Фан Клуб: Арсенал

P

psychostasia

Гостин
Санчез можеше на пример да не биде себичен и да му додаде на Вилшер за да си ја крене самодовербата. Се гледа уште дека има страв, ептен се чува и избегнува да држи топка да не добие некоја клизача ама ме израдува што го пушти стариот да поигра малку.
Навивачиве срамота, го оставија стадионот на гостите кога тимот на терен прави пресврт и дава три гола за едно полувреме.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Босанац, заслужи аватар да ти носам. Му простувам на Венгер после сите глупости од трансфер рокот што ги направи само заради босанецот што го донесе без да плати ни фенинг.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Колашинац од шо е голем не можеше да го крене дресот за да си ја покаже маичката :pos::pos::pos::pos:[DOUBLEPOST=1505442538][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
Стаклен е ама после ваков клизач незнам кој не би се повредил... Многу лош прекршок, криминал, потежок од оној на фамилијата на Грујче ...
Ако остане фит сезонава сигурен сум дека ќе се избори за место во прва постава, најверојатно место Ремзи, едноставно поседува многу подобра техника и фудбалска интелигенција.
Казорла и Џек ја трансформираат средината на Арсенал, многу подобро играме со нив, стварно незнам зашо не се бара таков тип на играч, инаку од овие двајца не треба многу големи очекувања да имаме, со оглед на историјата на повредите, но ако барем еден се опорави, ќе биде голем плус за тимот.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Озил добро што не игра, секогаш бил лош против конкуренти (оствари не знам дали сме веќе конкуренти на Челзи). За Алексис и јас не се согласувам, требаше место Ивоби да игра. Ама Венгер.
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Добра игра, Ремзи е во супер форма, Алексис второ таман да ги отвори .
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Не ми е јасен старион со измената...
Ивоби цела утакмица топка не прими, он го вади Лаказет и го става Алексис...

Сеа фали уште Волкот да го стави па со 2 играчи помалце да играме...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom