Фан Клуб: Арсенал

Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Не брзајте со заклучоци одма, прво коло е. Битни беа 3те бода.
Јас лично не ни очекувам кизнај каква игра, ќе ги почекам до 5-6 коло за да се уиграат Себаљос и Пепе и полека да зафатат место во прв тим, па после ќе им судиме.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.180
Поени од реакции
14.434
Исто и јас не избрзувам со заклучоци. Рано е, Нелсон беше на моменти одличен, на моменти срање, меѓутоа има притисок врз него и треба да му се даде шанса, исто и на Вилок.

Многу ќе зависи против кој играме, коа ќе имаме 10 души позади топка ќе ни биде тешко да креираме шанси само со Ауба напред.
Кога ќе играме со малце по-отворена екипа ќе дојде до израз брзината на Ауба/Пепе (па и Мартинели ако игра).

Во секој случај мислам дека пак ќе се мачиме против затворени екипи, освен ако не им дадеме да играат со топка па да ги чекаме на полу-контри.
Ако набутаме 10 души на 25 метри од нивниот гол само кружење ќе има :)

И не заборавајте дека минимум 6 првотимци фалеа вчера, цела одбрана ќе се смени кога ќе се вратат сите.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.180
Поени од реакции
14.434
Баш тоа и ни беше најдобро вчера. :D
Знам, ама да не се лажеме, Белерин и Тиерни ќе бидат стартери пред Најлс и Начо (кој беше тапа вчера, неколку пати беше надвор од позиција и му бегаа играчите - годините го стигаат).

Исто мислам дека Луиз ќе игра со Сократис.

Е сега кога ќе се врати Холдинг незнам, може очекуваме премногу од него, којзнае во каква форма ќе се врати после таква повреда.
Можеби ќе играме и 3-5-2, за Луиз тоа е најдобра формација, а исто мислам дека најмногу ќе им одговара и на Белерин/Најлс и Тиерни/Колашинац.
Во оваа формација Џака не би играл :)

Мислам дека имаме доста повеќе опции од лани, а тоа е добро пошто можеме да се прилагодиме во текот на натпреварот.

Ја едвај чекам да играме со Ливерпул за две недели. Може (најверојатно) ќе не треснат од земја, ама ако играме со Ауба/Лака/Пепе ќе има доста голови.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.016
Поени од реакции
6.670
Еј, ако не нарачате ќе ви ја заклучам темава, жими се'.
Ве чекам месец дена, дај не се курчете :D
Нема брат, нема народ... Ја да присоберам пара ќе нарачам 2-3. Секако сакам и JVC еден, мислам дека имаше ретро дресови на тоа страната.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Нема брат, нема народ... Ја да присоберам пара ќе нарачам 2-3. Секако сакам и JVC еден, мислам дека имаше ретро дресови на тоа страната.
Да даеме рок до крај на септември еве, за да се присоберат и луѓево :)
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.279
Поени од реакции
12.631
сериозни сте дека од форум рандом луѓе фиромци ќе се организирате да порачате дресови. :D

јас со другариве 3 год се договараме маички "winter is coming" да си направиме, еве заврши серијата уште ништо.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Intervju so Auba,Miki,Heccy B, Miki, Xhaka, Chambers i Pepe plus i Ornstein, interesno za tepanje vreme dodeka nemat fudbal :vrtioci:
Го гледав, уште од минатата недела е, Обамејанг ми е најзакон лик од цел тим моментално, позитивен во секоја прилика.
А Белеринчо наш е главен прогресивец и SJW меѓу фудбалерите.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.401
Поени од реакции
6.021
Го гледав, уште од минатата недела е, Обамејанг ми е најзакон лик од цел тим моментално, позитивен во секоја прилика.
А Белеринчо наш е главен прогресивец и SJW меѓу фудбалерите.
Mene pak prejak mi e Hektor so britanskiot akcent, ako se sekjavam dobro pred nekoja godina gostuvase na nekoj od britanskive univerziteti na predavanje kade so objasvese za zivotot von fudbalov i kako se zaljubil vo modata radi baba mu itnt... a Auba mi e man child, covekov nz kako izgledat seriozen:pos:
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Ама и примивме пара, а и ќе примиме уште нешто за Мустафи/Елнени. Балансот е тука некаде со тоа што во јануари ќе има можност да се дополни составот доколку е неопходна некоја позиција.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom