Фан Клуб: Арсенал

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Ви текнуе на одбраната на Рамсдејл против Тотнем изглеа беше кога реков дека беше испаднат многу напред и ќе го лобуваа за малце, епа вчера истото го направи и Едуард за вториот гол практички го лобуваше.

Не се разбирам баш ама мислам дека да стоеше малце поназад ќе ја одбранеше. :D

Прегледај го приврзокот 310407
И кај првиот и кај вториот гол одбраната потфрли во целост. Во оваа ситуација Ремсдејл излезе со цел да му го скрати аголот. Не можеше да процени дека топката ќе оди високо. Тоа е секунда односно момент, така да според мене не е негова грешка.
 
Член од
27 декември 2020
Мислења
550
Поени од реакции
1.016
Реванш за ланската е ова. Пуни ги, нека плаче принцот.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Денеска многу подобри ама несмеат да се случуваат истите глупости секоја утакмица, кикс на 25-30 метри од гол да продаваат топки

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.029
Поени од реакции
6.690
Рамсдејл да ти испаднал доста паметна аквизиција, ама некои тука ќењаа доста. Не памтам пас/долга топка да има промашено.
 
Член од
27 декември 2020
Мислења
550
Поени од реакции
1.016
Освен Вајт кој што досега ми изгледа како многу многу многу лош, другите летни трансфери и не се така лоши. Тавареш и Локонга се супер за пополнување позиции, па ако се покажат добро и за прв тим, Рамсдејл е досега супер грабеж, Томијасу си има падови ама генерално е одличен.
Вајт би го ишутирал од прв тим уште сега.
Моја замерка за утакмицава е што Мартинели не доби шанса веднаш после третиот гол туку во последна минута.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.029
Поени од реакции
6.690
Не знам што гледаш реало али Вајт и Габриел се покажуваат како одлично партнерство, што може и да расте уште подобро. Таварес денеска беше одличен. Локонга исто беше доста добар иако имаше Џака-like моменти. Томијасу освен минатата утакмица што ја изигра онака под ниво, другото се му е одлично. За Рамсдејл не треба ни да се зборува.
 
Член од
27 декември 2020
Мислења
550
Поени од реакции
1.016
Денес на пример голот падна затоа што Вајт не го поддржа Габри :) Постојано има киксови што коштаат многу. Одма после првиот примен имаше еден налет кога Вајт заспа и Мингс за малку не даде втор гол.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.029
Поени од реакции
6.690
Али без константност ништо не правиме. Се додека има утакмици кај што тимови ко Брајтон и Палас те газат, не правиме ништо. Не играме ништо освен лигата, нема ама баш никаква причина зошто да не играме вака секоја утакмица, со ваков интензитет.


Дали тоа денеска игравме 4-4-2???
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Вајт не е лош последниве неколку утакмици ама неми изгледа на играч-лидер, нешто што се очекува ако некого платиш 50м. На пример Диаз во Сити, сам ја држи цела одбрана, кого и да стават до него го прави да изгледа ниво погоре.
Рамсдејл ако одигра вака цела сезона со задоволство ќе му се извинам, одличен е засега иако голот што го прими од Едуард со Палас беше на негова сметка.
И никој не може да ме убеди дека со поквалитетен тренер со овој тим нема да се бориме за 4-6 место, им треба само самодоверба на младиве и да не играат под рачна секоја втора утакмица.
ЕСР ќе биде играчиште, уште пред 2 сезони знаев, од авион се гледаше среќа па лани залижаниов се фати за него како сламка за спас.

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Член од
27 декември 2020
Мислења
550
Поени од реакции
1.016
Убаво се одмориле денес инаку :) изгледа има кронке платено некоја масажа со хепи ендинг.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.402
Поени од реакции
6.022
Мене Одегард ми изгледа како најлош трансфер од тие што ги направивме летово. Лаказет изигра подобра 10 денеска од колку Оде на предходните. Ма да можеби му треба време па ќе видиме…
 

Kajgana Shop

На врв Bottom