Фан Клуб: Арсенал

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
AC Milan are interested in signing Ozil but Gazidis has vetoed a move for him. Fucking classic.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.393
Поени од реакции
2.430
Прочитав некаде сме биле блиску до Суарез,некој повеќе инфо за ова?
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
4 позади, а не 5, што лично мене ми се допаѓа
Гвендузи во улога на плејмејкер, а не на централен/дефанзивен везен, ептен сум скептик за ова, Озил на клупа
Обамејанг и Ремзи крила, Ивоби на клупа
Е сега не знам дали Мустафи е фит и свесно е пуштен Кошчелни пред него или нешто ситна повреда го мачи? Мислам и минатата излезе ко замена ако добро памтам.

 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.402
Поени од реакции
6.022
Bravo za Unai, Ramsey celo vreme ne go igrat prva postava poradi toa sho ke si zaminvit i sea od koga potpisha so juve pred nekoj den go igra starter i toa protiv chelsea... nemozam nikakvo logicno rezoniranje da najdam vo vakvive odluki.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
10.0 оценка за полувремето. Одлично изиграно тактички. Се надевам ќе продолжат со исто темпо во второ.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Значи вака, Лаказет е играч што мора да игра по секоја цена. Човекот е сам свој мајстор. Типот може од мртов центаршут да смири топка, да си направи простор, да упати шут помеѓу блок и летачки играчи и да испрати шут во единствениот преостанат агол за движење на топката, толку силовито што голманот не може да го одбрани својот агол. Вакви голови дава пречесто, нема играч толку физички снажен и со фудбалски квалитети што може да го замени, Лаказет е злато вреден.

Освен тоа што при шансата на Педро одбраната заспа и не испрати како што треба, за се друго беа на ниво и одлично расчистуваа, одма е друго кога не сме мизерни назад.

Обамејанг многу многу промашува зицери, се надевам ќе се искупи со едно голче во второ, ептен ми беше криво што не влегоа ножичките.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Многу сериозно ми делува повредата на Белерин. И покрај трите бода, не можам да се радувам заради тоа. Тимот нема буџет, а Лихштајнер и Најлс се далеку од нивото и стилот на игра на Белерин.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Belerin, po ova sho vidov, ja zavrshi sezonata. Kje se macime so Lichsteiner po se izgleda za plasman vo top 4.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom