Фан Клуб: Арсенал

Член од
3 декември 2014
Мислења
339
Поени од реакции
268
Многу пичкарски од повеќето играчи капитенов на чело Сака втор посебно второво мораше да направат една добра контра тие чекаа да заврши натпреварот и Ливерпул сам да се победи.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.448
Поени од реакции
10.151
Не сакам да замислам како ќе е во Манчестер ако не кикснеме дотогаш. Бодот е премија денес.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.016
Поени од реакции
6.670
Убеден сум да не ја напраеше глупоста Џака во прво, ќе беше рутина. Не ми се верува колку на моменти е глупак
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.279
Поени од реакции
12.631
Сити има доста утакмици меѓу викенди, тука ако не кикснат кога ќе играат ПЛ мислам дека се ќе тепаат до крај мамето да им го ебам нафташко.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.820
Поени од реакции
5.926
Немаа сили после 80та минута. Не ми е јасно зошто не го пушти Нелсон во игра. Како и да е, премија резултат ако се земе во предвид какви шанси прокоцкаа Ливерпул.
Закасни Артета со измените. Да го внесеше Тирни порано, заедно со Кивиор, верувам ќе успеевме да се одбраниме.
Одеше на тоа да го зачува резултатот, и на контри да изненади.

Ама Тросард не успеа ниту една висока топка да успее да прими покрај ВВД, тотално неупотреблив беше. Ниту пак можеше време да задржи.
Не уби Ливерпул со пресингот.
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.392
Поени од реакции
2.430
Ќе ги плеснеме Граѓаните на нивни терен и освојуваме. Зарем така не е послатко?
 
Член од
3 декември 2014
Мислења
339
Поени од реакции
268
Ќе ги плеснеме Граѓаните на нивни терен и освојуваме. Зарем така не е послатко?
Ако играат како денеска тешко и до нерешено не па победа.Вакви шанси какви што имаа Ливерпул тешко дека нема да ги искористат од Сити не можи Рамздел да има по 10 одбрани секоја утакмица.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Да ве потсетам дека Сити паднаа на Енфилд сезонава, а Ливерпул беа во најлоша форма тој период.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.016
Поени од реакции
6.670
Да ве потсетам дека Сити паднаа на Енфилд сезонава, а Ливерпул беа во најлоша форма тој период.
Abe okay toa se, ama vchera se osekjav kako da sme izgubile. Ne mozham da mu ja zemam pri dusha kontrata na Martineli oti chovekot se OTEPA od trchanje cela utakmica, tired legs jbg.
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
770
Поени од реакции
455
Мое мислење на Џака најглупиот потегот ја сврте утакмицата. Артета на прес го кажа тоа, само во спакувана форма затоа што не сака да покажува со прст према него, што е и оправдано затоа што тој не знае да разбере критика и одговорност ќе падне у форма ептен!
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
Abe okay toa se, ama vchera se osekjav kako da sme izgubile. Ne mozham da mu ja zemam pri dusha kontrata na Martineli oti chovekot se OTEPA od trchanje cela utakmica, tired legs jbg.
Точно дека за таа контра во 96та 3 на 1 треба најмногу да жалиме, ако веќе сме се одбраниле и Ремсдејл се повампири во повеќе наврати, но не е само таа слчај. Уште неколку контри имавме 2 на 2, и Сака и Мартинели беа оставени сами со голман од странична позиција, позиции од кои се имаат изнагаѓано голови сезоната, они проигруваа кон наш играч кој беше одлично испратен од противнички дефанзивец. Криво ми е што место да зголемиме уште повеќе брзина, да дадеме што повеќе голови дури се во шок, ние земавме да играме за да не примиме гол, а не за да дадеме.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.279
Поени од реакции
12.631
Ајмо Лестер
Автоматски споено мислење:

:place:
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
Парти одма да се извади, ќе не кошта натпреварот, све усра.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom