа што со нов потенцијален договор оди накај 35год .

Идеално сценарио ќе биде Оба да остане со нов договор, Лаказет да го жртвуваме со цел да појачаме Среден ред/Лево Крило.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Доста богат договор има Обамејанг, со оглед на ситуацијава на прсти се бројат клубовите што ќе можат подобри услови да му дадат, покрај вака добри бонуси за перформанс не ме загрижува тоа што со нов потенцијален договор оди накај 35год .

Идеално сценарио ќе биде Оба да остане со нов договор, Лаказет да го жртвуваме со цел да појачаме Среден ред/Лево Крило.
Вака да ги плаќаа докторите, мислам оти лек за секој вид на рак ќе имавме.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.016
Поени од реакции
6.670
По ова што го гледам, Најлс во средина, вајда Артета планира да му дава шанса. Тирни прва.

 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
Ми прави мерак многу онаа интервенцијата на Лено. Иначе мислам дека Чарлтон некако тотално аут се од кондиција, бидејќи ми делува според видеово дека нашиве се шетаат многу лесно насекаде. Нкетиа е одличен наследник на Обамејанг за tap ins, да знае кога да улета и да се најде на право место во право време само да постави нога.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.857
Поени од реакции
7.072
Ауу Најлс средина, интересно, ако заслужи шанса на тренинзите сигурно ќе добие минутажа на посакуваната позиција, има добри карактеристики, може да биде солиден буст за средниот ред.

Нкетија, не очекував од детево да се пробие до ова ниво, откако се врати од позајмица чекор по чекор си се наметнува во прв тим.

Тирни изгледа спремен да гази.

Нелсон како еден од поталентираните младинци што се пробија од Хејл Енд, делува разочарувачки сезонава, се надевам нема да испадне уште еден од низата Енглески хајпнати играчи што пропаднаа.

Дефинитивно не се спремни, при крај на видеото Пепе зе бореше за здив, гостуваме кај Сити за 10 дена, се надевам дека нема да се вратеме со ептен демотивирачки исход...

Артета изгледа правиот човек да ја изведе оваа талентирана млада генерација што ја имаме моментално, уште да имаше саглм подршка од Кронки, и Раул багабонтот со Киа мафијашот да не му носат отпадо...
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Да бе, сигурно.

Туку како е атмосферата, се спремате ли психички за очекуваниот пораз од Сити за неколку дена. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom