Фан Клуб: Арсенал

Член од
6 мај 2008
Мислења
1.829
Поени од реакции
487
Самото тоа што еден Лидс не се импресионира од Нкетиа а ни се импресионираме, докажува колку буџетот за трансфери ни е на нула и дека ни е целта топ 10 а не топ 4!!!!!
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
У депресија паднав од некои од имињата што не поврзуваат, Курзава, Мертенс, Нкетиа ќе сме го задржувале (се надевам за да го продадеме на лето)
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ај честита новиот играч по се изгледа, Курзава.

Орнстин твитна, 99% е готова работата.

Јасно ми е зошто се прави овој траснфер, со оглед на мањакот бекови у тимот, но само уште еден окапан играч што ќе јаде плата во мизерната одбрана.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Ја пренесе само лошата вест, а не и добрата :D
working on 3-4 loan / free / low fee deals (doesn’t mean will do all)
За јануари повеќе од позајмици и тешко да очекуваме, реално.

А и јас сум против Курзава, но кога имаме стаклени леви бека, можеби и не постои подобра опција на пазаров. Се прашувам што ќе се случува кога сите 3ца бека ќе се здрави...
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.857
Поени од реакции
7.072
Ја пренесе само лошата вест, а не и добрата :D
working on 3-4 loan / free / low fee deals (doesn’t mean will do all)
За јануари повеќе од позајмици и тешко да очекуваме, реално.

А и јас сум против Курзава, но кога имаме стаклени леви бека, можеби и не постои подобра опција на пазаров. Се прашувам што ќе се случува кога сите 3ца бека ќе се здрави...
Колашинац на лето ќе го продадеме. Надевам се дека нема да му дадат повеќе од три годишен договор, 2+1 идеално, склон играч на повреди, не ми е јасно :unsure:
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.857
Поени од реакции
7.072
Тешко, пишал Орнстајн дека може нема да биде спремен Тирни за сезонава, Колашинац исто цело време се мачи со повреди...
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.857
Поени од реакции
7.072
Дополнително станувме дувло за играчи на агентот Киа, Венгер имал право што настрана се држеше од крлеживе...
 

Attachments

Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.016
Поени од реакции
6.670
Дополнително станувме дувло за играчи на агентот Киа, Венгер имал право што настрана се држеше од крлеживе...
Затоа Венгер донесе прекрасни играчи од типот на Сантос,Шамак,Мустафи,Скилачи,Силвестре и дали треба да продолжувам. :D
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.857
Поени од реакции
7.072
Затоа Венгер донесе прекрасни играчи од типот на Сантос,Шамак,Мустафи,Скилачи,Силвестре и дали треба да продолжувам. :D
Не беше безгрешен, имаше некои пропусти, ќе видеме сеа со Киа дали на подобро ќе сме :coffee:
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.279
Поени од реакции
12.631
Курзава ми личи на Начо Варга од better call Saul. :D

Иначе се шо прочитав низ нетов за него се само лоши зборови, појма немал.(n)
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.016
Поени од реакции
6.670
Беше пратен на позајмица во Лидс и таму беше резерва? Тебе како ти докажа дека заслужува?
Друже, Тони Пјулис рече Гнабри не може да влезе во првиот тим во Вест Бром.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom