Фан Клуб: Арсенал

Член од
6 мај 2008
Мислења
1.829
Поени од реакции
487
Емери аут, Артета ин. Само би му дадил рок на Емери да фане топ 4 оваа сезона, доколку не фане одма аут. Има подобра екипа од Венгер а не игра ништо подобро туку полошо... Не е лошо Јануари ако се има сила да се тргне по Емре Чан, сигурно ќе може да се земе ефтино и би внесил цврстина и пренос на топка во средниот ред.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.606
Поени од реакции
12.390
Емери аут, Артета ин. Само би му дадил рок на Емери да фане топ 4 оваа сезона, доколку не фане одма аут. Има подобра екипа од Венгер а не игра ништо подобро туку полошо... Не е лошо Јануари ако се има сила да се тргне по Емре Чан, сигурно ќе може да се земе ефтино и би внесил цврстина и пренос на топка во средниот ред.
Шпанец јок !
Пре би Хари Реднап да го глеам на клупа него ли Шпанец.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.606
Поени од реакции
12.390
И Пеп би го одбил? :cool:
Ради лигавоста и пичкарскиот менталитет што им го наметнува на играчите, да.
Неколку пати сум кажал, подобро да не се израдувам на титула од тим за кој што навивам отколку да го гледам тој тим да симулира, да плачи, да лажи, да задржува време. Такви гомненца можат слободно да си останат во шпанска лига.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.279
Поени од реакции
12.631
Какво ви е мислењето за Тореира?Лани првите два месеци играше многу пожртвувано, после некако издиша.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Ми фалеше Мустафи во составот. Повеќе ќе се тресам од Луиз денеска.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.016
Поени од реакции
6.670
Ми фалеше Мустафи во составот. Повеќе ќе се тресам од Луиз денеска.
Доста беше тресење у неделата. :D
Автоматски споено мислење:

Повеќе го рејтнуваат Смит-Роу изгледа од Нелсон, одма после повреда прва постава. Не ми е јасно оти Холдинг не стартува...до кога да чекаме.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Незнам баш дали е паметно Ауба да игра прва постава, со оглед на тоа што ни е едини напаѓач..Боље со Мартинели да пробаше некоја формација.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.016
Поени од реакции
6.670
Незнам баш дали е паметно Ауба да игра прва постава, со оглед на тоа што ни е едини напаѓач..Боље со Мартинели да пробаше некоја формација.
Имаме во академија Нкетија вол.2 во Балогун. Не знам оти нигде не се спомнува на мапата и не му се дава шанса сега откоа го дадовме Нкетија.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
3 5 2 формација со 3 штопери ми личи. Колашинац и Смит крила.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom