Фан Клуб: Арсенал

Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
Нишо важно e изнуден пенал против Сити и гол против Јунајтед ... Двајцата се супер бекови али Начо моментално е у подобра форма, не го серете без врска :D
Не го серам, кажав ја дека Начо одлично се снаоѓа на таа позиција. Јас зборам дека overall Киран е подобар од Начо.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Zoran.jpg е тренерот така ? мислам наследникот на Венгер што ти си го замислуваш ?

Иначе ако не се повредува Окс и продолжи вака да игра, единствено нешто за Волкот ќе ми биде жал оти нема НИКАКВИ шанси на ваков Окс.
Наш верен фан,
Zoran.jpg
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.313
Поени од реакции
2.834
Начо е офанзивоно многу подобар, али пак Гибс и во најлоша форма е подобар од него дефанзивно. Сепак мене поважно ми е дефанзивно да е подобар. Вчера имаше неколку “кикса“ во одбрана, посебно му го паметам кога Ди Марија му побегна и можеше да даде гол. Но имаше и добри стартови и пресечени топки и се на се одличен меч за него. Инаку да дадеше Ди МАрија гол одма ќе почнеа тука експертизи како е дупка и како дозволи да му побегне и дека треба одма да се продаде итн....
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.180
Поени од реакции
14.434
Начо и офанзивно и дефанзивно и неутрално е моментално подобар од Гибс.
Гибс имаше одличен натпревар против КПР, ама Начо делува доста константен против појаките противници сезонава, и може грешка беше што не стартуваше против Монако.

Е сеа, во фудбалот формата е се, остај тоа form is temporary class is permanent, формата носи резултати и евентуално титули а класа играч у тиња форма носи само фрустрации (ок де се додека тој играч не се врати у форма, ако се врати - хинт - Торес)

Еве Ди Мариа е класа па џабе, Озил е класа па лани џабе кога формата му беше мизерна.

Така да секогаш би преферирал играч кој е во форма наспроти играч за кој се смета дека генерално е подобар играч од него.

Начо > Гибс у моментов у секое време, исто како што на пример и факинг Погба да дојде не би го сменил Кокелин во моментов.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.096
Поени од реакции
5.836
Kокелан добил 10 од вкупно 12 дуели со Фелаини.
Ова чисто за илустрација дека не треба да бидеш физички којзнае колку спремен за да можеш да ја играш позицијата ДМФ.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.448
Поени од реакции
10.151
Колку ќе ми е мило ако згрешам околу Кокелин.Само да продолжи да игра вака уште 7 сезони. :)
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.279
Поени од реакции
12.631
Гибс ја нема дефанзивната дисциплина на Начо(не дека и овој е нешто посебно), приметето го кога игра, кога оди во напад колку простор остава зад себе и донци со враќање назад, цело време ги остава на цедило Пер и Кош, арно Кош е брз и агилен како мачка, па го вади од гомната.
Гибс беше еден од главните виновници за поразот од Монако, исто и против Стоук кога изгубивме 3-1, сите центаршутеви од негова страна беа испратени, има и други примери ама не ми текнува сега.
Мора да си го поправи тој дел од играта, ете нека работи со Болд или Диксон и Винтербурн нека му помогнат.
Додека во дуел 1 на 1, нема муабет тука Гибс е подобар од Начо.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
До лани Начо го фалевме дека е добар во офанзивните задачи,а за дефанзивните дека има потенцијал да го наследи Сантош. Сега е многу подобрен дефанзивно поради играњето како штопер во првиот дел од сезоната.
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Изгледате како патетични фанови на Јунајтед, дајте малце оптимизам, реално дечково има потенцијал да биде боље у Арсенал од тоа што беше у Манчестер.
Сигурен сум дека ќе има повеќе прогрес за разлика од Фалкао, ќе го прајме муабетов у мај.
Не е мај, ама еве да те поздравам само :)
Бтв, како изигра Фалкао за резервите?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.010
Многу слабо.

Иначе, Велбек и даље не е бољи од тоа што беше во Манчестер ко што тврдиш.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.606
Поени од реакции
12.390
Ова го зборуваме изминативе 3 сезони....„ Венгер ќе се пензионира на крај, па следниот ќе наследи шампионски тим...“ Не претерувам, 3 години го повторуваме. Па после секоја Венгер наредната е пак тренер, а шампионскиот тим се исклучува од трката уште кај 20то коло. Ама ај да не јадам многу, има уште 10 кола а 9(10/12) бода се мала разлика во Англија, ќе видеме на крај :)
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.016
Поени од реакции
6.670
Да, ама никој не спомна шампионски тим него изграден тим , што реално уште со 2-3 засилувања е комплетен![DOUBLEPOST=1426088668][/DOUBLEPOST]Разликата помеѓу гостинските и домашните навивачи.... Небо и земја.

https://vine.co/v/OE2UeWWBFEg
 
Последно уредено:

Makaveli_Gunner

The_Motherfucker*
Член од
4 февруари 2011
Мислења
647
Поени од реакции
274
Дечки дали ке испадне на крајот ние да ја браниме честа на Англија :)
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Оптимист сум после последните натпревари, но ајде да видиме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom