Фан Клуб: Арсенал

Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
Не гледам излез од срањево, барем тронка надеж да ни пуштат...
Добар беше онај муабет дека секој ќе биде подобар тренер од Венгер за арсенал, секако и оној дека ќе се сменеше работата на газдите ако испаднеме од топ4 на времето...
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.029
Поени од реакции
6.691
Луиз е најлошиот трансфер евер, на рамниште со Скилачи и Силвестре.
сигурно има и некоја клауза да игра прв тим цело време.
Сократис би го ставил во баграва.
Автоматски споено мислење:

Барем искрен е Љумберг, кажува како си е.
 
Последно уредено:
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Сократис би го ставил во баграва.
Автоматски споено мислење:

Барем искрен е Љумберг, кажува како си е.
Сократис пробува да покрива играчи што треба претходно да се покривани од Луиз. Затоа и цел се разбркува, не знае кој попрво да фати. Но општо целава одбрана има под-просечна интелигенција, затоа и не функционира.

За мене излез е да се ангажира Покетино, за да си освои ЛЕ за негов прв трофеј, а и наш европски + ЛШ наредна :D
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.029
Поени од реакции
6.691
За мене излез е да се ангажира Покетино, за да си освои ЛЕ за негов прв трофеј, а и наш европски + ЛШ наредна :D
Да не се залажуваме дека Покетино воопшто е и на мапата за следен тренер. Марселињо или Хоџсон (ако сака од Палас да си отиде)
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Дека не гледав, која е таа толку голема утка на Вилок, по која Оба лошо реагирал? Само една шанса со глава видов по асистенција од десно на Оба, ама не беше до толку голема утка, за таа се збори или друга шанса некоја имало од Вилок?
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.100
Поени од реакции
5.839
Дека не гледав, која е таа толку голема утка на Вилок, по која Оба лошо реагирал? Само една шанса со глава видов по асистенција од десно на Оба, ама не беше до толку голема утка, за таа се збори или друга шанса некоја имало од Вилок?
Подавање беше, тој му ја пушти во празно а тој ја сакаше на страна

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
770
Поени од реакции
455
Дека не гледав, која е таа толку голема утка на Вилок, по која Оба лошо реагирал? Само една шанса со глава видов по асистенција од десно на Оба, ама не беше до толку голема утка, за таа се збори или друга шанса некоја имало од Вилок?
Станува збор за нешто друго, пас на страна требаше да даде до Ауба, а овој не даде па се наљути капитенот :)
Него за утката, ако тоа не е голема утка не знам што е, на петерец, топка наместена профи као на тацна, никој околу него сам ко дух, овој ја акна директ во голманот.... не одбрани голманот него овој му ја подаде...таму напаѓач или офанзивен среден играч што знае што прави си дава гол ко од шала.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Мене ми е необјасниво што се случува, стварно не можам да разберам.
Тимот е горе-долу истиот од лани, лани до април-мај не бевме толку лоши, па за 1 бод не фанавме топ4, имавме некои стварно добри утакмици, сигурно Ивоби и Микитарјан не правеле толку разлика во тимот.

Еден битен играч кој го немаме, а го немавме баш тој период на крај на сезона е Ремзи, ама дека Ремзи беше толку клучен цел тим да се распадне како што се распаѓа не ми е објасниво.

Најлогично ми е дека сепак Љунберг беше дел од тимот на Емери, негов асистент и многу од методите и од лошите методи ги наследил, така да ако нешто може да се спаси оваа сезона или наредната е само со сосем нов тренер со негови соработници.

Колку и некои фанови да имаат резерви, во моментот треба да сме кретени да одбиеме тренер како Алегри, кој сигурно би донел каква таква стабилност па и со овие очајници во одбрана би требало барем да можеме да победуваме тимов како Брајтон и Норич.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.029
Поени од реакции
6.691
Мене ми е необјасниво што се случува, стварно не можам да разберам.
Тимот е горе-долу истиот од лани, лани до април-мај не бевме толку лоши, па за 1 бод не фанавме топ4, имавме некои стварно добри утакмици, сигурно Ивоби и Микитарјан не правеле толку разлика во тимот.

Еден битен играч кој го немаме, а го немавме баш тој период на крај на сезона е Ремзи, ама дека Ремзи беше толку клучен цел тим да се распадне како што се распаѓа не ми е објасниво.

Најлогично ми е дека сепак Љунберг беше дел од тимот на Емери, негов асистент и многу од методите и од лошите методи ги наследил, така да ако нешто може да се спаси оваа сезона или наредната е само со сосем нов тренер со негови соработници.

Колку и некои фанови да имаат резерви, во моментот треба да сме кретени да одбиеме тренер како Алегри, кој сигурно би донел каква таква стабилност па и со овие очајници во одбрана би требало барем да можеме да победуваме тимов како Брајтон и Норич.
Не се толку криви тренерите колку што играчиве немаат карактер и се лигуши, а тоа најубаво се сфати од вчерашната утакмица. Да сакаат да се борат и играат за тимот ќе ги добиевме и Норвич и Брајтон, безразлика на тактика на тренер. За никој веќе немам симпатии, сите ако си заминат нема око да ми трепне, а може и треба целосен ремонт за да се искорени пи*карскиов менталитет.
Автоматски споено мислење:

Кажав и вчера, Љубмерг е брутално искрен на пресовите, тоа и ми се допаѓа кај него и првпат да видам таква искреност од тренер на Арсенал. Човекот нема уште тренерски кадар, факинг Мертесакер му е помошник.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Станува збор за нешто друго, пас на страна требаше да даде до Ауба, а овој не даде па се наљути капитенот :)
Него за утката, ако тоа не е голема утка не знам што е, на петерец, топка наместена профи као на тацна, никој околу него сам ко дух, овој ја акна директ во голманот.... не одбрани голманот него овој му ја подаде...таму напаѓач или офанзивен среден играч што знае што прави си дава гол ко од шала.
Абе требаше тоа да е гол, ама споредбено со се што има Обамејанг утнато, пример лани утна 5-6 пати празен гол од метро ипол пред гол, или промашуваше топка или утнуваше цел гол, и Лаказет има 2-3 вакви сериозни утки од метро или два пред гол, споредбено со тие не е голема утка, во таа смисла мислев.

Небитно ова, него мислам генерално и Обамејанг е многу незадоволен во клубот и дека ќе сака да си замине, никаков концепт немаме ниту план како иднината би била подобра, ако игра крило е непродуктивен, ако игра напад број на креирани шанси на натпревар е 0, така да ако се потрефи некој отпадок топ ако не пак ќе биде непродуктивен и тоа е тоа. Не е причина тоа што не му погодиле пасот, тоа било само шлагот на тортата, од натпревар во натпревар се гледа незадоволство и разочараност и кај Оба и кај Лака. Многу веројатно е и двајцата да сакаат да си заминат сега зимоска или на лето. И да, не ја оправдувам реакцијата, ако за Вилок вака се реагира кој досега направил 10 грешки, Џака Мустафот и Сократот треба заушки да јадат од цел Емирати. Веројатно само Бељерин би бил присебен во вакви ситуации, ама и тој е склон на повреди.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom