Фан Клуб: Арсенал

Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Ти стварно мислиш дека Велбек бил планиран?
Паничен трансфер у 5 за 12 затоа што ќе беше запален стадионот ако не купеа никој.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Уште еднаш се покажа дека новинарите, дури и оние најсигурните и проверени немаат никаква врска што се случува со трансферите. До пред неколку саати беше сигурно дека напаѓач нема да дојде а дека голема е веројатноста да се земе еден дефанзивен играч (DM, CB или некој што ќе ги игра двете позиции). На крај испадна сосем спротивното.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Уште еднаш се покажа дека новинарите, дури и оние најсигурните и проверени немаат никаква врска што се случува со трансферите. До пред неколку саати беше сигурно дека напаѓач нема да дојде а дека голема е веројатноста да се земе еден дефанзивен играч (DM, CB или некој што ќе ги игра двете позиции). На крај испадна сосем спротивното.
Се мењаваат брзо ствари на дедлајн ден.
Се сеќавам Орнстајн изјави дека трансферот на Артета во Арсенал пропадна, за после неколку саата да го земеме во 5 за 12.

Многу сум разочаран замена за Артета што не се купи а со месеци не поврзуваа со Рабио и Карваљо. Стварно не знам што мисли Венгер.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Се мењаваат брзо ствари на дедлајн ден.
Се сеќавам Орнстајн изјави дека трансферот на Артета во Арсенал пропадна, за после неколку саата да го земеме во 5 за 12.

Многу сум разочаран замена за Артета што не се купи а со месеци не поврзуваа со Рабио и Карваљо. Стварно не знам што мисли Венгер.
Исто, најкриво ми е за тоа, искрено дури и напаѓач да не земевме, мислам дека немаше толку мака да ми биде, сепак Волкот, Санчез и Ремзи ќе пробаа да го надоместат отуството на Жиру. Но Артета и Фламини, може сме се обиделе со некои играчи но не успеале преговорите.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Исто, најкриво ми е за тоа, искрено дури и напаѓач да не земевме, мислам дека немаше толку мака да ми биде, сепак Волкот, Санчез и Ремзи ќе пробаа да го надоместат отуството на Жиру. Но Артета и Фламини, може сме се обиделе со некои играчи но не успеале преговорите.
Последните информации за Карваљо викаат дека заради 5 милиона пропаднал договорот, барале 30 милиони евра, ние максимум 25 сме нуделе. :tapp:
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Последните информации за Карваљо викаат дека заради 5 милиона пропаднал договорот, барале 30 милиони евра, ние максимум 25 сме нуделе. :tapp:
Типично за Венгер. Многу битни му беа тие пет милиони, важно за Велбек можеше 20 да даде.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Ти стварно мислиш дека Велбек бил планиран?
Паничен трансфер у 5 за 12 затоа што ќе беше запален стадионот ако не купеа никој.

Ти стварно мислиш дека Венгер го боли кур дали навивачите ќе протестираат или не? Ако се замараше ќе земевме некој дефанзивец каде реално бевме помалку покриени отколку во напад. Претпоставувам дека Велбек и претходно бил идентификуван како потенцијално засилување за во нападот, но сигурно станува достапен дури откако Јунајтед наоѓа напаѓач па може да го пушти.

За Карваљо мислам дека агенцијата која поседува права над него правела проблем со цената. Мендес го поседува и него. Нема да ме зачуди да отиде и Карваљо во Јунајтед во блиска иднина.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Порано француска,сега британска гарда.Јасен е планот на Венгер.
Велбек
Санчез-Озил-Волкот
Ремзи
-Вилшер
Гибс
-Пер/Косч.-Чемберс-Џенкинсон
Шчезни
Чембрлејн, Кроли...[DOUBLEPOST=1409613037][/DOUBLEPOST]
Чембрлејн, Кроли...
чак и Акпом
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Сите фрустрации настрана, треба да му дадеме шанса и да го поддржуваме Дени, сега наше дете е.
Може да распали и да стане нов Стариџ, или пак ќе стане нов Франсис Џеферс.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom