Фан Клуб: Арсенал

Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.542
Поени од реакции
4.330
Што знам, им напраивме варка на сити со поразов од Брентфорд, ќе се опуштат, нема поеќе од 4 да ни дадат. Тоа е победа.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.200
Поени од реакции
5.851
E ova ako se slucit ke ja zaebime i pozajmicata na Kalstrom
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
8.857
Поени од реакции
13.473
Хајлајтсов од Брентфорд, Луиз и Холдинг незнаат кај тераат.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
3.312
Поени од реакции
8.051
Што се случува со Обамејанг? Ја спукале со Артета/управата? И дали тоа би влијаело врз неговото стартно место во тимот против Сити, а и до крајот на оваа сезона?
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.542
Поени од реакции
4.330
Кај ги наоѓаат инфава фановиве на други тимови, ние што не можеме?
Се што има кажано наводно Обамејанг е дека на Арсенал е да го убеди да остане во тимот, нигде немам прочитано за спукување или за нешто повеќе. А за негово стартно место, хахаха, па Обамејанг со една нога да е, нема кој да игра место него. Кај нас Ремзи и Санчез играа кога се знаеше дека сакаат да си одат, не па Обамејанг. Тоа казнување за неиграње се прави на Џака,Мустафи,Луиз и таквата екипа, што и плус би било ако не играат.
Иначе да, ќе игра сигурно, ако прашуваш за на фантази дали да го ставиш за double week-от :D
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
3.312
Поени од реакции
8.051
Кај ги наоѓаат инфава фановиве на други тимови, ние што не можеме?
Се што има кажано наводно Обамејанг е дека на Арсенал е да го убеди да остане во тимот, нигде немам прочитано за спукување или за нешто повеќе. А за негово стартно место, хахаха, па Обамејанг со една нога да е, нема кој да игра место него. Кај нас Ремзи и Санчез играа кога се знаеше дека сакаат да си одат, не па Обамејанг. Тоа казнување за неиграње се прави на Џака,Мустафи,Луиз и таквата екипа, што и плус би било ако не играат.
Иначе да, ќе игра сигурно, ако прашуваш за на фантази дали да го ставиш за double week-от :D
Тонот на Обамејанг во изјавата за договорот не ми изгледа баш пријателски. :)

Иначе, секако, за тоа прашувам. Ајде Артета ќе го стави во тим, нормално, туку да не се накурчи нешто тој, па да не игра како што треба, да изводи бесни глисти, тој фазон.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
10.458
Поени од реакции
8.061
Обамејанг ќе потпише нов догпвпр само ако влезиме во ЛШ, толку е просто

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.542
Поени од реакции
4.330
Тонот на Обамејанг во изјавата за договорот не ми изгледа баш пријателски. :)

Иначе, секако, за тоа прашувам. Ајде Артета ќе го стави во тим, нормално, туку да не се накурчи нешто тој, па да не игра како што треба, да изводи бесни глисти, тој фазон.
Не ми се верува, не ми изгледа за циганче ко Санчез, башка верувам дека го сака клубот и дека би дал се додека е тука.
И јас го ставив ако ти менува нешто. Ама и тројца од сити ставив ако и тоа ти менува нешто :D :D
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.140
Поени од реакции
5.499
Обамејанг ќе потпише нов догпвпр само ако влезиме во ЛШ, толку е просто

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Чисто сумњам и да фатиме ЛШ, ако нејќе да потпише барем да извадеме некој денар, знам дека ќе не кошта многу пари ама Кавани е краткотрајна опција, за 2/3години, или нека земат перспективен млад играч со потенцијал, доста имиња се вртат, пример Edouard(celtic), Johnatan David(gent), Inaki Williams(Bilbao)
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.542
Поени од реакции
4.330
Чисто сумњам и да фатиме ЛШ, ако нејќе да потпише барем да извадеме некој денар, знам дека ќе не кошта многу пари ама Кавани е краткотрајна опција, за 2/3години, или нека земат перспективен млад играч со потенцијал, доста имиња се вртат, пример Edouard(celtic), Johnatan David(gent), Inaki Williams(Bilbao)
Абе за Кутињо повраќаш, ти се гади од помислата, а Кавани го сакаш. :D
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.140
Поени од реакции
5.499
Кавани е класа шпиц играч, не е некој лингур, бонус е тоа што нема да му дадеме пари на вампирот Џорбачиан.
Зашо сакате играч како Кутињо, ќе не одере вампирот, ако еден пензионер како Луиз клубот го коштал 25м, нејкам ни да знам за играчиштето кој никој подобар клуб го нејќе...

Ако има Арсенал такви пари на располагање, нека активират клаузулата за Томас Парти, очајно ни фале таков играч...

На крај краишта не е Кронке крив што достапните финансиски ресурси не се користат правилно, ако продужеме вака да фрламе, не знам кај ќе ни е крајот.
Нејќам ни да зборам за маестралниот потег со Седрик Соареш.....5м фунти у канта, на здравје.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.542
Поени од реакции
4.330
Кавани е класа шпиц играч, не е некој лингур, бонус е тоа што нема да му дадеме пари на вампирот Џорбачиан.
Зашо сакате играч како Кутињо, ќе не одере вампирот, ако еден пензионер како Луиз клубот го коштал 25м, нејкам ни да знам за играчиштето кој никој подобар клуб го нејќе...

Ако има Арсенал такви пари на располагање, нека активират клаузулата за Томас Парти, очајно ни фале таков играч...

На крај краишта не е Кронке крив што достапните финансиски ресурси не се користат правилно, ако продужеме вака да фрламе, не знам кај ќе ни е крајот.
Нејќам ни да зборам за маестралниот потег со Седрик Соареш.....5м фунти у канта, на здравје.
Да не се правиме сеа ептен и ние намќори, сите кудевме за Седрик, ама не се Арсенал криви што чоекот не доби шанса, светов е превртен наопаку. Ама сега ќе го видиме, ако добие шанса ќе знаеме дали се фрлени за џабе.

Кавани зима 10 милиона годишно, што е повеќе од годишната на Луиз за 4 милиона. А е 33 години и не бил во форма последните 3 години. Тука барем биди константен. И многу ми е гајле на кој агент даваме пари ако играчот е добар и придонесува.

Томас Парти е секако примарна цел, сите го знаат тоа, Орнстин,Скај Спортс, сите го имаа тоа кажано.

И доста со Кронке веќе не бил крив, дај ве молам. Ако мислите дека Кронке не е крив треба да си отворите очите.
Кои црни достапни ресурси...
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.140
Поени од реакции
5.499
Ќе си оди сеа Соареш, плус уште е повреден, едино па ако му дадат договор, нема да ме зачуди.....

Реков дека ќе кошта Кавани, ланската сезона газеше дечкото, сеа не е прва постава заради Икарди, сметај дека со лингур како Нејмар играше, кој редовно го третира како да не постои на терен...

Ќе ги земам Ливерпул како пример, потрошени 450м (6/сезони-600м), додека Арсенал има потрошено 530м последните 5сезони, не ми стои дека не сме трошиле пари, напротив, повеќе нејќам да споредувам, небо и земја разлика ....

Кронке е крив оти не се замара, препуштени сами на себе, со мутна фаца како Раул, типот кој сакаше да му даде на Емери нов договор иако он се усра на два фронта у пол позиција, маањето на Свен кој не се слагаше со неговиот пристап, никој во клубот не сноси одговорност, без разлика на катастрофалниот исход и тонење на дното постепено ама сигурно.

 
Последно уредено:
Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.089
Поени од реакции
28.866
Коментарите на Оба се класика за играч што е на излезна врата од клубот, штета, нема лесно да се замени играч кој дава 30+ голови. И не знам зошто би заминал, најискрено, во кој клуб би одел освен Реал и Барса, ниеден друг клуб нема потреба за таков тип напаѓач моментално.

Уште ми е чудно дека за два дена пак ќе го гледам клубот како игра, некако релаксирачки ми беше оваа пауза без да мора бар за тоа да се нервирам, ајде Сити не играат за ништо, ваљда Пеп му должи некоја усуга на Аретета, бар бод да извадиме.
 
На врв Bottom