Фан Клуб: Арсенал

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.304
Поени од реакции
2.180
Од мене има овој 300 јајца од препелица, да 'пркне' малку.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.316
Поени од реакции
5.819
Смит роу доста склон на повреди :unsure:
Тирни се враќа на тренинг оваа недела, се надевам дека ќе биде спремен за Ливерпул.

 
Последно уредено:
Член од
5 март 2018
Мислења
8.084
Поени од реакции
7.188
Дечки со каков состав ќе излегува Артета вечер ? Му значи овој мики маус купот или ќе батали и ќе ротира ?
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.242
Поени од реакции
5.890
Дечки со каков состав ќе излегува Артета вечер ? Му значи овој мики маус купот или ќе батали и ќе ротира ?
Na pres kaza deka mu znacit ama so liverpool igrame vikendov i najverojatno so kombiniran tim ke izlezime
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
1.739
Поени од реакции
2.601
Имаме новалија во тимот, замена за голман обезбедивме, Алекс Ранерсон е нов GunnerКој е овој бе? Го знаат од дома дека се бави со фудбал? :D
Најчудна управа има Арсенал, го продаде Мартинез и доведува некаков хитлерјугенд лик кој има гледано ПЛ на ТВ веројатно. Што е овој подобар од тој Мејси на клупа или како беше?
Се надевам дека денот нема да се познава по утрото, Лено имаше блам утакмица со Вест Хем, еднаш ја испушти од раце на 7-8м од гол, спаси некој од штоперите мислам.

Со Мартинез одбраната делуваше посигурно, влеваше доверба, секој прекин или ја лепеше за ракавици или поретко, бокс надвор од 16. Може е претерано да се каже, но Вила направи одличен чекор кон обезбедување опстанок, веќе им донесе Мартинез 2 бода на дебито.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.316
Поени од реакции
5.819
Позајмица за 2м евра и опција без задолжителен откуп на Тореира во Атлетико, се чине како лош договор или пак да почекаме поверодостојни информации, може ова е гест на добра волја да преговарат Атлети со нас за договор на рати за Парти ? :unsure:
Уште 10дена, еден од Парти или Ауар мора да биде потпишан до крај.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.233
Поени од реакции
29.504
Ако не добиеме надокнада или поволности за Парти, тогаш сме ептен оштетена страна, ама да видиме точно дали така ќе испадне.

Се поверјатно е дека нема двајцата, тука само еден од нив ќе го земеме, ако воопшто и тоа го направиме.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.316
Поени од реакции
5.819
Автоматски споено мислење:

Според овој сме понудиле 40м + Гвендузи за Томас Парти, Тореира 2м евра позајмица, друго нишо не разбрав, гугл преведувач ептен блесав превод дава. @cholismo ај разјасни, чинам знаеш нешо шпански ?
 
Последно уредено:

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
3.987
Поени од реакции
10.920
Автоматски споено мислење:

Според овој сме понудиле 40м + Гвендузи за Томас Парти, Тореира 2м евра позајмица, друго нишо не разбрав, гугл преведувач ептен блесав превод дава. @cholismo ај разјасни, чинам знаеш нешо шпански ?
Тореира го одбил Атлетико пошто сакал Италија.
Арсенал понудиле 40 и Гендузи и Атл.Мад рекле не
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.233
Поени од реакции
29.504
Нели Артета ќе му дадеше нова шанса на Гендузи?

Ако за овој куп ни на клупа ги нема Озил и Гендузи, тоа кажува се што треба да се знае за нив оваа сезона, ќе чекаме јуни КОНЕЧНО да се отерасиме од паразитот Озил а Гендузи ќе го нудиме низ цела европа барем на позајмица да го земе некој.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.316
Поени од реакции
5.819
Тореира го одбил Атлетико пошто сакал Италија.
Арсенал понудиле 40 и Гендузи и Атл.Мад рекле не
Од пишаново разбрав дека Тореира сака само во Атлетико, ги одбил Евертон, рома и виола, договорено било за 2м и се чека Атлети да го продадат Херера.
 
На врв Bottom