Фан Клуб: Арсенал

Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Ако не се деси типичен арсеналовски пресврт римот за сезонава е овој. Џенкинсон најверојатно ќе го шитнат (ја пре би го шитнал Најлс, појма нема на десен бек), Елнени си оди сигурно, Смит Роу и Мавропанос (нереален хајп за грков 3 утакмици нема одиграно) на позајмица најверојатно
п.с
Мартинели којзнае дали ќе оди во У21 или на позајмица
Screenshot_2.jpg
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.180
Поени од реакции
14.434
Мики го продаде а? Мартинели исто мислам ќе добива шанса ако не иде на позајмица.
 
Член од
5 март 2011
Мислења
840
Поени од реакции
819
Гледам овој Пепе дава голово од надвор од шеснаесет и со глава плус тоа ми се свиѓа и пеналите са му некако по сигурни не како ма Ауба ако го излаже голманот излаже ако не кој го ебе...
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.016
Поени од реакции
6.670
Јас чекам да се договорите, за да ви се приклучам :D
Сега за сега ја,ти и @mkgunner и гледам некој Петко ми лајкнал вајда и он.
Автоматски споено мислење:

А се запалија 40 души...
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.279
Поени од реакции
12.631
Замислете го шиткаме Шкодран и со парите купуваме еден од Тах, Диас, Конате или Упамецано.

 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.606
Поени од реакции
12.390
Ако не се деси типичен арсеналовски пресврт римот за сезонава е овој. Џенкинсон најверојатно ќе го шитнат (ја пре би го шитнал Најлс, појма нема на десен бек), Елнени си оди сигурно, Смит Роу и Мавропанос (нереален хајп за грков 3 утакмици нема одиграно) на позајмица најверојатно
п.с
Мартинели којзнае дали ќе оди во У21 или на позајмица
Прегледај го приврзокот 213581
Долго време беше на граница на лудост, али глеам веќе си преминал :D
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.857
Поени од реакции
7.072
Новата управа на чело со Раул влева надеж (y)
Наводно спрема пишаното сме отвориле преговори за продолжување на договорот на Гвендузи.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
Абе машкуданци ќе има ли групно нарачување?
Јас тогаш бев заинтересиран, но не сум при пари, па ќе прескокнам ова групно зимање. Да се изјаснам, да си имате почиста математика, држам среќа да соберете доволен број да убодете некој попуст. Патем направете групен чет и некој од вас неа пише во другите фан клубови на Реал, Интер, Јунајтед, дечки вака и вака се собираме да земеме дрес со нарачка од Македонија толку и толку се, ако има заинтересирани нека ми се обратат во пп, така може ќе се вклучат луѓе што воопшто не пратат што се пишува тука и дека има таква идеја.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Сега за сега ја,ти и @mkgunner и гледам некој Петко ми лајкнал вајда и он.
Автоматски споено мислење:

А се запалија 40 души...
Ја 3 пати прашав никој не се јави и видов не видов порачав сам. 1700 ден, име, број и ПЛ беџ

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Долго време беше на граница на лудост, али глеам веќе си преминал :D
Ценкинсон дефанзивно е многу подобар, Најлс не е за бек исто како што Колашинац не е, може да играат во 3-5-2

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom