Фан Клуб: Арсенал

Член од
28 декември 2015
Мислења
3.377
Поени од реакции
5.838

Овој Трупз вика Македонија ќе биде најголемо изненадување, ќе правел watchalong на сите 3 меча на Македонија на ЕП :icon_mrgr:

Конечно се отарасивте од качакот? Нешто се споменуваа 15,5 милиони фунти. Нешто паметно и од Мурињо :)
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.377
Поени од реакции
5.838
Има шпекулации дека Арсенал ќе тргне по Џејмс Медисон од Лестер, нешто околу 60 милиони фунти, што мислите за него како играч?
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.377
Поени од реакции
5.838
Сеоски Грилиш.
Помлад е од Грилиш а има две одлични сезони во Лестер, обично е 10-ка колку што паметам, класа подобар е од Одегард за кого Реал барал 52 милиони:facepalm: креативен, ствара шанси, јак удар, слободни дава голови, прекини и сето тоа, не би било лошо за Арсенал ако управата има било какви амбиции.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Има шпекулации дека Арсенал ќе тргне по Џејмс Медисон од Лестер, нешто околу 60 милиони фунти, што мислите за него како играч?
Не верувам дека би заминал од Лестер со оглед дека таму ќе игра ЛЕ. Плус за 60 милиони малку веројатно ми е дека би го пуштиле. Според мене подобра опција е од оние кои се споменуваат. Ќе бараат некој играч за помала сума. Се споменуваат Локонга и Набил Фекир, од играчите на слична позиција како него.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.377
Поени од реакции
5.838
Не верувам дека би заминал од Лестер со оглед дека таму ќе игра ЛЕ. Плус за 60 милиони малку веројатно ми е дека би го пуштиле. Според мене подобра опција е од оние кои се споменуваат. Ќе бараат некој играч за помала сума. Се споменуваат Локонга и Набил Фекир, од играчите на слична позиција како него.
Кој е пак тој Локонга?!
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Кој е пак тој Локонга?!

Некој црнец од Андерлехт.


lokonga.png

 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Не верувам дека би заминал од Лестер со оглед дека таму ќе игра ЛЕ. Плус за 60 милиони малку веројатно ми е дека би го пуштиле. Според мене подобра опција е од оние кои се споменуваат. Ќе бараат некој играч за помала сума. Се споменуваат Локонга и Набил Фекир, од играчите на слична позиција како него.
За пари би играл и во Чемпионшип, а од Лестер повисоки плати си дозволуваме.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
За пари би играл и во Чемпионшип, а од Лестер повисоки плати си дозволуваме.
Се согласувам. Ама зборот ми беше дека тешко ќе успеат да се договарат за сумата на трансферот со Лестер. Не верувам дека лесно ќе се ослободат од него, без да го наплатат добро.
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.820
Поени од реакции
5.926
Ingury prone е Медисон. Не е добра инвестиција.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.401
Поени од реакции
6.021
Ingury prone е Медисон. Не е добра инвестиција.
Не се сложувам дека е склон на повреди.
Трите последни сезони во ПЛ:
18/19 - Squad: 37, Starting eleven: 35, Substituted in: 1
19/20 - Squad: 31, Starting eleven: 29, Substituted in: 2
20/21 - Squad: 31, Starting eleven: 24, Substituted in: 7
Освен последнава сезона во која влезе со повреда од минатата и Роџерс не сакаше премногу да го ризикува на почетокот и го редеше по 15 мин, со една посериозно повреда од 5 натпревари во втор дел од сезоната не го прави склон на повреди.
Колку за споредба Грилиш поради повреда има повеќе натпревари по ред пропуштено минатава сезона (12) или севкупно:
20/21 - Squad: 26, Starting eleven: 24, Substituted in: 2
Со оглед на околностите во која позиција се наоѓаме мислам дека ќе е топ трансфер. За разлика од Грилиш почесто игра на позицијата 10 и ќе е поефтин, споредбено со Одегард знае дадава повеќе голови и голем дел се надвор од 16-ник, а од сезоните 18/9 и 19/20 кога беа страшно дуо со Варди ми дава надеж дека можи истото да го прави со Обамејанг и малце по малце габонецов да си ја враќа старата форма.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.377
Поени од реакции
5.838
Ingury prone е Медисон. Не е добра инвестиција.
Сметај дека зброуваме за Арсенал, Томас нели не беше воопшто инџури прон, немал повреда цела кариера, доаѓа во Арсенал и прв месец две повреди закачува :angel:
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Покрај голманите Метју Рајан и Андре Онана , Арсенал деновиве го поврзуваат и со Ремсдејл. Според мене добар и перспективен голман е, па не би било лошо да го донесат како резервна опција.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.448
Поени од реакции
10.151
Исак кое играчиште е. Такво нешто ни треба, покрај 10ка, б2б и штопер. 4 позиции имаме за полнење, не сум оптимист оти се ќе се закрпи и тоа со квалитетни играчи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom