Фан Клуб: Арсенал

Член од
4 мај 2012
Мислења
593
Поени од реакции
436
Вечерва мислам дека не смее да се обележи ниеден играч за лош перформанс. Комплетно вината е кај Артета. Ако го донесовме Парти за ваква тактика...боље да не фрлавме пари.
Страшен минус после ова денес доби кај мене Артета. Страшен минус!!
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
10.735
Поени од реакции
8.359
Пак да не има некој задоволен?

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.647
Поени од реакции
4.489
Вечерва мислам дека не смее да се обележи ниеден играч за лош перформанс. Комплетно вината е кај Артета. Ако го донесовме Парти за ваква тактика...боље да не фрлавме пари.
Страшен минус после ова денес доби кај мене Артета. Страшен минус!!
Ај вака, Себаљос изигра најпичкарски, го немаше никаде да земе одговорност, Белерин не знае кај тера, Лаказет не може вол да убоде, Обамејанг веќе доста утакмици го нема никаде, Мустафи е за греота. Артета ако не си го промени малце пристапот и да почне подиректен фудбал да игра, ќе ја наебе. Габриел-Луиз ни беа креатори на секоја акција, уназад додавања, никаква директност, никаква опасност за шанса. Формацијата беше супер, 4-3-3, ама тотално погрешно поставена. Колку што е крив Артета, толку се и играчите.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.244
Поени од реакции
29.545
Знаев дека глушецот ќе даде гол кога влезе, толку беше предвидливо.

Роџерс го растури Артета, намерно даден посед, никаква креативност, Лака веќе во 30 минута се знаеше дека ќе биде очај, Обамејнаг и покрај што е паднат во форма зошто 70 минути играше десно само Артета знае.

Огромна вина на Артета, не врати поразот многу назад и ментално и резултатски, ваљда на позициите каде што ќе се мотаме цела сезона 6-9 место.
Автоматски споено мислење:

И најмногу ме нервира што по овој пораз и по секој ваков резултат еден куп тролови, тролови не фанови на клубот, по сите социјални мрежи ќе серат #freeozil
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.243
Поени од реакции
5.891
Pa i so pravo ke serat, losh menadzment, isplati mu go dogovorot i brkaj rabota. Samo neznam so sto zasluzi i Sokratis da e vo isti gomna ko Ozil koa defanzivno mozebi ni e vtor stoper po kvalitet.
 
Член од
4 мај 2012
Мислења
593
Поени од реакции
436
Ај вака, Себаљос изигра најпичкарски, го нем Формацијата беше супер, 4-3-3, ама тотално погрешно поставена. Колку што е крив Артета, толку се и играчите.
Во кој момент виде 4-3-3 поставеност? Ваљда не по природната позиција на играчите.

Кога почнувавме напад од голман или централни дефанзивци ја гледав некаква 4-1-5 формација. Каде Џака и Себаљос беа бекови, толку беа блиску до аут линија што ушта малце ќе излезеа од терен. Парти сам во средина на пола терен и останатите 5 души на офсајд линија практично.
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
655
Поени од реакции
1.566
Ај нека каже некој при голот на Лестер каде беше Мустафи? Дали знае човекот што позиција игра..

Тотално разочарувачки тамн се понадевав дека играме дома, ќе напаѓаме, ќе играме наша игра, ќе освоиме бодови и ќе имаме добар почеток на сезона..

Иаку ги разбивме прво полувреме, нема шанси, игравме, диктиравме и имавме по некоја шанса.. но, во второ Роџерс погоди со измените, додека ние се вративме на старите навики, плус Мустафи..

Ауба на крило е трошење на време, Пепе е најголемиот криминал у историјата на фудбалот, разбирам да треба време за адаптација, али он е очај во секој поглед.

Лака е феноменален играч, али денеска без две добри крила(ние имаме само едно, Сака) и креативец(Себаљос кој денеска беше очај) немаше што да бара како и претходно, затоа и така лесно не читат и сме катастрофа у напад, у организација, у креирање шанси и шутеви.

Артета има многу работа пред себе, има тим кој е далеку од комплетен, можеби со Вилијан ќе беше друго, но лимитирани сме премногу, многу бодови ќе губиме од грешки на одредени играчи ко што е Мустафи.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.245
Поени од реакции
5.817
Пак потенцирате имиња. Имаш страшно напаѓачко оружје, а најмногу пасови прават штоперите. Многу кукавички пристапи Артета, што сосема заслужено го загуби мечот. Не е ни Лака, ни Оба крив. Не добија ниту една употреблива топка. И Меси и Роналдо да играа напред, ист исход ќе имаше.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
606
Поени од реакции
325
Пак потенцирате имиња. Имаш страшно напаѓачко оружје, а најмногу пасови прават штоперите. Многу кукавички пристапи Артета, што сосема заслужено го загуби мечот. Не е ни Лака, ни Оба крив. Не добија ниту една употреблива топка. И Меси и Роналдо да играа напред, ист исход ќе имаше.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Ради муабетот во право си, зборам за ситуацијата и за тоа дека е очај до толку да и Меси и Роналдо играа немаше да дат гол :) АЛи ако сме буквалисти јас мислам дека грешиш затоа што Меси и Роналдо сигурно ќе дадеа гол, едноставно они мора дадат не дека Арсенал - Лестер ;) Да се нашалиме малце на сета мака ....
 
На врв Bottom