Фан Клуб: Арсенал

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.185
Поени од реакции
14.456
Конечно Тирни. Се надевам ќе вреди макава за играчов што ја имаше тимов да го донесе.

Kieran Tierney has been named Scottish PFA Young Player of the Year more times than any other player in the award's 42-year history.

2015-16

2016-17

2017-18
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Ова е најчуден трансфер рок од кога го пратам Арсенал, почуден е и од тој 5 играчи за два дена кога земавме со Артета и Пер. Сите мислиме немаме буџет, си правиме планови како ќе играме или со младинци или ќе се бламираме со Мустафи и другарите и ќе гледаме реприза на прошлите 2 година, и оп паѓаат трансфери од ведро небо, играчи никад што не сме биле поврзувани со нив, сега се наши. Ако порано навика било само 5% од играчите со кои сме поврзувани да сме ги довеле, па ни се кршеле филмови коа сме биле поврувани со Азар, Мата на времето, сеа 50% стварно се реализираат трансферите со играчи со кои сме поврзувани. И уште една работа, кој би рекол дека толкава хемија ќе има меѓу Оба и Лака, секој би претпоставил дека нема мн да се мирисаат дека директна конкуренција се и двајцата напаѓачи, во тим кој игра само со еден напаѓач, овие си менуваат дресови на прес конференции, си смислуваат заеднички прослави, секој натпревар си се гушкаат, ако едниот даде гол, другиот посреќен од него е, чудна работа ова фудбалот, само знам дека вакви играчи што се среќни тука, поседуваат квалитети и им значи нешто тоа што играат за Арсенал, треба да се задржат по секоја цена, прав бисер се и двајцата.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Во глобала сум задоволен од пазарот, освен од позицијата централен дефанизвец. Ако Луиз е само замена за Кош, на кој Емери рачунал, дало тоа значи дека воопшто не се планирало да се купи играч на таа позиција иако очајно ни треба.

Не исклучувам утре до крај да се деси уште некое изненадување, некоја трампа Ивоби-Заха или слично, Заха се заеба и сега е очаен, а Палас нема шанси да го продадат ако не добијат играч за возврат, а Евертон нема што да им понуди.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.185
Поени од реакции
14.456
Во глобала сум задоволен од пазарот, освен од позицијата централен дефанизвец. Ако Луиз е само замена за Кош, на кој Емери рачунал, дало тоа значи дека воопшто не се планирало да се купи играч на таа позиција иако очајно ни треба.

Не исклучувам утре до крај да се деси уште некое изненадување, некоја трампа Ивоби-Заха или слично, Заха се заеба и сега е очаен, а Палас нема шанси да го продадат ако не добијат играч за возврат, а Евертон нема што да им понуди.
Се планирало, понудата за Упецаниот од Лајпциг е валидна, ја потврдија сите, дури и Емери спомнал дека понудиле многу пари за централен. Ама едноставно 90 милиони се премногу...
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Се планирало, понудата за Упецаниот од Лајпциг е валидна, ја потврдија сите, дури и Емери спомнал дека понудиле многу пари за централен. Ама едноставно 90 милиони се премногу...
Стварно се премногу, две години пред истек на договор, 20 години, не е некој суперстар, до пред некој ден никој немаше слушнато за него.

Ако Холдинг има многу јака сезона не верувам дека догодина ќе бараме скап дефанзивец, ако не секако ќе се купи некој партнер за Салиба.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ја сум задоволен. Може не е нешто уау ама од Мустафи е сигурно подобар, башка ќе ни биде океј да ја држи одбранава оваа сезона, а следната доаѓа Салиба.


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Јас искрено сум презадоволен од трансфериве (Луиз и Тирни ги рачунам ко потпишани). Земавме крило што очајно ни требаше, лев бек, средина, и централен одбранбен што исто многу ни требаше. Мустафи ни во куповите неќам да го гледам.
Гледам некои зборат за Луиз ваков бил таков бил. Каков и да е, апгрејд е на Мустафа. Има уште фудбал во него, знае да изигра зверски утакмици, пушта јаки долги топки што со нашава тројка напред каде не се знае кој од кој е побрз, очекувам многу голови од контри.
Малце ме плаши и Емери да не размислува вака па да постави игра да се браниме и на контри да чекаме. И со Луиз во тим одбраната уште ни е далеку од стабилна.
Живи били па видели, јас сум голем оптимист за оваа сезона, мислам дека имаме подобро склопен тим и од Утд и од Челзи, па да си се вратиме на нашето омилено 4то место :)
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.185
Поени од реакции
14.456
Ја сум задоволен. Може не е нешто уау ама од Мустафи е сигурно подобар, башка ќе ни биде океј да ја држи одбранава оваа сезона, а следната доаѓа Салиба.


Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Па не би рекол дека е некој апгрејд...

EBby7XrWwAAsJh8.jpg
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.185
Поени од реакции
14.456
Статистички МустафА е подобар од Ван Дајк.
Статистички, Ван Дајк нема толку грешки за гол колку Мустафи и Луиз.
Гајле ми е за статистиката, Луиз е кловн исто како и Мустафи, кој ќе ги праи истите глупости.
Не е никаков апгрејд на ништо, само замена на Кош
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Па не би рекол дека е некој апгрејд...

Прегледај го приврзокот 214530
Вака статистички да, изглеа дека не е апгрејд. Може и стварно да испадне поголем флоп од Мустафи, ама те го дека е сабота, ќе видиме како ќе игра. Јас поише ќе сакам Луиз да го глеам во тимот него Мустафи. Башка сеа слушнав збореле на скај дека Луиз е човек што знае како е да се освојува ПЛ, може и тоа ќе игра улога. Башка од тоа што ги читав фановиве на Јуве, боље Луиз за 8 милиони него Ругани за 70 или колку и да барале.

У секој случај мислам дека супер трансфер период имавме, се засиливме таму кај што требаше, на лето да можеме и Себаљос да го откупиме супер ќе биде.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom