Фан Клуб: Арсенал

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.644
Покажа потенцијал на припремите
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
За 8 милиони е премија Луиз во ситуација кога не можиш да платиш 90, јбг преценети се дефанзивциве особено кога е во прашање клуб од Англија. Луиз има тон искуство, подобар од Мустафи е Дарко Велкоски, а не Луиз па колку и да има репутација на киксер. Добро е што имаме штопери за ротација, лошо е што немаме десен бек, и Ван Дајк да го имаме со Најлс на десен бек ќе примаме пацерски голови

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.644
Arsenal will receive around £3m from Brentford for 19-year-old left-back Dominic Thompson & have inserted a sell-on clause in the deal. [
@SamJDean] #afc

si gi pecame po 3m, 2m ,1m ke izleze uste eden Pepe vo januari.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.029
Поени од реакции
6.690
Arsenal will receive around £3m from Brentford for 19-year-old left-back Dominic Thompson & have inserted a sell-on clause in the deal. [
@SamJDean] #afc

si gi pecame po 3m, 2m ,1m ke izleze uste eden Pepe vo januari.
На се и сешто почнавме да ставаме sell-on clause :D
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.644
На се и сешто почнавме да ставаме sell-on clause :D
тоа е кога со тимот работат луѓе што се разбираат од фудбал, штета што не беше поставена ваква структура зад Венгер, човекот беше оставен сам да го води цел тим, со црепот Газидис во позадина.
Автоматски споено мислење:

Нкетиа е пред позајмица во Лидс, да се калеми кај Биелса.
би требало прва постава да игра
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Си ги дупат и од Јуве :D:D


Иначе ова е одличен трансфер период за нас реално, се приметува некој друг пристап. Сеуште фали добар централен, следната сезона Салиба ќе дојде, ќе биде крпеница, ама ако Холдинг изигра добра сезона, тогаш ги имаме со Салиба, Тирни и Белерин задна линија со млади играчи. Се крена ентузијазам за нова сезона.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.644
Ова значи дека Мики ке окапе у тимов.
Шанса за Нелсон, Сака и Мартинели
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ова значи дека Мики ке окапе у тимов.
Шанса за Нелсон, Сака и Мартинели
Не ова значи дека Обамејанг ќе се изнаигра на левата страна, што не ми се допаѓа ич, 40 милиони за Ивоби се сон, ама некако не ми се свиѓа како испадна вака у последен момент.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.184
Поени од реакции
14.450
Не ова значи дека Обамејанг ќе се изнаигра на левата страна, што не ми се допаѓа ич, 40 милиони за Ивоби се сон, ама некако не ми се свиѓа како испадна вака у последен момент.

Нема да окапе, ќе ротира.

Ама па ќе иаме тројка како Пул напред, со добар Озил, Себаљос и Тореира има да се утепаат од голови.

Башка Нелсон/Сака/Мартинели ќе играат, ако се покажат просечни ќе ги шитнеме за по 30-40, ако се покажат добри ќе си задржат место :D
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Се надевам дека Нелсон ќе покаже игра како во првата половина од позајмицата во Хофемхајм
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.051
Поени од реакции
12.936
Оба мора да е шпиц, роден страјкер е дечкото, негов најголем скил е фокс ин д бокс, односно осетот кога да се уфрли, да се најде на точно место во точно време, ако не е во шеснаесетник е многу помалку корисен. Повеќе е корисен Лаказет како амф и плејмејкер на екипата, пошто си има лудо добри пасови и визија, отколку Оба да игра крило.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom