Фан Клуб: Арсенал

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Боље само Лено да го иаме у одбрана, и онака другиве ко да не постојат, а Вилок не знам шо се замисли дека е, Меси ?!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Јас сум официјално за Емери аут.
Најозбилно, не заради оваа утакмица туку се собрано откако е назначен, превара од тренер, нема игра, нема тактика, нема филозофија.

Секако ќе јадеме уште срамови сезонава, се надевам дека со Емери ќе биде свршено до Боксинг деј најкасно.

Знаев дека не е правиот избор уште кога дојде, ама ја да му се даде шанса, да не се критикува однапред, кај мене довербата ја изгуби со оној патетичен крај на сезоната во април и мај и оваа сезона со никаквата игра.

Се што не вади на сите утакмици откако е Емери тренер се индивидуалните квалитети на Лаказет и пред се Обамејанг, но и они си имаат лимити и затоа не може да се освои трофеј или да се биде топ4 само со два напаѓачи и мизерен среден, ред, уште помизерна одбрана и најмизерија од тренер.
 
Последно уредено:
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.016
Поени од реакции
6.670
Сите што не се Емери аут, беа Венгер аут за истите работи.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Сезонава секако е изгубена, посакувам да бидат стрпливи и да го ангажираат тренерот на Норвич. Не е лош ни на Бормут.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.279
Поени од реакции
12.631
го видовте ли Нелсон колку беше посран кога влезе, трема lvl 100. :pos:

се видов самиот себе кога ме пуштија да поиграм 5мин ракомет за Борец во далечната 2006.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Шо е со ненормалниве фанови по нетов шо го сакаат Мурињо, имаат ли мозок, ќе се откажам од следење на клубот ако таква глупост направи управата, од толку млади и надежни менаџери ќе го земаме пропаднатиот паркирач на автобуси.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ја подобро Венгер би го вратил место Мурињо. Толку гомна се има изнајадено он за Арсенал и сеа да го глеам секоја утакмица на клупа, не фала.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom