Фан Клуб: Арсенал

Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Сите клубови функционираат на тој начин веќе. Сите "менаџери" се всушност coach, а за купување и трансфери има директори и управа (нормално во консултација со тренерот).
Венгер беше последниот таков менаџер како и Ферги што го имаше последниот збор и за трансфери и за тренинарање

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
Ова треба да им е на сите јасно, ама појако е кога за се е крив Емери, мора да се испрати хајпот

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
877
Поени од реакции
2.695
Нема инстант успех во фудбалот посебно во Премиер лигата, така да потребно е време за некои работи.
Да сега за играчи си има друг сектор во клуб кој на менаџерот им нуди неколку решенија, а тренерот го одредуваа нивниот приоритет.
Во Арсенал Венгер вршеше многу добра работа, само навивачи на клуб како Арсенал бараат успех а не знам колку клубот е спремен за такво нешто, не е само тренерот во прашање.
Мене многу ми смета изборот на Емери, го респектирам како тренер има и успеси и падови, но неговиот стил не одговара на Арсенал.
И ете го сменивме кривецот Венгер(неговите псоледни 50 натпревари во Арсенал, се подобри статистички во првите 50 на Емери, но, и тоа не е некое мерило) и потворно немаме никаков напредок.
За греота е да го гледаш Арсенал кои сите сме го засакале баш ради офанзивниот и убав фудбал, сега да се брани и да не игра ништо..
Разбирам дека е потребно време за успех, но само ако би имале добра игра, борбеност и дисциплина на терен, што под Емери го немаме, и не гледам начин зошто сеуште е тренер на Арсенал.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
Granit Xhaka facing January exit after being stripped of Arsenal captaincy | Sport | The Times
Granit Xhaka has been stripped of the Arsenal captaincy and is likely to leave the club in the January transfer window.

Unai Emery told the Switzerland midfielder of the decision yesterday morning and the head coach did not say whether he would play for the club again. The 27-year-old has fallen out with Arsenal since he mouthed an expletive and cupped his ear in response to being booed by home fans when he was substituted during the Premier League game at home to Crystal Palace ten days ago.

Xhaka was put under pressure by Emery to make an immediate apology but took four days to issue a statement that instead revealed the nature of vile abuse which made him reach “boiling point” and clash with supporters. Xhaka’s message did not mention Emery, who was initially supportive of his player.

“I was speaking with him and I also decided he is not one of the captains in our group,” Emery, who named a leadership group of five players in September, said last night. “He accepted my decision. I needed to make it and now it is closed. I told Xhaka first and then the captains. For me it’s finished.”

Xhaka is understood to be hurt by the decision and recognises that he needs to play regularly to retain his place in the Switzerland squad, which he captains, for Euro 2020. It means he is likely to move in January, potentially returning to Germany.

He joined Arsenal from Borussia Mönchengladbach for £35 million in 2016 and signed a contract last year until 2023, worth £100,000 a week. “He is one of our players and we want to respect him,” Emery said. Xhaka was voted to be captain by his team-mates, who wanted him to keep the job. Pierre-Emerick Aubameyang will wear the armband as second in command in the club’s committee of captains.

Xhaka was omitted from the squad to face Vitoria Guimarães, of Portugal, in the Europa League this afternoon. He was given advice by Héctor Bellerín, whose relationship with the fans has recovered after they chanted that he “was not fit to wear the shirt” in a 3-0 defeat by Crystal Palace in 2017.
Автоматски споено мислење:


Автоматски споено мислење:

Ова треба да им е на сите јасно, ама појако е кога за се е крив Емери, мора да се испрати хајпот

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Имаме 60% посед а 40минути немаме упатено шут против треторазреден противникот... Ај објасни ми шо треба да ни е јасно за Емери ?

 
Последно уредено:
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Granit Xhaka facing January exit after being stripped of Arsenal captaincy | Sport | The Times

Автоматски споено мислење:


Автоматски споено мислење:


Имаме 60% посед а 40минути немаме упатено шут против треторазреден противникот... Ај објасни ми шо треба да ни е јасно за Емери ?
Прво треба да ти е јасно дека не треба да вадиш мислење од контекст. Види за што правевме муабет со Cannon па после цитирај.
За мртвата игра по милионити пат ќе кажам, никој не му е крив.


Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Од толку што загубив интерес да ги гледам, случајно налетав на пост дека сме играле моментално. Гледам статистика, 10 шута португалците, Емери 1 :facepalm:
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Дечки не сфаќам зошто толкав хејт изеде Мартинез, денес токму тој не спаси од поголема брука, да не се избрузва со судење после 1 лош натпревар. И на првите 2 натпревари од ЛЕ беше супер. Понатаму, креативност нула, мислам дека токму Мартинез заедно со Мустафот и Сократот имаат највеќе допири на топка, од 45 минути, 43 минути топката беше во наша половина и се враќаше назад. Спасуваме гз, можеа комотно да не разрешетаат со малку повеќе среќа и Мартинез да не беше на ниво. До Мартинели топката не ни дојде, џабе имаме играчи ко Лака, Оба и Мартинели во тимот, кога не можеме топка да изнесеме, два паса да сврзиме... Трагедија :notworthy:
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Заслужија да победат Гилмараеш. Имаме играчи ко Лаказет, Обамејанг, Пепе, Озил, Мартинели, а не можеме акција да сврзиме, еден шут во рамки на гол да упатиме, за тоа е Емери крив и нека лета што побрзо. Одбраната е катастрофа, два пати се погодува играч сам пред гол после изведен слободен, си се уфрлува лагано, 3 метра од него нема наш играч... Еден шут не се блокира, колку да се каже стојат во блок сите. Уште една работа од кожа што ме извади, Мартинез во неколку наврати собира топка, има 3-4 противнички играчи околу него или позади него, печена ситуација да направиме контра, се забрзува да ја фрли напред, тоа никој од нашиве не трча, не се отвара, никој нема желба да се направи контра. :sick:
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Ај Мустафи дал гол. :aplauz:
Сега камења ќе почнат да паѓаат. Не бе само ви се чини дека Емери е крив. Јас кога го видов резултатов мислев дека ме зафркава некој. Гуд ебенинг Емери. Се надевам дека нема уште долго да те гледам на клупата на Арсенал. :kuracc:
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ај у Премиер ќе кажеш нема слаб тим, сите може да изненадат, ако се киксне не е преголем срам, ама у ЛЕ да се мачиш со некои си треторазредни тимови и да треба да се радуваш на реми...
До сега не бев за Емери аут, ама очигледно е дека не е за Арсенал. Се надевам во јануари ќе си иде заедно со швицарецот.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Најдобра акција што ја направивме денес беше акијата за вадење на ланчето на АМН :aplauz:
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Decki, vekje se blizi krajot na Emery. Posle Leceister se znae deka kje go smenat, so ogled na faktot deka kje izgubime so dobri 3 do 4 gola razlika.

Taka da, spored mene trenerite koi treba da go zamenat Unai se:
Alegri
Wenger
Wenger
 

Kajgana Shop

На врв Bottom