Фан Клуб: Арсенал

Член од
6 мај 2008
Мислења
1.829
Поени од реакции
487
Најлоша одбрана во лигата имаме, лани беме за никаден во одбраната а оваа година?
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.279
Поени од реакции
12.631
Не ми е јасно како ја подобривме одбраната?
Замени ни се Холдинг и Мавропанос, најнеискусни замени во цела лига.Исто така сме и единствена екипа во цела ПЛ без калсично крило.
Сега останува да се продаде ѓубрето: Оспина и Кембел, Влебек и Џенкинсон нема да може да се продадт оти никој надвор од Англија нема да сака да ги купи.
Изгледа Емери бавно ќе ја гради екипата, очекувам во Јануари и наредно лето да му се донесат играчи по негова желба и се надевам дека Кроенке ќе почне да инвестира во тимот, сега е веќе 100% негов, не мора да се плаши дека со инвестирање на Усманов ќе му ја зголеми вредноста на акциите.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.448
Поени од реакции
10.151
Абе и Куртоа еве имаше уште една година па Челзи го продадоа за 35 милиони, а голман е.
Да се нашите како што треба, сигурно можеа барем колку за Куртоа да извлечат.
Чемберлен,една година до крај на договор,исто колку Куртоа му извадија.
Џабе,не го менува фактот дека не знаеме да продаваме играчи.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.279
Поени од реакции
12.631
Лестер за 20м фунти го земаа Чаглар Соунчу од Фрајбург што беше поврзуван со нас.
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.829
Поени од реакции
487
Колку лош потег, пријателските игри Чамберс ги изигра подобро од Холдинг и во тимот го оставаш Холдинг а Чамберс го позајмуваш... Косчелни лани цела сезона беше со температура од 40 степени, не очекувам оваа сезона да биде ништо подобар после повреда... Мустафи промашена сезона лани, сега оваа допрва треба да се уигрува со Сократис па и некој ако се повреди ќе се крстиме на Холдинг и Мавропанос...
Немам друг коментар, господ нека ни е на помош позади... Се надевам на добра сезона но само ме стра од одбраната... :D
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.606
Поени од реакции
12.390
Средина и напад има подобра од онаа на Јунајтед/ Челзи/ Ливерпул така да нема за што тука да се јади гомна. Проблемот е одбрана и Чех. Може ќе изведуваат со некои нови тренинзи, ама чисто сумњам. Ако не се смени нешто драстично тактиката и пристапот ( пример да почниме катанаџо да играме ) ќе глеаме пак по 3-4 гола во мрежа.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
Јас не сум ни толку сигурен дека средина и напад имаме толку добра, еден тим ко Барнли да ни направи бункер и пак ќе имаме натпревар со нула шута во рамки на голот. Подобар напад од тој на Ливерпул, не би рекол баш. Имаме двајца напаѓачи топ класа, кои најверојатно нема ниеден натпревар да почнат заедно, а и да почнат едниот крило ќе игра неприродна позиција значи + играчи како Мики, Озил, кои знаат многу често да се влечат по терен, и важат за доста мрзливи играчи. Точно е дека одбраната ни е главен проблем, ама дека нападот ни е толку добар па сега да ставиме глава дека секој натпревар ќе даваме по три гола загарентирано, не баш. А и баш тоа што спомнавте со крила, ниту Ремзи, ниту Озил, ниту Микитариан се класични крила, класични крила ни се Ивоби и Велбек, така да со лесно нека ни е. Единствено нешто што може да се пофалиме е ете дмф ако се среди, да се помогне барем во контрола на средината со Тореира.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.606
Поени од реакции
12.390
Зш ваков срам брат ми?
Како офанзивна петорка

Оба - Лака
Озил-Ремзи-Мики


Со еве, исклучок на Ливерпул ( што повеќе им доаѓа од стилот на игра него офанзивни квалитети, ама ае ), што имаат Челзи и Јунајтед подобро ?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
Како офанзивна петорка

Оба - Лака
Озил-Ремзи-Мики


Со еве, исклучок на Ливерпул ( што повеќе им доаѓа од стилот на игра него офанзивни квалитети, ама ае ), што имаат Челзи и Јунајтед подобро ?
Од средината сите тројца да ги соберам пола играч нема да добијам. Салах е подобар и од Лаказет и од Обамејанг, да не зборувам дека до него се Фирмино и Мане. Мислам, сфаќам јас субјективност и све остало али ова е срамотно да го напишеш.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
Не мора многу филозофирање тука, Ливерпул лани имаа исто срање одбрана и голман, може и посрање од нас, благодарение на нападот стигнаа до финале Лш и трето место, да имавме ние подобар напад ќе бевме на нивно место, а немаше да бидеме 6 место на табела, јбг факти се тоа. За Челси и Јунајтед сезонава ќе се покаже дали имаме од тоа како ќе функционираме, според изминатава сезона, Јунајтед се класа над нас, додека со Челси сме на некое исто рамниште, што е далеку од добро. Мора да бидеме реални, и јас сакам да сме ко пред 15 години ама тоа е што е.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
Не мора многу филозофирање тука, Ливерпул лани имаа исто срање одбрана и голман, може и посрање од нас, благодарение на нападот стигнаа до финале Лш и трето место, да имавме ние подобар напад ќе бевме на нивно место, а немаше да бидеме 6 место на табела, јбг факти се тоа.
Другар, 2:57 е, избриши додека е време и така нема многу активни на форумов, оти овој пост спаѓа во еден од најсрамните во историјата на форумот.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Ливерпул моментално за Арсенал е институција на секој дел од теренот.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
Другар, 2:57 е, избриши додека е време и така нема многу активни на форумов, оти овој пост спаѓа во еден од најсрамните во историјата на форумот.
Добра реплика и контра аргумент, кажи зошто не се слагаш, не гледам јас на гравчиња кој дел од постот те инспирирало да пишеш ваква досетка. Ако имаш нешто паметно да кажеш бујрум, ако не, на спиење
 

Kajgana Shop

На врв Bottom