Фан Клуб: Арсенал

Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.029
Поени од реакции
6.691
Да бе Арсен Венгер направи да бидеме млитави,стерилни во напад, летаргични во средина, Арсен Венгер си ги одбра трансфериве 140 милиони вредни, Арсен Венгер ја прави тактиката да се браниме против КП и Волвес дома.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.505
Поени од реакции
62.325
Мислев дека ке имате гарантиран топ 4 пред почетокот на сезонава.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Нема да ме сфатите погрешно ама ова го барам добри 5-6 дена по видеа (памтам само дека беше од ДТ кажано и дека беше дерби, испадна дека е против Ливерпул).
Прегледај го приврзокот 221520

Прегледај го приврзокот 221521
Да бе две години го нема човекот он уште е крив. Лани вадеше подобри резултати со 80% тим на Венгер. Сега со повеќе од пола негов тим, играта е крш

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Убаво рекол Артем Дзјуба или Ѕјуба( како и да се презива) во една прилика кога неговиот тим загубил 5-1 од Динамо Москва, капитенот го прашале што се случило со неговата екипа. Артем на новинарите им го рекол следното: Прашајте го нашиот мал тренер. Само изгледа ние верувавме дека Емери ќе го стабилизира Арсенал. Ајде и јас не надевам дека поскоро ќе си оди залижаниот. Да дојде Еди Хау оти реално гледано тој со послаба екипа има само бод помалку од Емери и ми се допаѓа неговата тактичка поставеност.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.029
Поени од реакции
6.691
Абе каков Еди Хау, што толку за него се запнало. Поарно Љумберг недокажан, него Еди Хау
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
@Gazpapir Еди Хау ми се допаѓа како опција поради неговата офанзивна игра и дисциплинирана одбрана. Можеби не е најдобар избор, ама е млад и перспективен тренер. Верувам дека тој може да го препороди Арсенал.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.614
Поени од реакции
12.416
@Gazpapir Еди Хау ми се допаѓа како опција поради неговата офанзивна игра и дисциплинирана одбрана. Можеби не е најдобар избор, ама е млад и перспективен тренер. Верувам дека тој може да го препороди Арсенал.
Хау, тој со брадичката од Хал, Мојс, Мартинез. Супер за во мид тејбл тимови. Можда еве Лига Европа, али повеќе од тоа чисто сумњам.
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Хау, тој со брадичката од Хал, Мојс, Мартинез. Супер за во мид тејбл тимови. Можда еве Лига Европа, али повеќе од тоа чисто сумњам.
Не знам не сум толку стручен за да можам да предвидам до толкав степен. Еве Еди Хау со неговиот тим е 7 место и има 1 бод помалку од Арсенал. Според мене е солидно решение за во моментов. Можеби грешам кој знае.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.645
Ако ни биде Еди Хау тренер, при првиот кикс форумот ќе биде преплавен со Едихихихи Хахахахауваувауваухахаувау
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Да бе Арсен Венгер направи да бидеме млитави,стерилни во напад, летаргични во средина, Арсен Венгер си ги одбра трансфериве 140 милиони вредни, Арсен Венгер ја прави тактиката да се браниме против КП и Волвес дома.
А оти Емери да не ги одбра?
Не можам дљ сфатам како не разбирате оти Емери е COACH, има тројца други што одлучуваат кој ќе се купи, милион пати е кажано

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Немаше друг избор освен да го тргне Џака, сам си ја стави глата во торба кога го назначи

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
И се надевам оваа одлука ќе го забрза заминувањето уште во јануари на Џака.

Ако така испадне, тогаш целиот овој скандал ќе донесе и нешто добро на клубот, барем ќе се ослободиме од играч кој одамна се гледаше дека не се вклопува во тимот и во лигата.

Е сега тоа што Обамејанг е капитен, знаете веќе што значи :(
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
А оти Емери да не ги одбра?
Не можам дљ сфатам како не разбирате оти Емери е COACH, има тројца други што одлучуваат кој ќе се купи, милион пати е кажано

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Сите клубови функционираат на тој начин веќе. Сите "менаџери" се всушност coach, а за купување и трансфери има директори и управа (нормално во консултација со тренерот).
Венгер беше последниот таков менаџер како и Ферги што го имаше последниот збор и за трансфери и за тренинарање

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom