Фан Клуб: Арсенал

Член од
22 декември 2013
Мислења
139
Поени од реакции
211
Ја би го играл Акпом пред Саного,физички е понеспремен но е 3 пати подобар техничар.Али утре би го играл Подолски,сепак е меч од големо значење.
Мој тим за утре:
Подолски
Санчез Озил Окс
Фламини Џек
Монреал Кос Мерт Дебуши
Шчежни
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.837
Шчежни
Дебуши Мер Кош Монреал
Фламини Чемберс
Росицки Озил Санчез
Подолски

Ја би вака
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Жигиќ, тој е таа шупелка за која зборувам дека може да го донесеме ако сега ни текне да го менуваме Жиру. :D
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.183
Поени од реакции
14.447
Само наши играчи може да заработат вакви дебилно-идиотски повреди еј.

Цеск имаше идиотска повреда од топка, сеа Жиру...

Ај у курац све, уште Жигиќ фали сеа, Саного е Марадона за него
 
T

Todd Solondz

Гостин
Сите сакаме подобар прв избор за напаѓач од Жиру ама до толку да се радува некој за сериозна повреда на моментално најдобриот напаѓач што го има Арсенал е жално и патетично.А ако мислите дека ова ќе значи доведување на класа напаѓач од 40-50 милиони,се лажете.Само не дај боже Велбек у некој случај да го земеме,веќе имаме црнец што ни кочи акции/
Лајк помалку имаш поради последната реченица,ја би сакал да го купиме Велбек,добра замена би бил ПЛ и ЛШ искуство голем работник е итн итн.Има и недостатоци но ке го среди стариот па и да не ја среди техниката добар скуад плеер би бил по враќањето на Жиру или купувањето на Фалкао.:D
пс Кој е црнецот што ни ги кочи акциите ?
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.183
Поени од реакции
14.447
А вака, можно е Фалкао у Реал, Бензема кај нас? Онака како бомба ако поминеме ЛШ утре? :icon_lol::icon_lol:
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.644
а кој се радува?

Јас само еден видов дека имаше пишано на заебанција, вие како запнавте ќе си помисли некој пола фанови се радуваат на повредата на Жиру.:facepalm:
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.907
Поени од реакции
9.507
Незнам дали може некој на повреда да се радува јас едноставно нејкам да го гледам Жиру прва постава пошо мислам дека со него нема да има резултати какви шо посакувам да имат.
Гледам овде Фалкао доста често се спомвит иако 90% не го ни знаеа пред да ја освојат ЛЕ со Порто и со Атлетико Мадрид кое дрво беше во Порто и какви зицери имат промашвено во тој период ке беше викан дрво неделкано.
Саного му е рано реално али коа од Адебајор па ја немав поголем идиот видено направија играч од Саного ке направат уште поголем али му треба време,искуство сепак дечкото е колку 20тина години мегутоа во овој момент не е ниту за резервна клупа треба работа со него или позајмица во некој клуб.

Тоа дека напагачи немало на пазарот имаше Манџикуич на пример мегутоа незнам шо беше планот дали ке се засилува таму или не по мене таа позиција беше must исто како шо во моменетов е ДМФ а особено централен дефанзивец кој ако не го купат незнам шо планираат со Мигел ли да играат ако некој се повреди(а ова е како добро утро)
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.534
Поени од реакции
5.767
Ај уште 3-4 дена од трансфер роков, па ќе ни ги скрати маките Венгер, на сите. Ова ти е како ПМС кај жените, слично.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.183
Поени од реакции
14.447
David Ornstein @bbcsport_david · 9m
#AFC unlikely to sign striker despite Giroud injury. Not definitive but current plan is existing options rather than buy/loan

#AFC still want CB/DMF (maybe someone who can do both) but likely to be squad player not big name as (esp CB) will be back-up
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Само шо сакав да го постирам, ич не изгледа оптимистички работава за трансфери.

Но, ништо од тоа не мора да е 100% точно, се, буквално се зависи од вечерашната утакмица.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom