Фан Клуб: Арсенал

Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Шамах ке стартува сигурно,Венгер верува доста во него :)

И јас сакам Волкот прв состав :)
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Поради технички проблеми,ме нема често да пишувам :)),а и ќе ме нема уште некое време :)).
За вечер,како и пред секој натпревар,очекувам и се надевам на победа.Се надевам дека ќе успееме да победиме,а со тоа ќе се одлепиме од Челзи малце,а исто така и ќе го одржиме чекорот со МанУ.Сакам вечерва да го видам пак тандемот Цеск-РвП,повеќе од година време немаат играно заедно...:nesum:,да се надеваме дека ќе го видиме вечерва заедно,а Насри и Аршавин ќе бидат на потребното ниво.Одбраната мора да биде на највисоко можно ниво,и се надевам дека Џуру ке добие прилика,заслужува да игра детево.
Посакуван состав за вечер:
Шчежни
Сања-Скилачи-Џуру-Гаел
Сонг-Диаби
Цеск
Насри-РвП-Аршавин
:))
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
439
Поени од реакции
148
Поради технички проблеми,ме нема често да пишувам :)),а и ќе ме нема уште некое време :)).
За вечер,како и пред секој натпревар,очекувам и се надевам на победа.Се надевам дека ќе успееме да победиме,а со тоа ќе се одлепиме од Челзи малце,а исто така и ќе го одржиме чекорот со МанУ.Сакам вечерва да го видам пак тандемот Цеск-РвП,повеќе од година време немаат играно заедно...:nesum:,да се надеваме дека ќе го видиме вечерва заедно,а Насри и Аршавин ќе бидат на потребното ниво.Одбраната мора да биде на највисоко можно ниво,и се надевам дека Џуру ке добие прилика,заслужува да игра детево.
Посакуван состав за вечер:
Шчежни
Сања-Скилачи-Џуру-Гаел
Сонг-Диаби
Цеск
Насри-РвП-Аршавин
:))
И јас мислам дека овој состав ке биде вечерва.. за Џуру се слагам во потполност, детето стварно заслужува прв тим.Аршавин се надевам се одморил па ќе блесне вечерва зошто иако е мрзливо чоече знае да направи разлика на вакви големи натрепвари.

Со Среќа вечер Ганери, одиме на победа!
Поздрав!
 
Член од
21 ноември 2010
Мислења
8
Поени од реакции
0
Еве го и мојот тим кој мислам дека треба да игра вечерва
Шчезни
Сања Ѓуру Скулачи Клиши
Сонг
Фабрегас Насри
Ван Перси Шамак Аршавин
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.471
Поени од реакции
10.200
Поради технички проблеми,ме нема често да пишувам :)),а и ќе ме нема уште некое време :)).
За вечер,како и пред секој натпревар,очекувам и се надевам на победа.Се надевам дека ќе успееме да победиме,а со тоа ќе се одлепиме од Челзи малце,а исто така и ќе го одржиме чекорот со МанУ.Сакам вечерва да го видам пак тандемот Цеск-РвП,повеќе од година време немаат играно заедно...:nesum:,да се надеваме дека ќе го видиме вечерва заедно,а Насри и Аршавин ќе бидат на потребното ниво.Одбраната мора да биде на највисоко можно ниво,и се надевам дека Џуру ке добие прилика,заслужува да игра детево.
Посакуван состав за вечер:
Шчежни
Сања-Скилачи-Џуру-Гаел
Сонг-Диаби
Цеск
Насри-РвП-Аршавин
:))
Потполно се слагам за овој состав да илезе вечер и да ги сокршат на тие сините.
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Ајмо момци одиме вечер на победа....Очекувам добар натпревар....Некако ме влече дека ќе тепаме 2-1....:eek:lee:
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.411
Поени од реакции
2.518
Fabianski
Sagna Squillaci Koscielny Clichy
A. Song
Nasri Fabregas Arshavin
Persie Chamakh

Јас би го типувал овој состав :D

Fabianski, Sagna, Koscielny, Djourou, Clichy, Wilshere, Song, Fabregas, Nasri, Walcott, Van Persie
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.491
Поени од реакции
22.243
Официјален состав за вечерва: Fabianski, Sagna, Koscielny, Djourou, Clichy, Wilshere, Song, Fabregas, Nasri, Walcott, Van Persie
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.471
Поени од реакции
10.200
Официјален состав за вечерва: Fabianski, Sagna, Koscielny, Djourou, Clichy, Wilshere, Song, Fabregas, Nasri, Walcott, Van Persie
Конечно Ван Перси прв состав.Конечно Аршавин седнат на клупа.Ми се допаѓа шо шанса ќе му се даде и на Џуру и исто ми е драго Волчко шо исто така ќе стартува :) Ајде момци одиме на победааааа :)
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.471
Поени од реакции
10.200
Да не слушнам збор....СОООООНГ :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom