Фан Клуб: Арсенал

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.614
Поени од реакции
12.414
Пепе сепак не бил бела мечка. Мрш на клупа мрзо
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ужас игра, ниедна чиста шанса креирана, но без примен гол, три бода, трето место, јас сум задоволен, белки по паузата со Белерин и Тиерни ќе биде боље, а да, и Џака да се повреди, оти само така ќе се отерасиме од него барем на кратко.
 
Член од
4 мај 2012
Мислења
671
Поени од реакции
522
Победа на мускули. Од голот до 70та минута....мислам дека немавме шут. Една со А.Вила едвај со пресврт и оваа сега...веќе ни на Емирати не играме ништо. Загрижувачки! Да се молиме Тотенхем и Јунајтед да останат мизерија како што се и да се дочепаме до 4то место некако на крај.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.402
Поени од реакции
6.022
Ужас игра, ниедна чиста шанса креирана, но без примен гол, три бода, трето место, јас сум задоволен, белки по паузата со Белерин и Тиерни ќе биде боље, а да, и Џака да се повреди, оти само така ќе се отерасиме од него барем на кратко.
Менталниот сетап не им чинит, цело второ играа ко да е решен натпреварот, не заинтересирано, лежерно буквално на ништо не личевме, Гуендузи ќе повлечеше напред, само 1 или 2ца ќе го испратеа а другиве во смисла шо барам напред кога ќе треба пак да се враќам... само не ми е јасно зошто имат толку разлика во нашава игра кога играме куп и ПЛ ...
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
Менталниот сетап не им чинит, цело второ играа ко да е решен натпреварот, не заинтересирано, лежерно буквално на ништо не личевме, Гуендузи ќе повлечеше напред, само 1 или 2ца ќе го испратеа а другиве во смисла шо барам напред кога ќе треба пак да се враќам... само не ми е јасно зошто имат толку разлика во нашава игра кога играме куп и ПЛ ...
Ова е до тренерскиот пристап, повлечеме се второ .....
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.029
Поени од реакции
6.691
Сега ја гледам утакмицава и ако играме ко што игравме до 25 минута немаме мака.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
Баш сакам да знам што мисли Арсен за пристапот на Емери и досегашните резултати.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.029
Поени од реакции
6.691
Доволно е Емери да ги гледа анализите на Adrian Clarke, оти он самиот не знае што анализира.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom