Фан Клуб: Арсенал

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Златен Кембел пас, лепотанов наб....
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Пoдoбрo ќе изигрaме прoтив бaрсa негo прoтив oвие...

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Не заслуживме победа, така да одличен ни е овој резултат, со каков тим игравме. Фала на Чех, страшна партија.

Полош среден ред не сум видел од овој, три паса точни немаше, а Тео да не се мурти многу кога го извадија оти не памтам кога последен пат изиграл нешто салам.

Е да си победевме на Енфилд, супер ќе беше денешниов резултат, ама и вака е арно, пак сме први.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Од средината едино Ремзи ми се свиѓаше како играше, беше креативен и пробуваше нешто да направи, другите (n)
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Никој од средниот ред не се прослави, ни во креирање ни во додавање, ама Ремзи бар спаси чист гол на линијата.

Нема што да жалиме, каков ни беше тимот, толку беа можностите, е ако стварно се враќаат Санчез и Озил наредната утамица, се освен три бода ќе биде мизерно.
 
Член од
2 август 2009
Мислења
975
Поени од реакции
380
Од утакмицава се напанав ми иде се да испцујам. Титула веќе не сум оптимист, ако не можевме десеткуваниот Ливерпул и тим од средината Стоук во гости да ги тепаме тогаш да не зборувам за Кокошките, Сити, Еверон Јунајтед.
Фали уште со Челзи наредна да се испосереме.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.644
Дајте статистика колку паса згрешија Окс и Фламини, па и Белерин и Кембел.
Стокиве се вратија на старите тактики, тепај и крши, теренот ораница и не знам како судијава не покажа ни еден жолт картон, па тој Питерс 200 прекршоци направи, мораше да биде санкциониран.

Тоа е тоа, премногу станавме зависни од Озил, во последната третина од теренот е цар, сите напади он ни ги организира, денес тоа беше евидентно, ко муви без глава беа играчите.
Моја желба е да им земеме некој на Реал, Иско или Хамес и така вишок е еден од нив.
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.829
Поени од реакции
487
Факинг Стоук тргна на победа против Арсенал, а Арсенал се повлечи со измени да задрже 0-0? Каде Каде е менталитетот за победа, нели се бориме за титула кога играш во тим како Арсенал треба да си спремен да ја победиш секоа екипа во Европа а не да се браниш и да неможиш да сврзиш 3 паса против Еб*н Стоук... Окс сирот главата у земјата и освен топката ништо не гледа, како може таков играч креативец да биде, нека оставе твитер, инстаграм и нека почне да играе фудбал, оти играч како Џоел се врати од 3 различни лиги, и 4 години позајмици и е 5 пати моментално подобар од него, Волкот со топка е станат мизерија, поспор играч е и од Бориело...
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Ај барем бод извадивме од стоките. Треба да се победи Челси наредниот викенд и после тоа ќе следи полесен распоред.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.185
Поени од реакции
14.457
Аман бе демек очекувавте победа сите на терен кај што иаме победено еднаш у 10 години?

Со играва и тимов поенот е ок. Сеа победа против Челзи :)
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.829
Поени од реакции
487
Аман бе демек очекувавте победа сите на терен кај што иаме победено еднаш у 10 години?

Со играва и тимов поенот е ок. Сеа победа против Челзи :)
Навивам за Арсенал, нормално е да очекувам победа, скоро секоа екипа ја имаме победено во Европа, а да не очекувам да го победиме факинг Стоук...
Тоа е лошо што самиот Арсенал ве навлечи последните 10 години да го смените мислењето за тимот, Арсенал јас што го знам може да победе секој, и да ме задоволе реми во Стоук, никогаш!
А со Челзи како стоиме тогаш статистички реално е да очекуваме победа?
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.458
Поени од реакции
10.155
Како можете да пцуете на бод сред Британија,а бодот на Енфилд да ви е кул?
Денешниов бод е супер земајќи ги во предвид сите околности.Не смеевме да кикснеме со Ливерпул.
Наредна со бедните 3 бода во џеб.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom