Фан Клуб: Арсенал

Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.016
Поени од реакции
6.670
Вистината е дека го наследи импотентниот состав на Венгер и вистината е дека кој и да дојде тој состав ќе го има и ќе не може да наметне своја игра. Ама и вистината е дека и со каков и кур состав да се од Бате што се частат за победата у бургер кинг не смеат да губат, посебно не во оваа фаза. Повредите на Белерин и Холдинг го пореметија Емери тотално. 50-50 сум за дали да се продолжи со него и му се даде шанса. Драстично ќе се намали процентот ако испаднеме од ЛЕ и само топ4 може да го качи пак.






А да се оправдува ваква срамота со тоа дека наследил состав од Венгер е смешки.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Да, ако сака и финале нека игра ЛЕ, не освои ли ЛЕ и во ИСТО ВРЕМЕ не заврши топ 4, тогаш не е ништо подобар од Мојс во Јунајтед, и да, треба да биди избркан.
Мојс наследи тим кој беше актуелен шампион во Англија. Емери наследи тим кој заврши шести. Кај е сличноста?

И Пеп и Клоп заедно да го водеа тимот, немаше да имаат многу подобри резултати. Не може одма да има огромен напредок со истите играчи. Треба план, време, напорна работа и поддршка од управата на трансфер маркетот, што е и најбитно.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
А ако го помине и не освои ЛЕ и не е во ТОП 4 треба да го избркаат?
Зависи од кој ќе отпаднеме во ЛЕ, ако е некој тим сличен на БАТЕ, ако во лигата завршиме со голема бодовна разлика од четврто, треба да се размисли дали е правиот човек за нас, не викам дека е до него, стопати сум го кажал тоа, ама цело време имам некое чувство дека не е тип на тренер кој може да постигне нешто значајно.

Далеку дека он е најголем проблем, бујрум да го видам и Пеп нека додје тука со 50 милиони буџет на лето како ќе изгледа тимот и играта, ама тоа е друг муабет, за пораз од БАТЕ ништо не е оправдување.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Зависи од кој ќе отпаднеме во ЛЕ, ако е некој тим сличен на БАТЕ, ако во лигата завршиме со голема бодовна разлика од четврто, треба да се размисли дали е правиот човек за нас, не викам дека е до него, стопати сум го кажал тоа, ама цело време имам некое чувство дека не е тип на тренер кој може да постигне нешто значајно.

Далеку дека он е најголем проблем, бујрум да го видам и Пеп нека додје тука со 50 милиони буџет на лето како ќе изгледа тимот и играта, ама тоа е друг муабет, за пораз од БАТЕ ништо не е оправдување.
За изданиево против Бате не го правдам Емери, ама не може на основа на една утакмица да бараме отказ, нема никаква логика знаејќи ги соте околности, пишав погоре да не се повторувам.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Тие 350 000/неделно почнаа да се исплаќат, за лојалност.



Како не' трола, секоја чест.
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.392
Поени од реакции
2.430
Еве и во МанУтд чекаат 7 месеци да се смени нешто Оле Гунар.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.409
Поени од реакции
62.003
Еве и во МанУтд чекаат 7 месеци да се смени нешто Оле Гунар.
Не можеш да го гледаш тоа на таков начин, на Солскаер ептен му се сложија коцките. Лесен распоред, а со Спарси реално, требаше да биде најмалку нерешено.

Ако на Емери не му дадат одврзани раце со буџет од 100-150 милиони, барем преку 2 летни рока, ништо нема да направи. А засега не изгледа дека ке биде така. Џака, Гвендузи и Тореира во средина. Првиот и последниот, засега, ептен топло ладно утакмици. Гвендузи ми е симпатичен играч, но е премногу млад да се ослониш на него да те носи цела сезона.

Одбраната прича за себе. Сократис е добро засилување, и кога би останал Кош во форма, би биле колку толку покриени позади, но, сметам дека оваа одбрана е недоволно квалитетна за да би освоиле нешто, зашто Колашинац и Најлс како ротација се доста лоши одбранбено, под претпоставка Начо да игра прва како лев бек.

Озил, Лихштајнер, Велбек ги сметам за завршени приказни во Арсенал.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.448
Поени од реакции
10.151
Гледам Виљареал-Севиља и солзи ми течат.Казорла како си игра господски фудбал,мести на тацна топки.Во овој среден ред како би ни легнал,макар и на 35 години и со таков бекграунд на повреди пак ќе биде најдобар од сите во средина.Штета,голема штета.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Ништо посебно не е Гнабри незнам што гледате во него
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Знае да смени темпо, да издрибла, да нафрли, башка уште е многу млад.
Не е најдоброто крило, тоа сигурно, ама коа ќе ми текне дека го продадовме него за да го задржиме факинг Кембел...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom