Фан Клуб: Арсенал

Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
ЦЦЦЦЦ кој глупости се изначитав значи страшна работа сте. Што ви беше крив сега венгер жити се. Додека водевме 1-2 ок си беше и кога примивме глупи голви (по незнам кој пат) одма венгер е крив. Јас само за едно ќе го окрива што му дава многу шанса на денилсон, за друго не.

А да ве прашам експерти мислите лесно е да се одигра 90мин против челзи и после еден ден скоро два уште еден. Колку измени очекувавте. Што сте запнале за тоа што невлезе волкот. Тука Сонг фалеше а не Волкот. Сепак водевме и пак барате офанзивно.

И само едно ми е криво што секогаш примаме глупави голови, да е од некоја добра акција стварно нема да ми е криво али криво ми е што мора глупи голови секогаш да примаме.

Поздрав до сите ганери......
И јас исто...То чудо нешто... Како може до 83та минута да е добар, а за 7 минути да стани лош ? Не ми е јасно... Нека ми објаснат овие кои пишале на фанклубот Арсенал, кои имаат аватари од Арсенал... Поинаку, за жал, не можам да ги наречам
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Фантастично е за колку кратко време, се менуваат мислењата за Венгер.. После победата на Челзи, имаше апсолутно од секој, честитки за тимот кој го извади.... Да ги барам мислењата ? Ви се молам.. Ако ништо друго, барем бидете МАЖИ и држете се до зборот дека не го сакате Венгер во тимот, и дека после некоја „голема“ победа нема да го величите...

Јас само ќе кажам, една негова изјава, која некако ке ја цитирам во мое име: „Ако е така како викате тогаш сите ние имаме повеќе од 1602 меча искуство, за разлика од Венгер“....

Некој рече дали ке го бранам и шо мислам за ова.. Ниту ја гледав ниту ништо утакмицата... Бев излезен и сега проверив резултат.... Зарем е важно што јас мислам ? Реков, бидете доволно МАЖИ и докрај одете со теоријата дека Венгер не знае.... Само толку...

--- надополнето ---Ако не примевме гол, немаше да те изитира? Нели ?
Епа друже тоа е работата, мое мислење е да ги направеше измените порано може и немаше да примиме гол, туку ќе збрцавме уште еден.....Сепак со 10 играчи ни дадоа гол.....
И 100% ќе дадевме гол да имаше уште барем 5-10 минути игра со новите измени.....
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Епа друже тоа е работата, мое мислење е да ги направеше измените порано може и немаше да примиме гол, туку ќе збрцавме уште еден.....Сепак со 10 играчи ни дадоа гол.....
И 100% ќе дадевме гол да имаше уште барем 5-10 минути игра со новите измени.....
Сами си го дадовме. И то ефективно. Крив е еднио Скилачи, макар што сакаше да ги извлече најдоброто од таа ситуација. Не се маркира играч на таков начин
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.198
Поени од реакции
14.496
И јас исто...То чудо нешто... Како може до 83та минута да е добар, а за 7 минути да стани лош ? Не ми е јасно... Нека ми објаснат овие кои пишале на фанклубот Арсенал, кои имаат аватари од Арсенал... Поинаку, за жал, не можам да ги наречам
Извини ама јас не реков дека бил 83 минути добар... за натпреваров тотално го утна составот... Уште на старт знаев дека ќе имаме проблеми со таков состав, тим кој ги има Денилсон и Дијаби како дефанзивни средњаци... Денилсон е најголемото дрво што постои...

И кога се одмара тимот не се одмара цел тим од еднаш туку се одмараат играчи постепено... можеше да извади 3-4 од тој состав што играше со Челзи а не 8 кои се и те како битни во играта...
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Извини ама јас не реков дека бил 83 минути добар... за натпреваров тотално го утна составот... Уште на старт знаев дека ќе имаме проблеми со таков состав, тим кој ги има Денилсон и Дијаби како дефанзивни средњаци... Денилсон е најголемото дрво што постои...

И кога се одмара тимот не се одмара цел тим од еднаш туку се одмараат играчи постепено... можеше да извади 3-4 од тој состав што играше со Челзи а не 8 кои се и те како битни во играта...
Извини пишуваш и на овој форум ? http://www.arsenal-macedonia.com/forum/index.php?topic=153.60

Оти ако е така, апсолутно контрадикторен си ! Ти, си и таму со истиот ник ? На еден форум, едно, на друг друго...
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.198
Поени од реакции
14.496
Те молам посочи што е контрадикторно?
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.840
Поени од реакции
10.208
ЦЦЦЦЦ кој глупости се изначитав значи страшна работа сте. Што ви беше крив сега венгер жити се. Додека водевме 1-2 ок си беше и кога примивме глупи голви (по незнам кој пат) одма венгер е крив. Јас само за едно ќе го окрива што му дава многу шанса на денилсон, за друго не.

А да ве прашам експерти мислите лесно е да се одигра 90мин против челзи и после еден ден скоро два уште еден. Колку измени очекувавте. Што сте запнале за тоа што невлезе волкот. Тука Сонг фалеше а не Волкот. Сепак водевме и пак барате офанзивно.

И само едно ми е криво што секогаш примаме глупави голови, да е од некоја добра акција стварно нема да ми е криво али криво ми е што мора глупи голови секогаш да примаме.

Поздрав до сите ганери......
НЕ МИ Е КРИВ ВЕНГЕР ЗА СЕГА, КРИВ Е И КРИВ Е И НАЈКРИВ Е ШТО ОПНА 9 МИЛИОНИ???! ЗА КОСЧИЕЛНИ и НЕЗНАМ КОЛКУ ЗА СКИЛАЧИ НАМЕСТО ДА ЗЕМЕ САМО ЕДЕН КОЈ Е 2ПАТИ ПОЈАК И ОД ДВАЈЦАТА - HANGELAND! ЗАВРШЕН ЦИТАТ!
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
НЕ МИ Е КРИВ ВЕНГЕР ЗА СЕГА, КРИВ Е И КРИВ Е И НАЈКРИВ Е ШТО ОПНА 9 МИЛИОНИ???! ЗА КОСЧИЕЛНИ и НЕЗНАМ КОЛКУ ЗА СКИЛАЧИ НАМЕСТО ДА ЗЕМЕ САМО ЕДЕН КОЈ Е 2ПАТИ ПОЈАК И ОД ДВАЈЦАТА - HANGELAND! ЗАВРШЕН ЦИТАТ!
За друг дефанзивец да во право си, али за хангеланд не би се сложил......

Само да ве прашам учествувате ли во трансферите дирекно па што сте запознати како се одвиваа?

И да венгер е крив што се повреди Вермален како не му срам....

И пишувај со мали не сме слепи...
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.198
Поени од реакции
14.496
Добро барем во едно се согласуваме сите... Денилсон под итно да се продаде..
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Добро барем во едно се согласуваме сите... Денилсон под итно да се продаде..
Најмногу на Венгер му се лутам само за тоа.

Инаку сега убаво го гледам натпреваров и за вториов ол не би му дал мала кривица на фабијански туку голема. како смее голман да ме се шета така топка и тоа двапати во петтерец.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.840
Поени од реакции
10.208
За друг дефанзивец да во право си, али за хангеланд не би се сложил......

Само да ве прашам учествувате ли во трансферите дирекно па што сте запознати како се одвиваа?

И да венгер е крив што се повреди Вермален како не му срам....

И пишувај со мали не сме слепи...
ЗАГЛАВЕН МИ Е CAPS LOCK!

НЕКОЈ ГО СПОМНА ВЕРМАЕЛЕН?!
 

Don Rooney

The fire one
Член од
30 април 2010
Мислења
170
Поени од реакции
25
де бе дечки смирете се...мора судиите да јадат гомна малку...и кај нас е така во манчестер и кај вас...немам нисто против вас се е ок ама ајде долга е сезоната пред нас...плус тоа не изгубивте само нерешено беше....:smir:
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
Вториот гол беше грешка на Фабиански ама како и да е се уште не е завршено
 

Kajgana Shop

На врв Bottom