Фан Клуб: Арсенал

Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
No negotiations! Si kaza Arteta, ke igra toj sto zasluzuva, izgleda ne zasluzuva :)
non negotiable, има мала разлика, грамар наци :D
Кој заслужува тој ќе игра, така стои замислата на Артета.
Се надевам конкуренцијата од Вилиан ќе извади макдимум од Пепе.

3-4-3 Сака винг бек?
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
770
Поени од реакции
455
Дали јас имам таков впечаток или Себаљос има потег више во секој напад. Некако мислам дека мора побрзо да се ослободува од топка и да биде повеќе насочен кон напред, он некако се према назад и на сигурни пасови. Ипак мислам дека има повеќе креатива во него. Слабо за сега.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Дали јас имам таков впечаток или Себаљос има потег више во секој напад. Некако мислам дека мора побрзо да се ослободува од топка и да биде повеќе насочен кон напред, он некако се према назад и на сигурни пасови. Ипак мислам дека има повеќе креатива во него. Слабо за сега.
Себаљос секогаш имал потег плус, пимплач, спор, незнае да одигра на прва, тотално просечен играч што не ни требаше кажав уште пролетоска
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
770
Поени од реакции
455
Човече овој Колашинац незнае кај тера
Лееј ќути, не е веројатно колку паднал... тапа... ама и Холдинг се губи, го проаѓаат као сталка да е... цела одбрана е крш уствари сеа, овој новиов направи 2,3 добри фаулови, другово просек.
Автоматски споено мислење:

Себаљос секогаш имал потег плус, пимплач, спор, незнае да одигра на прва, тотално просечен играч што не ни требаше кажав уште пролетоска
Па не дека мислам дека не ни треба, што знам мене ми е добар играч и мислам дека има потенцијал. Али деф Артета треба да му врзе шамар, два. Многу ја тапи
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
770
Поени од реакции
455
и двата гола беа на Сака, иницијалниот пас за акцијата беше феноменален и на првиот и на вториот гол.
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
770
Поени од реакции
455
Како и да е, победа си е победа. Нека се множат. На крај на денот титули се зимаат и со лоша игра али добар резултат на крај :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom