Фан Клуб: Арсенал

Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ќе биде долга и мачна сезона со Џака како капитен и главен играч во средниот ред.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.400
Поени од реакции
6.021
Miki kolku uzasno pocna ama so nekolku potezi se iskupi, Dzaka so nula impakt do 30 min i po nekoj unforced error so bi rekle vo tenison, Nelson od toa sto ocekuvav od nego nekako nisto ne pokaza a za razlika Willock igra ko da mu e 3 sezona vo PL a ne prva. I AMN ke go zaboraev, se gleda deka krilo mu e prirodna pozicija. Chambers i Sokratis odlicni.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.016
Поени од реакции
6.670
Miki kolku uzasno pocna ama so nekolku potezi se iskupi, Dzaka so nula impakt do 30 min i po nekoj unforced error so bi rekle vo tenison, Nelson od toa sto ocekuvav od nego nekako nisto ne pokaza a za razlika Willock igra ko da mu e 3 sezona vo PL a ne prva. I AMN ke go zaboraev, se gleda deka krilo mu e prirodna pozicija. Chambers i Sokratis odlicni.
Се искупи за да го издржи прво, нека лета на клупа сеа.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
Гвендузи е светлосни години пред Џака во средниот ред. Фали играч ко Алексис или Лака, кој од мртва позиција ќе извади некој прецизен бомба шут, вака само кружиме околу шеснаесетник се дур не ја изгубиме топката.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Солиден беше Џака, нема потреба од критика. Тоа што ме исполнува е задната линија, доста организирана. Ќе го биде парот Чемберс - Сократис. Уште кога ќе се додадат Белерин и Тирни :cool:
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Победа на отварање и тоа во гости, подобро не може да биде.

Не беше некој тест, ама одбраната беше ок денеска, Најлс е очигледно талентиран играч, сеа има некои тешки киксови и падови на концентрација но белки ќе ги сведе на минимум.

Џака е Џака, не направи големи грешки денес, но не знам што тоа придонесува во средниот ред.

Новите играчи очекувано уште не се 100% спремни и немаа учинок.

Ауба класа, што повеќе да се каже за него.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
Е вака веќе ја личи одбраната, освен една среќна статива Њукасл не припарија кон нашиот гол, цело време имавме контрола на топката и немаше глупи грешки, ниту се забораваа играчи, одма е друго без Мустафот. Верувам во мојот човек Чемберс, треба да му се дава почесто шанса. Немавме многу добри шанси креирани, супер што имаме голгетери ко Оба, што успеаа да искористат една од ретките чисти ситуации.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Поприлично досадна утакмица.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Од се денеска најмногу ме радува што Шкодран не беше ни на клупа, а Емери на рпесот после утакмица не го ни спомна во тие што недостасуваат, ТОПОЈ
Вилок одличен, Гендузи одличен, Чемберс одличен, Најлс како и обично во напад е многу добар ама пак имаше неколкукиксови во одбрана. Пепе не можевме да видиме многу, со Барнли дома може ќе добие повеќе минути
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
пак слабо креираме шанси.:mad:
Повеќе би рекол дека чекаа на грешка, многу претпазливо играа. Немам ништо против со вакви победи по 1-0 :D
Лани од толку отворено што игравме примавме по 2-3 гола на гости.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom