Фан Клуб: Арсенал

Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Ако е трениран ДМ, дали тоа значи Ремзи си оди? Некако чудно ми е купување на Тореира и продолжување на договор на Џака. Во случај Ремзи да си оди, Тореира ќе игра на негово место сигурно. Исто така на Чемберс му беше продолжен договорот. Чудни потези прави клубот, само за добро нека се.

Можеби пак Ремзи ќе игра CAM? Денес така беше наместен.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.614
Поени од реакции
12.414
Зошто?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Ригиден ми беше премногу тимот. Ни еден бек не видов да помини половина на терен. Сократис тромав како Пер, Мавропанос ми изигра подобро од другиов искрено. Она Туту, не знам кој беше полош дали тој или Белерин. Слаби беа дефанзивно, ептен слаби, а формацијава не им дозволува да играат понапред.

Смит Роу ми беше ѕверка, секаде го имаше. Ме потсеќаше на Џек на 17 години. Крилата ( Најлс и Вилок ) ги немаше при контри и напади. Се трансформираа во средина. Вилок од ЦМ прави продор на десно крило. Оба го враќа на лево крило а Најлс и Нилсон играат кај сакаат.

Дадоа 5 гола прво полувреме точно, ама играта воопшто не ми се допадна. Настрана спремноста нивна, тактичката поставеност, менталитетот не ми се допадна. Единствено онака што ми фати око беа контрите на Лака/ Оба/ Нилсон.

Второ не го глеав ме сјеба интернетот ама од прво што видов тоа ми е.


Иначе Лака и Оба партнерство (n)
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Одлично, ако ги продадеме Перез, Кембел и Велбек тоа дефинитивно ќе значи дека крилен играч ќе мора да се донесе.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Донекаде сум против продавање на Велбек, одлично ни се наоѓа кога стигнуваат повредите.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Донекаде сум против продавање на Велбек, одлично ни се наоѓа кога стигнуваат повредите.
Oк е тоа да не е и самиот Велбек стаклен и константно се повредува, не може баш да се потпреме на него.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.644
Има шпекулации дека Газидис ќе одел во Милан, шо е до мене нека му е со среќа,ама малце глупо е да си оди таман кога доби шанса да води нов проект, да не биде во сенка на Венгер.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ако замине и он е голема пизда, нели се гриже за клубот наводно, таман некоја стабилизација и пак у нови промени треба да одиме, ако не па Венгер да го вратиме како замена на Газидис :cool:
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Нека го носат :D
[DOUBLEPOST=1531866731][/DOUBLEPOST]
Нека го носат :D
Малком пред договор со Евертон,а зимава Венгер сакаше да го донесе кај нас :D И тоа за 30м фунти излеа ќе потпише
 
Последно уредено:
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
ОООООООспинааа е најдобар избор за втор голман. Ич нема да ми е жал за Чех ако се враќа во Челзи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom