Фан Клуб: Арсенал

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Шо нешто на гомнарите од клубот не им се свиѓале фановите и односот на Обамејанг, па преку режимскиот новинар Орнстин праќаат закани до него.

Или само тактика да се оцрни Оба пред јавно да се објави дека не сака нов договор.



Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
Што кажал Орнстин ?

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.619
Поени од реакции
12.431
Значи клубот и дел од играчите му замеруваат на Оба пошто овој бил близок со фановите ?!
Па да не им се фановите кур што ќе постојат како клуб.
Сум го плукал Оба за многу работи и многу 100'% шанси што промаршил али после ова, целосна подршка од мене има.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Клубот влегува у опасна територија ако се замери со фановите, не дека некои од AFTV немаат задни намери, но и тие се фанови кои плаќаат карти, одат по гостувања се мачат гледајќи ги во живо мизерииве што се дешаваат сезонава.

И еве нека го нема AFTV, нема да се појави друг канал, друг јутубер, нема да има критики на Редит, Фејсбук, форуми и други мрежи.
Опасно е да влетуваш со комунистичка цензура во 21 век во оваа дигитализирано доба, не им успеало на диктаторски режими, нема да му успее и на еден мизерно воден спортски клуб.

Па после не знам со кој образ ќе пишуваат на кајрон дека има 61.000 посетители на Емирати кога пола столчиња ќе бидат празни како што сега го прават тоа кога стадионот речиси секогаш е само 80-90% полн во последниве неколку сезони.

A бојкот ќе има, ич нека не сумњаат во тоа, ако дојде да го распаднме тимот и најдобриот играч да го оддалечиме само за да ги спасуваат неспособните Емери и Џака, тогаш тури му пепел и на клуб на се.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.083
Јак аргумент овој со парите. Лестер во овој момент е екипиште за Арсенал. Практично на СИТЕ позиции во тимот имаат поквалитетен фудбалер. Да се спојат двете екипи и да се направи една, во првите 11 ќе има 9 од Лестер и 2 од Арсенал, а и тие двајца дискутабилно.

Од Арсенал само името е останато, а и тоа бледнее.
Лестер со истите играчи пред Роџерс се бореше за опстанок...
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Не знам колку глуп треба да си за да го замениш Покетино со Мурињо....
Ама ако, нека дојде Покетино кај нас и нема да се жалам :)
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.293
Поени од реакции
12.654
Abe kakov Poketino.

Trener so 3 taktiki, butkan od sudii i ogromna sreka so VAR.

Taktika 1.Dolga topka preku protivnicka odbrana
1.1.Dolga topka vo prazno preku protivnicka odbrana za igrac koj vtrcuva od vtor plan.
1.2.Dolga topka vo preku odbrana za Kejn/Lorente so glava da ja simne za igrac koj vtrcuva vo prazno.

Taktika 2. Bekovite odat napred, pravat visok covek po strana i upatuvaat odlicen centarsut( ova dur bese Tripie vo tim).

Taktika 3.Dajvanje, GLUMA
3.1. Glumenje prekrsoci vo blizina na 16nik za Erkiksen ili Tripie da nafrlat/sutiraat u gol
3.2. Glumenje penali so zavlekuvanje na nogata na Kejn vo protivnicite.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Abe kakov Poketino.

Trener so 3 taktiki, butkan od sudii i ogromna sreka so VAR.

Taktika 1.Dolga topka preku protivnicka odbrana
1.1.Dolga topka vo prazno preku protivnicka odbrana za igrac koj vtrcuva od vtor plan.
1.2.Dolga topka vo preku odbrana za Kejn/Lorente so glava da ja simne za igrac koj vtrcuva vo prazno.

Taktika 2. Bekovite odat napred, pravat visok covek po strana i upatuvaat odlicen centarsut( ova dur bese Tripie vo tim).

Taktika 3.Dajvanje, GLUMA
3.1. Glumenje prekrsoci vo blizina na 16nik za Erkiksen ili Tripie da nafrlat/sutiraat u gol
3.2. Glumenje penali so zavlekuvanje na nogata na Kejn vo protivnicite.
Сеа сѐ кажа

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom