Фан Клуб: Арсенал

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.198
Поени од реакции
14.496
Најмногу на Венгер му се лутам само за тоа.

Инаку сега убаво го гледам натпреваров и за вториов ол не би му дал мала кривица на фабијански туку голема. како смее голман да ме се шета така топка и тоа двапати во петтерец.
Беа и другите криви не требаше да им дозволат да дојдат во таа позиција... Кај Фабијански вината е тоа што тргна на таа топка, неможеше да ја фати таму да си седеше на гол линија можеби и немаше да го примиме..

Него мене не ми е јасно како може толку голови да примаме со глава и да не се подобриме во тој дел... На задњиве 3 утакмици од 4 примени гола 3 беа со глава и еден од пенал... баш ме интересира дали може да најде некој статистика колку ги примивме со глава сезонава али изгледа повеќе од 70% се
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.406
Поени од реакции
6.026
Готово,помина натпреварот,враќање нема,да неискористиме шанси не ни е прв пат така да незнам од каде толкава изненаденост,ако можете да приметите со овие повредени овај состав е послаб од тој од пред 2 години кога завршивме 4ти,единствената разлика е што и конкурентите сега киксираат а тогаш не.

Само нешто ме копка околу Росицки,90% натпреварите кои ги изиграл (зборам за тие каде играл барем 60 мин) е во границите на просечноста...Никако да се вклопи во 4-3-3 формацијата,за 4-4-2 е роден човекот да игра крило,но со овај состав не е изводлива таа формација за жал.

Мала замерка кон венгер е што непочна со ниту еден креатор во игра(или барем делумен креатор).
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Скилачи дефинитивно му се качи на врат на противникот за да спаси погодок таму.... едноставно неможеше повеќе да стори ...
Грешката беше што голманот и 2 дефанзивци отидоа на 1 играч кој сам ги прескокна 3ца....
Тоа околу вториот погодок.... другото пак ќе кажам 1 едино... Судијата!
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.406
Поени од реакции
6.026
Прочитав преска неколку постови за Ебуе,со сета почит кон него али сите ебени акции од таа страна беа шанси за гол ,тоа што од виган напаѓачите се волови за плуг е друга работа и не ги искористија.
 
Член од
16 август 2009
Мислења
2.212
Поени од реакции
1.711
Вториот гол беше грешка на Фабиански ама како и да е се уште не е завршено
Беше грешка на Скилачи. Не се маркира играч од надворешната страна, едно од основните фудбалски правила. Што можеше да направи Фабијански? А Денилсон шо е тапа невидена, одамна јас тоа го пишав. Имаше чист пенал на крајот за Арсенал, потоа видов на видео дека и тоа на Виган не било пенал, али судиите мора да посолат некаде понекогаш. И Манчестер вчера беше иста ситуација. Тоа е тоа, и ни е вие ќе се чудиме зошто излегло така, зашто касно ги пуштиле Насри и Волкот, зашто го извадиле Андерсон, а не Гибсон, но резутатите се тие...
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Беа и другите криви не требаше да им дозволат да дојдат во таа позиција... Кај Фабијански вината е тоа што тргна на таа топка, неможеше да ја фати таму да си седеше на гол линија можеби и немаше да го примиме..

Него мене не ми е јасно како може толку голови да примаме со глава и да не се подобриме во тој дел... На задњиве 3 утакмици од 4 примени гола 3 беа со глава и еден од пенал... баш ме интересира дали може да најде некој статистика колку ги примивме со глава сезонава али изгледа повеќе од 70% се
Не се задни 3-4 натпревари, ова го гледам вече 2-3 одини. И незнам дали си примети дека после секој "неуспех" како напоменувам дека примаме голови од прекин не од игра. Дали со глава или не важно од корнер или нафрлена од фаул, а ако не е фаул тогаш сигурно е нафрлена. Ретко гледам да не изместат со некоја акција од игра. Се случува али ретко.

Беше грешка на Скилачи. Не се маркира играч од надворешната страна, едно од основните фудбалски правила. Што можеше да направи Фабијански? А Денилсон шо е тапа невидена, одамна јас тоа го пишав. Имаше чист пенал на крајот за Арсенал, потоа видов на видео дека и тоа на Виган не било пенал, али судиите мора да посолат некаде понекогаш. И Манчестер вчера беше иста ситуација. Тоа е тоа, и ни е вие ќе се чудиме зошто излегло така, зашто касно ги пуштиле Насри и Волкот, зашто го извадиле Андерсон, а не Гибсон, но резутатите се тие...
Епа и ние и вие ќе се чудиме а на крај некој друг ќе искористи (Сити и Тотенхем :nesum:). така оди тоа

--- надополнето ---

Колку само е вистинит текстов......

Wilshere: 6,5 – It is funny how many of the players who are supposed to be “mature” should look at this 18-year old and understand what it means to fight, give it all and not be shy to tackle.
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Wilshere: 6,5 – It is funny how many of the players who are supposed to be “mature” should look at this 18-year old and understand what it means to fight, give it all and not be shy to tackle.
Вилшер ми станува миленик поради неговата агресивност, решителност, храброст, и тоа што нема респект кон противниците. Такви играчи ни требаат во тимот. А не Чамак, кој беше излезен пред голманот и наместо да шутира он се плаши и ја подава топката... Ич, ама ич не е себичен, но тоа не е секогаш добро...
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Вилшер ми станува миленик поради неговата агресивност, решителност, храброст, и тоа што нема респект кон противниците. Такви играчи ни требаат во тимот. А не Чамак, кој беше излезен пред голманот и наместо да шутира он се плаши и ја подава топката... Ич, ама ич не е себичен, но тоа не е секогаш добро...
Шамак е одличен за да влезе од клупа при водство за да чува топка и за да помага во дефанзива, а по можност од прекин или нафрлена да постигне гол. За тоа би бил идеален, али сепак го видов како и он му се пушти на нзогбиа при инцидентот со вилшир и ми се свиѓа ако ништо друго барем се бори. Значи за влагање од клупа при водство е одличен добро се гради, чува топка и можед а помогне во одбрана...
 

манутд

24 is the number
Член од
20 октомври 2008
Мислења
482
Поени од реакции
13
Борбата ова година ќе биде меѓу Манчестер Јунајтед и Арсенал. Челзи може да замрсе нешто ама тешко. Шити нека се задоволат со кв. за Лига на Шампиони, а Ливерпул се разбира, во Чемпионшип.
 
Член од
15 декември 2009
Мислења
383
Поени од реакции
46
Prokockavme ubava i lesna pobeda. Sudijata trebase da dosudi penal, zatoa sto bese raka toa, no mozevme da vodime i 1-4 do taa 86-87 minuta. Avtogolot ne da bese pocetnicka greska, takvo nesto nesmee da si go dozvoli iskusen igrac. Mislam deka Squillaci e utnat transfer uste od letoto i ne dava znaci na trudenje i ne dava sve od sebe, kolku sto moze tolku, poise ne. Udel vo ovooj rezultat imase i Venger, ne deka trebase on da go sviri penalot ili dade gol, nego trebase barem nekoj od igracite da stavi, koi igraa protiv Chelsea, dva dena imaa za odmor.
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
Prokockavme ubava i lesna pobeda. Sudijata trebase da dosudi penal, zatoa sto bese raka toa, no mozevme da vodime i 1-4 do taa 86-87 minuta. Avtogolot ne da bese pocetnicka greska, takvo nesto nesmee da si go dozvoli iskusen igrac. Mislam deka Squillaci e utnat transfer uste od letoto i ne dava znaci na trudenje i ne dava sve od sebe, kolku sto moze tolku, poise ne. Udel vo ovooj rezultat imase i Venger, ne deka trebase on da go sviri penalot ili dade gol, nego trebase barem nekoj od igracite da stavi, koi igraa protiv Chelsea, dva dena imaa za odmor.

за тоа си сосема во право ... скоро цел состав беше изменет со тој против челзи
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
Која му е природна позиција на Вилшир?По што и за малдинска репрезентација ,а и за Болтон лани,се ми се чинит дека играше плеј-мејкер.А сега му е партнер на Сонг во дефанзивен среден ред....:toe:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Која му е природна позиција на Вилшир?По што и за малдинска репрезентација ,а и за Болтон лани,се ми се чинит дека играше плеј-мејкер.А сега му е партнер на Сонг во дефанзивен среден ред....:toe:
Ти како да не го знаеш Венгер. Вилшер и Сонг "се договараат" меѓу себе кој да повлече понапред. Иако се кладам дека наредната сезона или понаредната Вилшер ќе игра многу понапред од оваа сезона. Оваа сезона ја учи и дефанзивната игра што е многу важно.
 
D

D_NazGUL

Гостин
Не би сакал да цитирам никого посебно бидејки сите имаат право на свое мислење. Сепак мое мислење е дека за пропаднатата шанса вчера највиновен е Венгер. Некаде мнооогу порано напишав дека Арсен Венгер се однесува како претриемач и води фирма, а не клуб. За жал веќе ниту фудбалот не го води желбата за успеси и одличната тактика и игра туку едноставно - ПАРИТЕ. Воопшто не би се изненадил кога по некое време би прочитал дека и овој натпревар бил наместен (нормално повеќе би сакал да верувам на ова отколку на тоа дека неможеме да пружиме добра игра).
Не ми се веруваше вчера дека после таков напор и победа над Челзи, откога на цел тим моралот му оде у небеса, на терен се извади еден катастрофален тим кој иако не пружаше никакви закани (и головите беа за никаде али ајде гол си е гол) сепак беше оставен до крај да ја изигра таа патетика. Молим ти се у 80-та минута ги внесува Волкот и Вилшир, заборавив дека се супермен и бетмен и одма ќе ја средат ситуацијата. Незнам кој погоре напомена дека кога се одмараат играчи не се одмара цел тим, несмее кохеренцијата да се изгуби, полека двајца по двајца.
Ваквите мали незгоди и трагични испади на Венгер не чинат скоро секоја година титула.
И еве за да не се најде некој у небрано, официајлно изјавувам дека ВЕНГЕР треба да си оди под итно (ако дедо мраз ми испуни желба и го прати у Манчестер да ги среди тамо нив :vozbud: ).
Имаше еден италијански клуб (името неќам да му го спомнам) кој си фаќаше титули секогаш со сигурна и стабилна игра против пацерите, а со двата најјаки клуба не се замараше многу. Ние сме обратно, со најјаките тимови играме мање више одлично, али со оние кои искачаат од лига или се тука некаде, продаваме и промовираме играчи купени по 5 фунти.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
^ Мислиш влегоја Волкот и Насри влегоја.


БТВ се сложувам дека беа касни измени само не се сложувам дека требаше волкот да влезе, требаше насри и или сонг. да влезат. и криво ми е што фримпонг лошо се повреди па сега мораме да го гледаме денилсон како лета и незнае еден саглам старт да направи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom