Фан Клуб: Арсенал

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.457
Поени од реакции
10.154
Ова со капитенството ми е ептен сумљиво. На пресот по утакмицата не се изјасни како што треба.
Не сакам да помислам дека нешто што не треба се случува зад завесите. Сомнежот ме јаде, плус поради фактот што на утакмицата каде Мертесакер ја изгуби капитенската лента, прави црвен што може да го направи само неискусен играч.

Од денешнава утакмица ми се допадна борбата, пожртвуваноста и желбата на целиот тим, со исклучок на двајца.
Ништо не е изгубено, продолжуваме со борба до последно коло.

Фламини не треба повеќе да заигра за клубов. Очекувам Елнени од следна да дебитира. Исто и Мертесакер да се префрли на клупа. Габриел ни е иднината.
И засекогаш ќе си остане Вилшер>Ремзи.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Мислам дека поради 10те години што ги прослави Волкот ја доби капитенската лента и тоа го спаси да излезе пред Жиру.
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Волкот ја доби лентата ради 10 годишнината, нема шанси да е нешто друго. Од авион се гледа дека има уште 5 други играчи од прва постава би ја имале лентата место Волкот. Реално не е captain material воопшто. Немавме среќа денес, да не беше копиле смрдено Коста и да се фрлаше ко кашикара да му фрлиле позади немаше да изгубиме. Можда е време да почнат и нашиве играчи да играат подмолно, кога нема вистинска казна за играчи од стилот на Коста, а и сите играчи од модернава ера се пичиња без агресија ко што беше Виера.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.644
Ќе може ли некој да стави видео од црвениот на Мерте?
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.829
Поени од реакции
487
Ами и Фламини кој труп, имаше шанса да го фаулира Вилиан пред да му додаде на Коста ама го остави да трче и да додаде...Кога играш деструктивец треба да знаеш кога да направиш фаул да прекинеш контра, и да попиеш картон, најголема вина гледам кај него а после во Пер со стартот кој го направи се праве само од 85та до 90та мин ако е 0-0 резултатот.
Се надевам дека ваа утакмица му беше последна на Фламини во Арсенал оти искрено човекот не е веќе ни за француска втора лига, се надевам дека Елнени позитивно ќе не изненаде и ќе биде конкуренција на Рамзи и Кокелан.
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Катастрофа, го снимив натпреваров да си го глеам после работа, али после црвениов на бандерава не го глеав натака него го свртив само да видам резултат. Не ми е јасно како може човек со толку искуство да направи ваков црвен, ако не го седне Венгер на клупа до крај не е човек. Ушлестото моронче пак ни брца гол......
Од минутите што ги глеав Ремзи кое дрвце беше тоа е чудо невидено, Фламини не ми се праи муабет, со кое право Елнени не игра пред него не знам. Сигурно полош нема да биде од набов.
Волкот :ROFLMAO::ROFLMAO: важно тазе шишнал келаицата и брадицата, фудбал споредна работа.

Иначе и мене ми падна жал за Жиру што го извади, и ја би за Тео да го извадеше, Жиру беше фантастичен до таму кај што глеав.
Тоа е тоа, би рекол класика Арсенал ден.
Сега до крај се да тепаат и Барса да ги поминат, да се изнервираат.:roker::roker::roker:
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.644
Катастрофа, го снимив натпреваров да си го глеам после работа, али после црвениов на бандерава не го глеав натака него го свртив само да видам резултат. Не ми е јасно како може човек со толку искуство да направи ваков црвен, ако не го седне Венгер на клупа до крај не е човек. Ушлестото моронче пак ни брца гол......
Од минутите што ги глеав Ремзи кое дрвце беше тоа е чудо невидено, Фламини не ми се праи муабет, со кое право Елнени не игра пред него не знам. Сигурно полош нема да биде од набов.
Волкот :ROFLMAO::ROFLMAO: важно тазе шишнал келаицата и брадицата, фудбал споредна работа.

Иначе и мене ми падна жал за Жиру што го извади, и ја би за Тео да го извадеше, Жиру беше фантастичен до таму кај што глеав.
Тоа е тоа, би рекол класика Арсенал ден.
Сега до крај се да тепаат и Барса да ги поминат, да се изнервираат.:roker::roker::roker:
Дај види убаво дали имаше контакт меѓу Коста и Мертесакер или ова пичкава смрдена се фрли ко со снајпер да го раниле без никаков допир, како што правеше цела утакмица при секој минимален контакт.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Абе мене не ми е жал за црвениот, ал бар да го повредеше онака салам. Нека се витка у соблекувална ако сака до година.
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Дај види убаво дали имаше контакт меѓу Коста и Мертесакер или ова пичкава смрдена се фрли ко со снајпер да го раниле без никаков допир, како што правеше цела утакмица при секој минимален контакт.
Имаше контакт, јес да падна ко од снајпер паднат али контакт имаше.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Крив е Пер нема оправдание, и да бил дајв и да бил контакт, изрегаира најглупаво што можеше.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Знaм декa ќе бидaм сaм зoштo сите гo критикувaте кo шo глеaм aмa мене Ремзи ми беше еден oд пoдoбрите игрaчи нa теренoт.
Oфaнзивнo мнoгу се трудеше мaдa у некoи ситуaции ме изнервирa кoa ептен сaкaше дa дриблa местo дa пoдaде aмa ипaк мислaм декa беше дoбaр.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.644
Многу ни се поштени играчиве, ни еден итар не се погоди.Не барам да бидат ко Коста или рандом шпански играч кој плаче кај судијата, ама овие нашиве се претеризам од поштеност, одете таму за калуѓерки, фудбал е ова.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Мoре бoље мaшки дa игрaме и дa изгубиме негo дa цмиздриме кo женчињa и тaкa дa дoбивaме пoени.
Мене битнo ми е дa видaм декa дaле се oд себе и декa се зaчaгaaт, a цмиздрење не фaлa. Акo требa нa итрoст дa зиaме утaкмици, a не нa квaлитет ебaти клубoт...

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom