Фан Клуб: Арсенал

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.614
Поени од реакции
12.414
Одбраната ни тргнува напред за последен напад, капитенот и тренерот викаат „НЕ НЕ ! Оди назад. Нерешено е супер“. Мило ми што овие 18 месеци не беа за џабе. Кончено глеаме атрактивен напаѓачки фудбал. (y)
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Да не беше Оба, со повреден Лаказет ни свети Петар не не спасува. Ќе немаше со месеци гол да дадеме, кој ќе даде гол, ретко се прават и гол шанси, а уште поретко се наоѓа сериозен шут кон голот... И покрај критиките, мислам дека трансферот на Оба е најдоброто нешто последниве години, и дека нема повеќе луѓе после прикажаново што велат дека тој трансфер е непотребен.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Точно 0 напредок има од кога Арсен си отиде. Најавуваше некој јак пресинг Емери, ни п од пресинг не играме. Колективно прелошо се браниме, препремногу простор оставаме на 30-40 метри од гол, таа дефанзивна улога на средниот ред скоро и да не постои. Никаква креативност, секоја утакмица на гости се брани и чека на контри да игра. ЕБАТЕ ПИЧКАТА ОД ТРЕНЕР ! Барем со Венгер игравме убав фудбал за око, и тоа веќе го снема. Никогаш не биле послаби Јунајтед, и пак не успеавме да ги тепаме.
Му се даде шанса на Емери, сосема доволно време за да се средат некои работи, ама мене не ми изгледа дека нешто се има сменето, туку дури и на полошо е отидено.
Постои една дефиниција за поимот Лудост, а тоа е да правиш цело време една иста работа а да очекуваш различен резултат. Доволно добра реченица за нашиов тим, особено нашата игра на гости.
Мислам дека е време во Јуни да си кажеме Чао. А она што многу ме плаши, е што ако стигнеме до тоа толку посакувано 4то место и фатиме ЛШ, ќе му понудат некој долгорочен договор на Емери и ќе продолжиме да тапкаме во место. Очигледно е дека не ја бива работата.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Оба, Гендузи, Сака, Лено и изненадувачки Луиз беа добри денес, другото беше просек до ужас со се Емери.

Иако реков дека треба да му се даде шанса и дека е рано да се суди, сепак Пепе почнува да ме загрижува, особено тоа што Арсенал не е клуб што финансиски лесно може да поднесе флоп од 80 милиони.

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Следниве 2 месеци немаме утакмица со топ-6,овие 2 месеци ќе ни ја скројат судбината во ПЛ оваа сезона.Башка што после репрезентативнава пауза би требало да се фул-фит Хектор,Холдинг и Тирни.Со овие тројца голем апгрејд правиме,нормално и Лака фали ненормално.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.029
Поени од реакции
6.691
Пепе е срање поради Емери и неговиот дефанзивен фудбал, исто мислам дека Пепе ќе биде многу подобар кога ќе почне да игра со Белерин по десната страна.
Брат, Емери не е крив што Пепе промашуе прекрасни шанси и ги отеруе топките у три лепе...
Автоматски споено мислење:

Одбранава на Лено е ежење... Страшни рефлекси има, од оваа камера кога покажаа се виде дека воопшто не ја ни гледаше топката...

 
Последно уредено:

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.644
Брат, Емери не е крив што Пепе промашуе прекрасни шанси и ги отеруе топките у три лепе...
realno da pravime muabet nikogas nema da gi opravda 80 m sto gi dadovme za nego.
Nekako ko da ima labilen karakter se zamisluva deka e zvezda, denes izgubi topka i faka si pesaci do centar mesto da proba so e mozno pobrzo da se vrati nazad.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
Брат, Емери не е крив што Пепе промашуе прекрасни шанси и ги отеруе топките у три лепе...
Седи мирен, очигледно системов на Емери кога закова 8играчи позади да се бранат не одговара на мнозинството од играчите, Тореира место да игра последен дел од средината он гоне сенки напред трче како мува без глава, Пепе треба да биде позициониран поблиску до голот, нешто налик како Стерлинг, се работи за нов играч и неможеме да очекуваме дека ќе земе топка од средина на терен, ќе издрибла се пред него и ќе ја закова у гол... Треба да му се даде време, како што кажа мад цоко може враќањето на Белерин ќе му помогне.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.644
Седи мирен, очигледно системов на Емери кога закова 8играчи позади да се бранат не одговара на мнозинството од играчите, Тореира место да игра последен дел од средината он гоне сенки напред трче како мува без глава, Пепе треба да биде позициониран поблиску до голот, нешто налик како Стерлинг, се работи за нов играч и неможеме да очекуваме дека ќе земе топка од средина на терен, ќе издрибла се пред него и ќе ја закова у гол... Треба да му се даде време, како што кажа мад цоко може враќањето на Белерин ќе му помогне.
баш ова што го спомна, пред некое коло гледав споредба на heat-map на Пепе во Лил и сезонава во Арсенал, во Лил цело време примал топка пред 16ник на 20м од гол и до него има бек кој втрчува по страна, додека во Арсенал топка прима на 40м од голот скоро на пола терен и нема никаква подршка, затоа сметам дека кога ќе се врати Белерин би требало да пружа подобри партии.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.029
Поени од реакции
6.691
Седи мирен, очигледно системов на Емери кога закова 8играчи позади да се бранат не одговара на мнозинството од играчите, Тореира место да игра последен дел од средината он гоне сенки напред трче како мува без глава, Пепе треба да биде позициониран поблиску до голот, нешто налик како Стерлинг, се работи за нов играч и неможеме да очекуваме дека ќе земе топка од средина на терен, ќе издрибла се пред него и ќе ја закова у гол... Треба да му се даде време, како што кажа мад цоко може враќањето на Белерин ќе му помогне.
Не разбирам оти се воа ми изнапиша ради тоа што кажав дека Пепе е очаен у завршница, ЗАВРШНИЦА. Не реков ја за ништо друго, и тоа како е игран или па слично, ни па Емери го бранам. :D
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
Не разбирам оти се воа ми изнапиша ради тоа што кажав дека Пепе е очаен у завршница, ЗАВРШНИЦА. Не реков ја за ништо друго, и тоа како е игран или па слично, ни па Емери го бранам. :D
Па брат немаше и некој чисти шанси па толку да речеме се изнапромашувал зицери, шутот надвор од 16 не ми стои добар.. Скапо го платиме ама рано е да го судеме, Заха ваљда ќе се вклопеше побрзо ама пак ќе му блокираше местото за напредок на Сака, така да... :D
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.507
Пепе = Жервињо дај боже да грешам али така ми глеат
Од Емери очекувам апсолутно ништо уште од ко го назначија за тренер ликов беше очаен да подготвит екипа за гостински натпревари особено уш дур беше тренер на ПСЖ,Валенсија и Севиља ја имаше истата мака шо побрзо го набркаат толку подобро а и шо мозок да барам во него коа Џака го кладе капитен.
Едино надеж ми влева новата структура во клубот Еду/Раул
Слабо коментирам овде али редовно читам пошо сум зафатен често и се портеко глеам утакмици али ова шо се дешава ако не го сопрат навреме ке фати уш толку низ брдо
 
Член од
4 мај 2012
Мислења
671
Поени од реакции
522
Пепе = Жервињо дај боже да грешам али така ми глеат
Баш ваков впечаток и јас добив од претходните натпревари.

Дриблер, ама некако нема сила во битните елементи...шут, пас, нафрлување. Како да не се потпира доволно цврсто со нефудбалската нога за да даде снага и прецизност на топката. Засега тотален промашај !!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom