Фан Клуб: Арсенал

Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.043
Поени од реакции
6.711
Еден добар кажете. Единствено може Кивиор и Одегард да се некако со дигната глава. Другите сите срање, сите до еден.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.315
Поени од реакции
12.700
Arsenal bese ocaj, terenot bese ocaj, sudijata ocaj, uber dosadna utakmica so slag na tortata uste da izgubat vo posledna minuta.(y)
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
Од сите лоши вечерва, Раја најлош :) Може вака, или уште ќе бараме изговори дека е лош?
Ама он не е ставен да бране, што е крив што беше излезен и му дадиа гол од 25м?
Он е ставен оти е добар со нога, ама не е ни он крив шо а згреши со нога во 94та минута.
Крив е Сака оти имаше слаб меч.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.075
Поени од реакции
13.020
Според мене и Артета тотално ја утна со измените, кога го примивме голот 3 наши играчи си останаа во напад скроз издишани, воопшто не се мрднаа кога ја изгубивме топката, како да водиме 5:0... Тренер си, ако видиш дека некој се издишал, стај свежи сили нека бркаат топка нека прават пресинг, што поголем пресинг толку поголема шанса има противникот да згрешки и да се направи гол шанса во натпревар каде што преку акција не можеме ни 3 часа да се игра... Стави таму некој од Нкетија, Нелсон, Смит Роу, нека трчаат во 80та минута, особено вакви натпревари каде што Мартинели, Сака, Хаверц не беа никаква закана кон противникот. Али ај ќе разберам и он стекнува искуство за вакви големи натпреварувања како што стекнува и тимот.
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
882
Поени од реакции
2.729
Според мене многу важен сeгмент е судијата и неговите критериуми, што беа во мал рака лоши, толку фаулови немаше ни кога игравме против Барнли и тоа судени во корист на Порто, прв пат гледам на Арсенал да му се досудени толку прекрошци.
И тоа влијае и те како на играта и фокусот на играчите. Арсенал треба да учи, посебно во ЛШ дека не е важно само да играш убав фудбал, треба многу повеќе од тоа.
Се надевам овој натпревар ќе не освести убаво за тоа.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.043
Поени од реакции
6.711
Според мене многу важен сeгмент е судијата и неговите критериуми, што беа во мал рака лоши, толку фаулови немаше ни кога игравме против Барнли и тоа судени во корист на Порто, прв пат гледам на Арсенал да му се досудени толку прекрошци.
И тоа влијае и те како на играта и фокусот на играчите. Арсенал треба да учи, посебно во ЛШ дека не е важно само да играш убав фудбал, треба многу повеќе од тоа.
Се надевам овој натпревар ќе не освести убаво за тоа.
Topkata vo igra bila samo 50 min. Ali Porto toa i go sakaa. Na Emirates ochekuvam da ne im se dozvoluva do tolku ligavenje, ochekuvam porazlichno tempo.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.661
Поени од реакции
12.525
Страшна игра даваат во лигава последниве месец дена
 

Kajgana Shop

На врв Bottom