Фан Клуб: Арсенал

Дискусија во форумот 'Фудбал фан клуб' започната од Логикс, 16 ноември 2010.

 1. Bojan Van Buuren

  Bojan Van Buuren Колектор

  Член од:
  11 април 2008
  Мислења:
  7.423
  Допаѓања:
  10.810
  Шо е со сликата од погоре бе...
  Кај ќе го продадеме Велбек за 20 милиони бе ?!
  Па и Ремзи за 40 милиони ќе сме го продаделе, да у некој паралелен универзум ебаго...


  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
 2. Mad_Coko

  Mad_Coko blow me!

  Член од:
  21 август 2010
  Мислења:
  5.547
  Допаѓања:
  9.174
  Види го напишал цел реферат кај што го потврдува тоа што му го кажувавме, дека покрај Кроенке голема вина за моменталнава ситуација имаат Газидис и Венгер.:bravobe:
   
  На mkgunner му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Факе

  Факе Highbury–the Home of Football

  Член од:
  6 март 2010
  Мислења:
  9.014
  Допаѓања:
  9.181
  Требаше да заебам уште од старт.
  А и што викаш дека го потврдувам тоа што го кажувате,уште толку потврдуваш тоа што го велам во постот за тебе и таквите ко тебе.:)
   
 4. Mad_Coko

  Mad_Coko blow me!

  Член од:
  21 август 2010
  Мислења:
  5.547
  Допаѓања:
  9.174
  какви се тие ко мене?


  класика дискусија со Факе, мора он да биде во право, да користи сарказам, суптилно да омаловажува соговорник, а на крај да потенцира во неговиот последен пост дека објаснил нешто во предходниот пост.
   
 5. Факе

  Факе Highbury–the Home of Football

  Член од:
  6 март 2010
  Мислења:
  9.014
  Допаѓања:
  9.181
  Извини ако се навреди,не ми беше тоа намерата.
  Воопшто не беше исто тоа што го напишавме во последните постови,а ти сепак сфати така.
  Но сепак мое мислење е дека за одредени работи во врска со Арсенал во најмала рака размислуваш ограничено.Пак не ми е намерата да те навредам,тоа е моето мислење. :)
   
 6. Gonata

  Gonata

  Член од:
  3 декември 2014
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  10
  Како тоа Велбек не вредел 20 м пред година ипол Евертон мислам дека понуди и повеќе од 20м ама тогаш Венгер не сакаше да го продаде исто и Рамзи тој преоден рок можеше да се продааде за повеќе од 40м . Реално тогаш требаше да се продадат и Санчез и Озил штом не продолжија договорите а не да сотават да го уценуваат клубот за на крај едниот да замина за трампа со веќе потрошен играч а др да му се даде ненормално висока плата што не верувам дека некаде во Европа ќе ја добиеше.
   
 7. Bojan Van Buuren

  Bojan Van Buuren Колектор

  Член од:
  11 април 2008
  Мислења:
  7.423
  Допаѓања:
  10.810
  На тој шо ќе понуди 20 милиони за Велбек и 40 за Ремзи, Арсенал ќе им каже „дечки дај не се глупирајте, еве ви ги за по 5 милиони, не се трошете“.
   
  На Helex му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Mad_Coko

  Mad_Coko blow me!

  Член од:
  21 август 2010
  Мислења:
  5.547
  Допаѓања:
  9.174
  Роби почна порно глумици да носи на АФТВ.:icon_mrgr:
   
  На Гард, Scirea, Факе и уште 3 други им се допаѓа ова.
 9. RaZ-R

  RaZ-R Артилерец

  Член од:
  8 ноември 2009
  Мислења:
  3.181
  Допаѓања:
  1.923
  Она кога ќе потрошиш повеќе време на читање на коментарите отколку на видеото.
   
  На Ендорфиниус, Гард, Peja989 и уште 7 други им се допаѓа ова.
 10. Факе

  Факе Highbury–the Home of Football

  Член од:
  6 март 2010
  Мислења:
  9.014
  Допаѓања:
  9.181
  Да не го видев постот кур што ќе прочитав некој коментар.
  :pos:
  Screenshot_20190112-021408_YouTube.jpg Screenshot_20190112-021416_YouTube.jpg
   
  На Клипче, Гард, Ендорфиниус и уште 5 други им се допаѓа ова.
 11. Bateman

  Bateman

  Член од:
  23 ноември 2011
  Мислења:
  11.253
  Допаѓања:
  22.934
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Добро е што Белерин се враќа, барем на клупа е. Не знам зошто не стартува со Тореира, иако он имаше лош период така да донекаде оправдано.

  А тоа што Озил пак го нема никаде, веќе не е ни за коментирање.
   
 12. Гард

  Гард

  Член од:
  27 септември 2010
  Мислења:
  3.549
  Допаѓања:
  4.770
  Не ме чуди Озил да има бонус во договорот за стартување натпревар (пример 10 меча како стартер и да земе 1 милион бонус). Единствено ова ми е логиката за неговото (не)играње. Друга опција е можен трансфер, но се сомневам дека ќе се најде тим што ќе понуди висока плата.
   
 13. Bateman

  Bateman

  Член од:
  23 ноември 2011
  Мислења:
  11.253
  Допаѓања:
  22.934
  Што и да е, не е нормално најплатениот играч да го нема во тимот, за тим што се жали дека нема пари преголем луксуз е тоа.
   
 14. zee German

  zee German mpkfa

  Член од:
  12 август 2009
  Мислења:
  5.802
  Допаѓања:
  5.001
  Nula kreativnost vo napad, sega fali samo uste da go izvajt Lakazet i na negovo mesto Ramsey i taman nula igraci da imame so praet kakva takva razlika na teren.
   
  На Avenger99, Факе и Bateman им се допаѓа ова.
 15. Bateman

  Bateman

  Член од:
  23 ноември 2011
  Мислења:
  11.253
  Допаѓања:
  22.934
  Колашинац ни е најкреативниот и најопасниот играч во напад, за жал. :(
   

Сподели преку: