Фан Клуб: Арсенал

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.402
Поени од реакции
6.022
Една утакмица изгубивме ради него. Два гола примивме, два поради него. Шо сакаш, да му го пушиме?
Kurov mi lence so 2ta bea celosno radi nego... odbranata pri postavuvanjeto beshe tinja pri prviot a vtoriot gol 3ca nasi igraci se spletkaja na 19 metra od golot... deka mozese da izreagirat malce podobro pri dvata, mozese ama deka e celosno kriv trebit da si tabula rasa od fudbal za da go velis toa.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Kurov mi lence so 2ta bea celosno radi nego... odbranata pri postavuvanjeto beshe tinja pri prviot a vtoriot gol 3ca nasi igraci se spletkaja na 19 metra od golot... deka mozese da izreagirat malce podobro pri dvata, mozese ama deka e celosno kriv trebit da si tabula rasa od fudbal za da go velis toa.
Катастрофална поставеност на одбраната, да. Да стоеше на место како што топката заврши на средина во гол, со заби ќе ја фатеше топката, ко Мацари шишето вода.
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Една утакмица изгубивме ради него. Два гола примивме, два поради него. Шо сакаш, да му го пушиме?
Мене ми изгледа дека тоа ти е целта, полесно ќе пушиш отколку дека ќе сфатиш оти не сме изгубиле поради него.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Мене ми изгледа дека тоа ти е целта, полесно ќе пушиш отколку дека ќе сфатиш оти не сме изгубиле поради него.
Добро сега ме дупите и вие.
Коментарот прв за утакмицата ми беше дека изигравме катастрофално, цел тим.
Ама како шѕо знам јас поради голови се зимат и губат утакмици, Чех прими два и тој беше главен кривец па како сакате вртете ја работата. Штом голман излага да избаци топка, мора да ја избаци, боксува. Штом не стигнал на време да го направи тоа, ондак е почетничка грешка и не својствена посебно за голман како Чех.
Го чекавме како бог, толку бевме сигурни, ќе газе бла бла, а вака игра. Тоа што не сакате да го прифатите е друга работа.
И секако дека во ииднина, ако не уште од наредна утакмица ќе го гледаме Чех каков што го знаеме, убеден сум во тоа.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.291
Поени од реакции
12.645
К.П и Вест Хем не отвараа како сардини, најголем проблем е средината, не ја контролираат утакмицата и дефанзивно се многу слаби, еве денес ако Санчез се вратеше да го маркира Ворд, тој немаше да има позиција за шут.
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Добро сега ме дупите и вие.
Коментарот прв за утакмицата ми беше дека изигравме катастрофално, цел тим.
Ама како шѕо знам јас поради голови се зимат и губат утакмици, Чех прими два и тој беше главен кривец па како сакате вртете ја работата. Штом голман излага да избаци топка, мора да ја избаци, боксува. Штом не стигнал на време да го направи тоа, ондак е почетничка грешка и не својствена посебно за голман како Чех.
Го чекавме како бог, толку бевме сигурни, ќе газе бла бла, а вака игра. Тоа што не сакате да го прифатите е друга работа.
И секако дека во ииднина, ако не уште од наредна утакмица ќе го гледаме Чех каков што го знаеме, убеден сум во тоа.
Не те дупиме, не се сеќирај. Твојот проблем е во резонирањето на работите, утакмица не се губи од еден човек, утакмица се победува или губи колективно, твоето мислење е еквивалетно кога јас сега би рекол дека сме изгубиле поради Жиру, или муабетот дека да беше Бензема ќе дадеше 4 гола и ќе победевме.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Не те дупиме, не се сеќирај. Твојот проблем е во резонирањето на работите, утакмица не се губи од еден човек, утакмица се победува или губи колективно, твоето мислење е еквивалетно кога јас сега би рекол дека сме изгубиле поради Жиру, или муабетот дека да беше Бензема ќе дадеше 4 гола и ќе победевме.
Не туку,тимот како целина ни беше тиња и згора на се ти излегува Чех со две катастрофални грешки.Можеше и покрај катастрофалната партија да извадиме бод на утакмицата доколку Чех беше присебен. Не е во ништо проблемот,сега ако не го сфати и ова здравје.
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Нека се множат победиве, немаме среќа со реализација али тоа е 3 бода, тачка.
Чех греота е да се криви за голот, Озил си го прчеше пред шесаесетник , барем малце да му посметаше, греота е Чех да се плука толку рано.

Олабаете малце, победивме.[DOUBLEPOST=1439758396][/DOUBLEPOST]Ој ој Мурињо ко посран беше денес против Сити, кој мерак ми се праи ау ау ау.....:brlav:
 
Последно уредено:
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Најмалку 3 асистенции требаше да има денес, но слаба беше реализацијата на Санчез поради непотребниот дриблинг.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
К.П и Вест Хем не отвараа како сардини, најголем проблем е средината, не ја контролираат утакмицата и дефанзивно се многу слаби, еве денес ако Санчез се вратеше да го маркира Ворд, тој немаше да има позиција за шут.
Ама не разбираш, Чех е крив. Нема везе тоа што никој не го маркираше бекот.[DOUBLEPOST=1439767816][/DOUBLEPOST]Mesut Özil's game by numbers: 98% pass accuracy 10 crosses 5 chances created 1 assist

Ozil completed 54 out of 55 passes, 37 out of 38 them were in Palace's final third. 5 chances created.
 
Последно уредено:
T

Todd Solondz

Гостин
Немаше грешка Чех против Палас освен несигурност на моменти.
Против В.Хем си сноси кривица за головите.За првиот лошо го процени летот на топката и излета во празно.Вториот гол, на негова статива со не толку силен и прецизен шут од 20 метри.
Не викам дека ја изгубивме ради него пошто цела екипа беа мртви но можевме барем до нерешено.
Вадите оправдувања само поради фактот што се работи за нов играч и големо име.Да бранеше Војо вака, ке беше линчуван од фановите.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Ако запали цигара во соблекувална ќе биде линчуван и тој. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom