Фан Клуб: Арсенал

Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
Зимај бодовите и бегај, не ги заслужиме.
Сезоната ни зависи од тоа што ќе направеме на пазарот. Очајно ни фале креативец.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Лоша игра, јеби га се извадивме на крај, фалат играчи во тимот, се знае тоа, ќе биде, бар Артета си кажува дека не бевме добри денеска и дека треба да се поправиме. Еден друг шпанец ќе речеше дека денес се било по планот и дека сме ја играле нашата игра.
 
Последно уредено:
Член од
4 мај 2012
Мислења
671
Поени од реакции
522
Имам доверба во Артета...некако ја има интелигенцијата за тренер...
Единствено ми смета што многу сугерира од линијата. Го гледав натпреварот на стрим без вештачката публика во позадина и се слушаа сите реакции на играчите и тренерите. Негова задача е да ја создаде хемијата и тактиката на тренинг, а не да сугерира како да се одвива било која акција за време на натпреварот. Треба да остави на креативноста на играчите за време на натпреварот. Венгер па еве и Фергусон не дремееа премногу покрај аут линија и да креираат акции...
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Zadachata na menagerot e bash taa, push up to the limits. Ako ne gi teram jas kelnerite da berat prazno, nema obrt. Taka da, dobra taktika mu e taa, od Pep. I verojatno vroduva so plod. :)
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
Жиру PTSD од Лаказет...
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
350000 iljadi nedelna za so rezervite da trenira. Ne veruvam deka kje si odi ovaa sezona, pa na leto kje fati patot nakaj arapskite drzavi.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Жиру PTSD од Лаказет...
Автоматски споено мислење:

Не е крив само Лаказет. Силен беше пасот на Вилиам, а плус добро го чуваа.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
На неколку страни ми излегуваат статии дека го договориле Ауар и дека сме биле многу блиску до трампа Тореире + кеш за Томас. Не ми се верува да успеат двајцата да ги донесат, ама ако им успее..
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
Има веродостојни информации од повеќе спортски новинари за Тореира во Атлетико, али не прочитав ништо конкретно за Томас :unsure:
 
Последно уредено:

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.402
Поени од реакции
6.022
Probvele Atleti da go zemat Toreira na pozajmica so pravo na otkup ama sme ja odbile prvata ponuda...
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.031
Поени од реакции
6.696
Абе какви морони се овие од Атлетико. Арсенал го сакаат Парти, Парти сака во Арсенал. Атлетико го сакаат Тореира, Тореира сака во Атлетико и царевиве не се заинтересирани за Тореира + кеш за Парти.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Абе какви морони се овие од Атлетико. Арсенал го сакаат Парти, Парти сака во Арсенал. Атлетико го сакаат Тореира, Тореира сака во Атлетико и царевиве не се заинтересирани за Тореира + кеш за Парти.
И пази, Тореира го бараат најмалку 3 клуба, а се дискутира за позајмица...
Извади му сума 30м, додади 20м за Парти, се прави зделката. Е сега колку пари ќе се има за Аурар, зависи дали уште некој друг ќе се продаде.
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
770
Поени од реакции
455
Баш ме напиња моментот што ние се тегавиме за секој трансфер, мене ми се чини дека има некаде некоја маркетингшка фора во однос на Арсенал и трансферите и целиот хајп, ко да зима некој пари за да ги влечат трансферите толку за да има толку публика што прати :) па јбт Челзи потроши пола милијарда за 3 дена :) цела Европа ја купија, Вернер, Хаверц, Зиеш, Силва па сега читам и уште нешто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom